Як спостерігати за першою наземною ракетною посадкою SpaceX з березня

В наші дні SpaceX стрімко запускає ракети, розміщуючи супутники не тільки для надання послуг Інтернету Starlink, а й для безлічі інших компаній, як частина нещодавно запущеної програми Rideshare Smallsat.

Сьогодні SpaceX був призначений для запуску двох місій Falcon 9 в той же день: одна, що розгортає ще одну партію супутників Starlink, і одна запуску супутника для спостереження за Землею під назвою Saocom 1B для аргентинського космічного агентства CONAE, а також комерційного радіолокаційного зображення супутник для провінції Capella Space, що базується в Каліфорнії, та супутник даних про погоду для компанії PlanetiQ, що базується в Колорадо.

На жаль, запуск Starlink довелося очистити через погані погодні умови, і він був відкладений до вівторка, 1 вересня, о 6:29 ранку за тихоокеанським часом.

Відмова від сьогоднішнього запуску Starlink через погану погоду під час передпольотних операцій. Наступна можливість запуску - вівторок, 1 вересня, о 9:29 ранку за тихоокеанським часом, до прийняття діапазону

- SpaceX (@SpaceX) 30 серпня 2020 р

Однак, все ще існує ймовірність того, що запуск Saocom може відбутися сьогодні, з 40% ймовірністю сприятливих погодних умов.

Що робить цю останню місію дещо відмінною від нещодавньої, це те, що SpaceX буде робити спробу висадки на берег, вперше з березня 2020 року. Протягом останніх п’яти місяців її перші ступені підсилювачі Falcon 9 повертаються на безпілотник SpaceX дислокований біля узбережжя Флориди, але траєкторія польоту цієї конкретної місії призведе до падіння бустера на сушу.

Коли запускаються?

Місія Starlink була призначена для вильоту з пускового комплексу 39A (LC-39A) у Космічному центрі імені Кеннеді у Флориді о 7:12 ранку за тихоокеанським неділем, 30 серпня, але зараз це було очищено.

Тож зараз місія Saocom 1B збирається вилетіти з космічного стартового комплексу 40 (SLC-40) на станції ВВС мису Канаверал у Флориді о 16:18. ПТ у неділю, 30 серпня. Бустер повинен приземлитися на терафірмі приблизно через вісім хвилин після запуску.

Бажано перевірити акаунт SpaceX у Twitter чи Facebook на наявність останніх оновлень щодо часу запуску, хоча ми намагатимемось публікувати будь-які оновлення тут, як тільки почуємо про них.

На що слід звернути увагу

Насолоджуйтесь дивовижним видовищем ракети SpaceX Falcon 9, що злітає вгору, а також дивовижним моментом, коли ракета-носій повертається на Землю і приземляється вертикально, що не перестає дивувати. SpaceX може також запропонувати охоплення розгортань супутників, а також кадри своїх мережево оснащених кораблів, які намагаються зловити конус носа ракети, коли вона повертається до Землі двома частинами, хитрий маневр, який, здається, близько до забивання.

SpaceX підтвердила, що перший етап Falcon 9, що використовується в місії Saocom, буде спрямований на приземлення зони посадки 1 на станції ВВС мису Канаверал.

Як спостерігати за запуском

SpaceX опублікує запуск і посадку на своєму веб-сайті в прямому ефірі, і ви можете переглянути подію за допомогою відео, вбудованого вгорі цієї сторінки. Покриття починається за 15 хвилин до вильоту, тож це близько 16:00. PT у неділю, 30 серпня, для місії Saocom 1B.

Оновлення 30 серпня: Додана інформація про запуск Starlink та проблеми з погодою.

Останні повідомлення