Як приховати файли в Windows 10

Windows 10 Грег Момберт / Цифрові тенденції Чи є на вашому комп’ютері файл чи папка, які ви хотіли б сховати? Можливо, ви користуєтесь комп’ютером і хочете зберегти деякі документи під таємницею. Можливо, є файл, який ви хочете зберегти на своєму комп’ютері, але не хочете бачити щодня. А може, просто, можливо, ви турбуєтесь про те, щоб певний файл не потрапляв у сторонні погляди.

Якщо ви хочете щось сховати біля свого будинку, у вас є два варіанти. По-перше, ви можете заховати його десь невпевнено - як під килимом - і сподіватися, що ніхто не думає заглядати туди. Або, по-друге, ви можете замкнути його у сейфі, куди люди не можуть потрапити без серйозних зусиль. Те саме стосується ваших файлів. Ви можете зробити їх важче знайти за допомогою неясности, або ви можете захистити їх за допомогою шифрування. Давайте розглянемо кілька порад обох методів, починаючи з того, як приховати файли.

Як приховати будь-який файл або папку в Windows

Приховування файлу або папки в Windows займає лише кілька кліків. Відкрийте Провідник файлів у Windows, а потім виберіть файли або папки, які ви хочете сховати (ви можете вибрати кілька файлів, утримуючи клавішу CTRL і клацаючи по них). Потім натисніть Переглянути у верхній частині вікна, щоб відкрити ту ділянку стрічки, куди ви потрапитеСховати вибрані елементи.

windows-hide-selected-items

Натисніть цю кнопку, щоб миттєво приховати файли. Ви не побачите файлу (файлів) - якщо припустимо, що комп’ютер налаштовано не відображати приховані файли, тобто інші користувачі не матимуть жодної можливості знати, що вони існують. Однак це не є надійним. Біля кнопки, яку ми використовували для приховування наших файлів, називається опція Приховані файли, який при натисканні відображає приховані файли. Клацніть на ньому, і файли, які ви вважали прихованими, з’являться.

приховані предмети-розкриті

Приховування файлів у Windows не призначене як функція захисту, а більше для зручності. Ви можете залишити файл або папку на своєму комп’ютері, не бачачи їх, що корисно для файлів конфігурації, які програми іноді залишають позаду. Добре, що ці файли існують, але необов’язково, щоб ви їх бачили. Якщо є файли, які ви створили, і ви відчуваєте те саме, приховування їх може бути гарною ідеєю. Якщо на вашому комп’ютері є щось, до чого інші люди не хочуть отримувати доступ, вам потрібен інший рівень захисту.

Як зашифрувати файл або папку за допомогою 7Zip

Один із простих способів захистити файл чи папку від перегляду іншими користувачами - зберегти їх у архіві, захищеному паролем. Раніше ми вже пояснювали, як це зробити, використовуючи безкоштовну програму 7Zip для відкриття та створення стиснених файлів, але нижче наведено короткий огляд для тих, хто не шукає повного посібника.

Запустіть 7Zip, а потім знайдіть файл або папку, які ви хочете сховати, у зашифрованому архіві. Виберіть файли та натисніть Додати.

7zip-захист паролем

Після цього створіть файл ZIP або файл 7Zip і додайте пароль у розділі шифрування. КлацнітьГаразд коли закінчите, і будьте впевнені, знайте, що ви створили захищений паролем архів, що містить ваші файли. Ваші файли неможливо відкрити без пароля, що забезпечує кращий захист, ніж якщо б ви їх просто приховали. Звичайно, вам ніщо не заважає такожприховування зашифрованого архіву. І ви можете трохи ускладнити справи, якщо хочете.

Викиньте людей, перейменувавши файл із неправильним розширенням

Ось ще один швидкий фокус, якщо ви дійсно хочете, щоб люди не відкривали ваші файли. Перейменуйте розширення.

Ви можете перейменувати текстовий файл (.txt) так, щоб він виглядав, як JPG (.jpg), наприклад, залишаючи кожному, хто намагається відкрити його, повідомлення про помилку. Просто перейменуйте файл на щось неправильне, але замість того, щоб змінювати ім'я до періоду, змініть розширення файлу, яке слідує за ним. Звичайно, вас попереджатимуть цього не робити.

windows-hide-rename-extension

Зашифруйте весь жорсткий диск

Якщо ви все ще турбуєтесь про те, що хтось знайшов певний файл або файли на вашому комп’ютері, ви можете зробити крок далі, зашифрувавши весь комп’ютер. Існує кілька варіантів, але якщо ви використовуєте Windows 7 або новішу версію, ми рекомендуємо скористатися вбудованою службою BitLocker. Ви можете знайти його, шукаючи “BitLocker” у меню “Пуск” або переглядаючи панель керування.

шифрування bitlocker

Ви можете використовувати BitLocker для шифрування всього вашого жорсткого диска, що вимагатиме від користувачів введення пароля для доступу до будь-якого файлу. Навіть якщо фахівець витягне ваш жорсткий диск із комп’ютера і спробує перевірити файли, без вашого пароля він, мабуть, не зайде далеко. Загальносистемне шифрування - це єдиний спосіб, якщо ви хочете зберегти свої файли по-справжньому прихованими. Тільки не втрачайте свій пароль!

Останні повідомлення