Як Dell створила XPS 17, його найпотужніший ноутбук

Сімнадцятидюймові ноутбуки майже вимерли.

17-дюймовий MacBook Pro був припинений у червні 2012 року, і за межами ігрових ноутбуків значна частина індустрії наслідувала лідерство Apple. У світі не було місця для 6,6-кілограмового ноутбука, який не міг би поміститися в стандартному рюкзаку чи портфелі.

Але Dell намагається пожвавитись, і для цього компанія покладається на уроки, отримані з її елегантного Dell XPS 13. Хочете доказ свого успіху? Новий XPS 17 менше, ніж більшість 15-дюймових ноутбуків, які зараз продаються.

Я відвідав лабораторії Dell і поспілкувався з командою дизайнерів, щоб побачити, як XPS сподівається знову зробити 17-дюймові ноутбуки актуальними.

Навіщо робити 17-дюймовий ноутбук?

Команда XPS роками керує дизайном ноутбуків. Його поштовх до більш тонких рам розпочався в 2015 році, і конкуренти Dell з тих пір грають у наздоганяючі.

XPS 17 - це більше, ніж просто рамки. Мрією про створення XPS 17 завжди була потужна сила. Так, Dell має XPS 15, популярний вибір для роботи, схожої на робочу станцію, в елегантній конструкції. Але команда XPS хотіла більшого.

Донні Оліфант керував командою XPS протягом останнього десятиліття. Він відверто говорив про дикі експерименти, помилкові кроки та успіхи XPS протягом багатьох років, і, здається, впевнений, що XPS 17 - це сміливий новий напрямок для галузі.

За словами Оліфанта, справжнє походження всесильного XPS 17 походить від іншого новатора компанії, Френка Азора. Багаторічний керівник XPS і Alienware минулого року пішов з Dell на посаду керівника AMD; XPS 17 - це його останній концептуальний внесок у Dell.

«Це трохи на язиці, але 17 існує, оскільки Френк Азор хотів набагато більший, потужніший і здатніший ноутбук XPS. Це коротка відповідь, - сказав Оліфант зі сміхом. "Ми також розглянули цей простір, і знаючи, що ми можемо зробити, поставивши 17 у 15-дюймовий форм-фактор - 17-дюймовим був цей відсутній захисний огородження, якого у нас не було".

Сьогодні деякі конкуренти пропонують 17-дюймові ноутбуки. Прикладами є HP Envy 17, LG Gram 17 та нішеві робочі станції, такі як HP ZBook 17 G5. Але коли Оліфант говорить про "відсутність огороджень", він говорить про не просто порожнє місце в товарному асортименті.

"Ми шукаємо можливості лідирувати в існуючих категоріях, але ми також шукаємо способи створення нових категорій", - сказав мені Оліфант. «Сімнадцять дюймів - це убер, убер невеликий ринок. Ну, сьогодні 17-дюймові - це великі, 8-кілограмові гігантські вироби. Що, якби ми зробили сексуальний, гладкий, тонкий 17-дюймовий розмір приблизно такого ж розміру, як більшість 15-дюймових? З моєї точки зору, це якась нова категорія товарів. Ми зробили поворот на 17-дюймовий, якого ніхто не має ".

Який великий поворот? Це повертається до початкової концепції Azor для XPS 17. Він хотів створити найпотужніший ноутбук XPS за всю історію - і значний крок у порівнянні з уже потужним XPS 15 - без втрати витонченого профілю, яким зараз відомі ноутбуки XPS від Dell.

Безпрецедентна потужність

Існує проблема, властива спробі продати XPS 17 із більшою потужністю. XPS 15 вже існує, і це неймовірно. Останнє оновлення пропонує найкращі мобільні процесори Intel, доступні для споживачів. Dell XPS 15 з 8-ядерним 16-потоковим процесором Intel Core i9 може пройти через 4K редагування відео. Оскільки Intel не має нічого нового в рукаві, Dell залишилася на власний розсуд, щоб підвищити продуктивність.

Інженерна команда XPS звернулася до наступного логічного вузького місця: графіки. XPS 17 можна налаштувати за допомогою Nvidia RTX 2060 з 6 ГБ VRAM. Це перший для XPS, і це один з небагатьох ноутбуків вагою до 5 фунтів, які пропонують його.

