Встигніть за "Twin Peaks" з нашою розбивкою оригінальної серії

Понад 25 років після Твін Пікс в ефірі свого, здавалося б, останнього епізоду, глядачі незабаром зможуть повернутися в моторошне північно-західне місто з новою обмеженою серією на Showtime, прем'єра якої відбудеться 21 травня. Довгі шанувальники слинять шанс побачити, що буде далі у містичному Девіда Лінча та Марка Фроста детективна історія, але глядачі незнайомі Твін Пікс можливо, задається питанням, про що все шум.

Що Твін Пікс? Чому це важливо?

Твін Пікс була серіалізованою драмою, яка виходила в ефір з 1990 по 91 рік. Перш за все загадкова історія, вона послідувала за розслідуванням вбивства королеви повернення додому Лаури Палмер (Шеріл Лі), тіло якої знайдено на березі біля її (вигаданого) рідного міста Твін Пікс, штат Вашингтон. ФБР відправляє ексцентричного агента Дейла Купера (Кайл Маклахлен) для розслідування. Що він знаходить, це містечко з химерними персонажами та темними таємницями.

Багато визначальних аспектів Твін Пікс може здатися звичним для сучасних глядачів: детективи Oddball, місто з похмурою таємницею, інтенсивне використання послідовностей мрій та велика кількість дивних куль - загальні риси сучасних шоу. Якщо на даний момент передумова шоу здається старовинною, це лише тому, що Твін Пікс виявилося справді революційним шоу, вплив якого можна виявити впродовж нинішнього «Золотого століття телебачення».

Твін Піксна відміну від більшості шоу свого часу, любив затримувати, витягувати речі, дражнячи новими деталями кожен епізод. І не дивлячись на таємничість шоу, стало очевидним, що Лінч і Мороз були менш зацікавлені в наданні відповідей, ніж у тому, щоб використовувати смерть Лори Палмер як привід, щоб змусити Купера - і глядачів - дослідити дивний світ, який вони створили.

Поза романом, Твін Пікс також встановив новий стандарт для кінофільмів на телебаченні. На той момент, коли шоу вийшло в прокат, Лінч вже був досвідченим режисером, і вони з Морозом дотримувались високих стандартів кінематографії та сценографії. Найкращі серіали шоу досягають марення краси нарівні з усім у фільмах Лінча.

Мабуть, найпомітніше в шоу і тому, що воно продовжує залишатися популярним, - це те, як воно кидає виклик легкій категоризації. Твін Пікс переходить від загадки до жаху до комедії за мить; горе про вбивство Лаури можна зіставити з тим, що Купер виливає оду чорній каві. Це шоу, яке визнає, що життя - це поєднання комедії та трагедії, жахів та романтики. Різкий діалог Фроста настільки ж важливий, як і візуальні зображення мрії про гарячку Лінча, і це надає шоу особливої, незмінної якості. Читайте далі, щоб дослідити деякі важливі епізоди, до яких ви підготуєтесьТвін Пікс повернення.

Основні епізоди

Якщо ви вперше переглядаєте або просто хочете освіжити пам’ять перед прем’єрою нових епізодів, ось десять класичних епізодів для перегляду, які охоплюють більшість основ. Зауважте, що якщо у вас є час, вам слід принаймні переглянути весь сезон 1 (що є відмінним від початку до кінця), перші дев’ять епізодів 2 сезону та останні два-три епізоди, оскільки другий сезон має тенденцію затягуватися середина.(Примітка. Як ви могли собі уявити,спойлериподати заявку наперед. Якщо ви хочете піти свіжим, ми рекомендуємо пропустити конспекти.)

Пілот/Північно-західний прохід

Пілот довжини об’єкта для Твін Пікс відкривається темою гри над монтажем зелених вод і лісів Тихоокеанського північного заходу. Як і у своєму фільмі "Блакитний оксамит", Лінч швидко рушить до жаху, прихованого під гарненьким фасадом; коли Піт Мартелл вирушає на день риболовлі, він прогулюється вздовж берега озера, на задньому плані якого ховається білий пучок. Цей комплект - Лора Палмер, загорнута в пластик, перша з багатьох жахливих пам’яток. Мабуть, найголовніше, сцена встановлює це Твін Пікс буде шоу, зроблене з усіма майстерностями художнього фільму. Мабуть, найстрашніше Північно-західний прохід наскільки це реально. До того, як увійшли триппі-сновидіння та космічні жахи, було маленьке містечко, сколене жорстоким злочином.

