Як працює бездротова зарядка? - Пояснювач

Коли ви почуєте термін "бездротова електроенергія", це може згадати Ніколу Теслу та його грандіозний план постачання бездротової енергії усьому світу. Незважаючи на те, що Тесла був піонером у цій галузі, його робота наприкінці 19 - початку 20 століть була не практичною з точки зору реального світу. Однак з тих пір вчені використовували його концепції для створення реальних додатків для бездротової електроенергії та бездротової зарядки.

На відміну від планів Tesla, електроенергія не постачається повітрям як такою.

Однак, на відміну від планів Tesla, електроенергія не постачається по повітрю як така. Тут термін „бездротовий” стосується того, що вам не потрібно підключати пристрій до настінної розетки або іншого джерела живлення. Натомість зарядна поверхня і зарядний пристрій повинні контактувати.

На сьогоднішній день існує два основних стандарти бездротового живлення. Одна, яка називається Qi, є продуктом групи компаній, відомих як Wireless Power Consortium. Інший - AirFuel Alliance, який створює безліч пристроїв, які зазвичай мають торгову марку PowerMat. Хоча дві групи є конкурентами, основна технологія по суті однакова.

Обидва вони покладаються на щось, що називається "резонансною індуктивною зв'язкою". Хоча це звучить складно, фактичний процес передачі влади не такий складний, як ви думаєте. Він включає дві котушки - одну передавач, а іншу приймач - для створення електричного з'єднання. Давайте розглянемо процес трохи детальніше.

Як це працює?

Резонансна індуктивна зв'язок (яка також називається індуктивною або резонансною передачею потужності) працює так. Постійний струм (постійний струм) подається в систему зарядки від джерела живлення. У передавальній котушці ця енергія перетворюється на змінний струм (змінний струм) всередині самого передавача.

Цей змінний струм підживлює котушку передавача, змушуючи котушку генерувати магнітне поле. Розміщення приймальної котушки поблизу тригерів або індукує Змінного струму всередині цієї приймальної котушки, і процес відбувається в зворотному порядку, щоб зарядити джерело живлення приймального пристрою.

Groovemade Grovemade

Якщо у вас на кухні є індукційна варильна поверхня, процес тут працює приблизно так. На вашій кухні це магнітне поле нагріває шматок металу в спеціальному посуді, необхідному для приготування страв на цих діапазонах. Бездротове живлення працює майже точно так само, але замість того, щоб використовувати цю енергію для нагрівання шматка металу, воно використовується для заповнення батареї.

Які переваги?

Технології бездротової зарядки мають кілька відчутних переваг. Найбільш очевидним є відсутність проводів. Без сумніву, ви витратили досить багато часу в якийсь момент на риболовлі в горі кабелів, щоб знайти, де ви покладете зарядний пристрій. Ще однією приємною особливістю є те, що технології можна вбудувати в широкий спектр повсякденних предметів - скажімо, на кухонну стільницю або письмовий стіл.

Відсутність штепсельної вилки також дозволяє виробникам викорінити потенційну точку входу води, пилу та інших агресивних матеріалів, які можуть потрапити у ваш пристрій. Він також включає вбудовану функціональність для вимкнення процесу після завершення зарядки.

Які недоліки?

Незалежно від технології, бездротова зарядка все ще є досить неефективним процесом. Половина енергії втрачається або в процесі створення магнітного поля, або в процесі передачі енергії від передавальної до приймальної котушки. Це частина причини, чому бездротова зарядка не така швидка, як дротова.

Примітка до бездротової зарядки 8 Samsung Samsung

Як ми вже згадували раніше, зарядна поверхня і сам пристрій повинні контактувати. Це означає, що як тільки ви вилучите пристрій з цієї зарядної поверхні, це зупинить процес. На даний момент ці технології також досить дорогі у виробництві, тому, якщо у вашому пристрої немає вбудованого, вам, ймовірно, доведеться заплатити досить копійки, щоб додати його заднім числом.

Яка технологія краща?

Оскільки обидві технології працюють однаково, важко надати одному методу перевагу над іншим. Однак Ци до цього часу привертає найбільшу увагу. Група налічує понад 200 компаній-членів, і це технологія, яку вибирає більшість виробників смартфонів, які обрали бездротову зарядку. Qi також працює над бездротовою зарядкою не тільки для мобільних пристроїв, які потребують 5 Вт, але і для 120-ватного стандарту для моніторів та ноутбуків, а також для високоякісних характеристик, які можуть подавати до 1 кіловата потужності.

Однак не враховуйте Альянс AirFuel. Незважаючи на те, що він зосереджений на індуктивній зарядці, у 2014 році він підписав угоду про злиття з іншим бездротовим консорціумом під назвою Alliance for Wireless Power (A4WP). Технології A4WP працюють за допомогою магнітів, і в даний час ці дві групи об’єднують свої ресурси та патенти. Це може призвести до розвитку деяких цікавих технологій.

Чи підтримує це мій телефон?

Вбудована підтримка бездротової зарядки не є широко доступною, але загалом ті, хто підтримує стандарт Qi. У вересні Apple оголосила, що останні ітерації iPhone підтримуватимуть зарядку Qi. Тим не менш, сучасні популярні телефони, які його підтримують, включають:

  • iPhone 8, iPhone 8 Plus
  • iPhone X
  • Samsung Примітка 8
  • Samsung S8, S8 Active
  • Samsung S7, S7 Active, S7 Edge *
  • Samsung S6, S6 Active, S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus
  • Samsung Galaxy Note 5
  • BlackBerry Priv
  • Moto Z (з модом)
  • * також підтримує AirFuel

Більшість інших пристроїв, включаючи старі моделі iPhone, підтримуватимуть цю технологію з додаванням спеціального футляра або якогось додатка. Однак майте на увазі, що додавати технології бездротової зарядки досить дорого: замість цього ми рекомендуємо купувати пристрій із вбудованою технологією.

Останні повідомлення