"Ми віддаємо RTX 2060 всі 60 Вт, що йому потрібно. Ми будемо грати в ігри з розподілом потужності між процесором і графічним процесором », - сказав Оліфант. «Ми не ігровий пристрій, тому зазвичай не запускаємо обидва компоненти на 100% одночасно. Однак на цьому конкретному продукті ми відчували, що маємо можливість надати графіці все, що зможемо, і все одно не надто обмежувати центральний процесор ».

Найбільш вражаюча перевага XPS 17 у продуктивності майже не дійшла до кінцевого продукту.

Обмежений запас теплової енергії є проблемою для ноутбуків цього класу. Вони змушені йти по натягнутому канату між теплом, шумом, характеристиками та розмірами. Найгіршим прикладом є MacBook Pro 15 2018 року, який ганебно заглушив Core i9 настільки сильно, що часом не вдавався до моделі Core i7. Одне слово, це катастрофа.

За словами Оліфанта, саме тому RTX 2060 не завжди був у планах XPS 17. Просте підведення теплового рішення в XPS 15 до більшого шасі не залишило б достатньо місця для потужної 60-ватної графічної карти Nvidia. Потім, на півдорозі циклу розробки, інженери команди здійснили прорив.

«Приблизно півроку тому, коли ми були в середині цього циклу розробки, наш TDP (теплова розрахована потужність) для цього виробу становив близько 70 або 75 Вт. Наші хлопці-інженери, інженери-теплотехніки та архітектори, розробили та інкубували нову теплову техніку, яка в основному використовувала цей продукт із середини 70-х до 90-х. Нам довелося трохи змінити вентилятори та корпуси, але ніяких інших структурних змін у продукті не було. Завдяки деякій інкубації та інноваціям на тепловій стороні ми зможемо отримати додаткові 30% TDP ".

Це був прорив. Без нього Dell XPS 17 не був би "готовий до VR", не мав би RTX 2060, а його виграш від XPS 15 був би набагато менш вражаючим. XPS 17 був на шляху до того, щоб стати ще одним 17-дюймовим ноутбуком із великим дисплеєм - і не набагато більше.

Dell не запропонувала конкретного показника для збільшення нової теплової системи, але більша потужність означає, що система здатна працювати з вищими тактовими циклами та ефективніше відштовхувати тепло від системи.

Нові термосистеми включають парову камеру, яка покриває графічну карту і виконує роль великого радіатора для поглинання цього гарячого повітря. Однак багато ігрових ноутбуків використовують цей тип охолодження за традиційними тепловими трубами. Справжній прорив можна знайти у вболівальників.

Робоче колесо тепер набагато більше, наповнюючи 90% корпусу вихровими лопатями вентилятора. У поєднанні з деякими обережними прийомами повітряного потоку в корпусі ноутбука це теплове рішення може переміщати набагато більше повітря і викидати більше тепла. Це звучить просто, але створення практичного, довговічного дизайну вентилятора, здатного забезпечити такий потік повітря, зайняло місяці роботи, і Dell вважає, що це виявиться зміною гри.

Звичайно, це завжди рівновага - або слово «Б», як його називає Оліфант.

"Існує маса різних сил, які тягнуть нас у різних напрямках, коли ми говоримо про теплові можливості цих продуктів. Я міг би додати кілька великих дупи на цю річ і загнати теплову енергію ще далі. Але нам потрібна висота столу, коли ми сидимо на столі поруч з конкурентами. Це не ігрові скриньки. Вони є коробками продуктивності, але це преміум коробки продуктивності. Це делікатний баланс у тому, що ми робимо, щоб зробити ці речі красивими, але в той же час зробити їх ефективними в тому, якою має бути їх робота ".

MacBook Pro у своїх визначних пам'ятках

Можливо, XPS 17 не має явного суперника серед конкурентів Windows, але він має чітку мету. MacBook Pro 16. Це ноутбук, який здобув велику прихильність для Apple, особливо у творчих професіоналів. XPS 17 вирішив свою роботу, якщо Dell сподівається виграти цю демографічну групу "творця".