Сліди в нікуди

Після обширного сервірування столу пілота, Сліди в нікуди є ситним першим курсом, що глибше заглиблюється в персонажа агента Купера - і включає його першу, досить заряджену сцену з прагнучою фатальною жінкою Одрі Хорн. Це також той епізод, коли розслідування вбивства справді просувається.

Дзен, або Навичка зловити вбивцю

Мабуть, найвідоміший епізод Твін Пікс, Дзен представлені деякі з найбільш знакових сцен шоу, зокрема послідовність снів, коли Купер вперше відвідує сумнозвісну Червону кімнату, надмірне місце, яке часто з’являється протягом серіалу. Там він зустрічає загадкового чоловіка з іншого місця та саму Лору Палмер, які пропонують йому підказки про особу її вбивці. Це моторошна сцена - особливо завдяки тому, як Лора та Людина з іншого місця говорять у зворотному напрямку - і встановлює надприродні елементи шоу.

Відпочинок в болі

Лора Палмер - загадка, що рухає серіал, але Відпочинок в болі нагадує глядачам, що вона не просто загадка, яку потрібно розгадати, оскільки жителі міста Твін Пікс збираються разом, щоб оплакувати її похорон. Епізод не просто діє як емоційна вітрина для людей, постраждалих від смерті Лори; це також поглиблює таємницю її смерті, оскільки розтин виявляє деякі тривожні речі щодо способу життя Лори.

Час реалізації

Жодна детективна історія не обходиться без певних таємних хитрощів Час реалізації забезпечує їх піками, оскільки Купер і шериф Трумен відвідують тіньове казино та бордель під назвою One Eyed Jack’s. Сама того не знаючи, Одрі Хорн планує проникнути в Одноокий Джек, перевдягнувшись господинею.

Останній вечір

Фінал Твін Пікс Перший сезон не розкрив вбивцю Лаури Палмер, але він призвів до кількох сюжетних ліній до жорстоких цілей. Вбивство, підпал та напад на життя Купера - лише деякі захоплюючі події, які завершують майже бездоганний сезон телебачення.

Нехай Велетень буде з тобою

Прем'єра другого сезону піднімається де Останній вечір зупинився, з Купером без свідомості на підлозі. У несвідомому стані він бачить велетня (Карел Струйкен), начебто доброзичливу фігуру, яка дає Куперу кілька загадкових підказок, які допоможуть йому на його шляху. В інших місцях кілька персонажів зазнають разючих змін. Нехай Велетень буде з вами налаштовує багато подій, які слід продовжити у 2 сезоні, і має всі загадкові дивацтва, які можна було б побажати від шоу.

Самотні душі

Хто вбив Лору Палмер? Ця таємниця лежить в основі шоу з першої сцени, тому може вразити глядачів, коли дізнається, що відповідь приходить на півдорозі. Розкриття особистості вбивці виявляється однією з найстрашніших сцен в шоу, оскільки вони жорстоко заявляють про іншу жертву. Лінч режисував цей епізод, і його дотик демонструє ідеальну, тривожну кінематографію.

Довільний закон

Довільний закон доводить справу Лори Палмер більш-менш до кінця, а Купер вистежує вбивцю. Це могло б майже спрацювати як фінал серіалу - дехто міг би стверджувати, що це мало бути - якби не інтригуюча міфологія, яку шоу створило до цього моменту. Решта сезону 2, за невеликими винятками, є безладом, і це не на користь більшості проектів Lynch. Довільний закон є однією з останніх знаків високої води у серіалі та задовольняючим висновком центрального сюжету шоу.

Поза життям і смертю

Після загибелі вбивці Лори Палмер 2 сезон ще не був зроблений навіть на півдорозі, і сюжет почав блукати, досліджуючи міфологію потойбічної Чорної Ложі та представляючи нового антагоніста для Купера, з яким потрібно було б впоратися. Якщо ви поспішаєте наздогнатись до повернення шоу, перехід до фіналу 2 сезону - не найгірша ідея. Епізод слідує за Бондаром, коли він переслідує свого колишнього партнера - нині ворога - Віндома Ерла, який викрав дівчину Купера і відвіз її до Чорної Ложі. Купер йде за ним і повинен боротися з мешканцями лоджів лоджі. Шоу закінчилося на жахливій скелі, коли сміявся, одержимий Купер розбивав голову в дзеркало готелю. Доля Купера - одне з найбільших питань, яке переслідувало аудиторію протягом десятиліть; сподіваємось, новий сезон дає задовольняючу відповідь.

Останні повідомлення