"Коли ви зараз дивитесь на всю увагу, спрямовану на творців, велика частина цього припадає на маркетинг", - сказав Оліфант. «Це не схоже на те, що існував якийсь чарівний університет створення, який щойно започаткував людей, які хочуть творити речі. Там завжди були творці. Але люди почали дуже ефективно продавати цих людей ".

Це, звичайно, те, чим Apple займається десятки років. Apple завжди продавала себе як бренд для креативів - як для любителів, так і для професіоналів. 16-дюймовий MacBook Pro втілює цей підхід як великий і потужний ноутбук, призначений саме для цієї демографічної ситуації. 17-дюймовий MacBook Pro був давно скасований, але 16-дюймовий відчуває себе духовним наступником.

"Ми не знали, що MacBook Pro вийде 16-дюймовим".

Тінь ноутбука Apple нависла над усіма нашими розмовами в лабораторіях XPS. MacBook сидів на столі, коли ми говорили про потенціал XPS 17.

"Ми не знали, що MacBook Pro вийде 16-дюймовим", - сказав мені Оліфант. «Це просто випало ідеально вписатись між нашими продуктами. Зараз у нас є сендвіч-стратегія, коли ви хочете щось легше і настільки ж потужне, ви купуєте цей продукт. Якщо ви хочете чогось значно потужнішого і, можливо, приблизно такого ж розміру, ви отримуєте 17. "

Тонкі рамки та невеликі сліди завжди були частиною ДНК XPS, але коли ви застосовуєте їх до ноутбука з 17-дюймовим екраном, це стає ще помітнішим. Незважаючи на більший екран, XPS 17 лише на волосся більше, ніж MacBook Pro. Слід кожного з них майже ідентичний, з єдиною помітною різницею в додаткових 0,65 дюйма в ширину для Dell. У цьому полягає сила тонкої рамки XPS 17.

XPS 17 відповідає іншим важливим дизайнерським змінам, внесеним до останніх моделей XPS 15 та 13: співвідношення сторін дисплея 16:10, великий тачпад, динаміки, спрямовані вгору, та чотири порти Thunderbolt 3. Ці вдосконалення допомагають XPS 17 збігатися або перевершувати MacBook Pro 16 у багатьох областях. Dell не хоче віддавати якусь перевагу Apple.

Провідний дизайнер команди XPS Нік Ділорето розповів, чому саме такий ноутбук він завжди хотів. "Є ціла група творчих людей, таких як я, які завжди шукають найбільший екран", - сказав він мені. “Коли я перебуваю на Тайвані чи ні, я не маю доступу до свого 38-дюймового монітора, але мені все одно доводиться виконувати ті самі завдання. Мати цей екран дійсно корисно для таких людей, як я ".

Наступне нововведення

Команда XPS здається впевненою щодо наступної ери ноутбуків. Його модельний ряд ще ніколи не був уніфікованішим, і включення більш потужного, потужного ноутбука XPS є наступним захоплюючим кроком. Dell очікує, що XPS 17 скоротить продаж 15-дюймових ноутбуків і, можливо, навіть власного XPS 15.

"Якщо цей продукт буде успішним, він з'їсть купу 15-дюймових продуктів", - сказав Оліфант. “Конкуренти, і, можливо, навіть деякі з нас. Але ми думаємо, це буде новаторським ".

Це не означає, що Dell готова відмовитись від 15-дюймового ноутбука, як це зробила Apple. Dell не планує гальмувати або ослаблювати поточні моделі. Оліфант каже, що в майбутньому буде більше ітерацій та оновлень, не менше.

"Ми не дозволимо нашій лінійці продуктів потрапити на зуб так довго, як цей", - сказав він, вказуючи на попередню версію XPS 15. "Ви будете бачити, як ми трохи частіше оновлюємо ці продукти. Ми не збираємось божеволіти і робити щось нове щороку, але ми довели собі, що п’ять років на цьому шасі, мабуть, були довгими на один-два роки ".

Він також вказав на великий зсув технологій, який може відбутися в майбутньому. Він посилався на все, починаючи від архітектурної революції великого / малого ядерного чіпа і закінчуючи ультратонкими механічними клавіатурами.

"Я падав набагато більше разів, ніж мені вдалося", - сказав мені Оліфант. “Поверніться до днів Адамо. Жоден з цих продуктів не мав успіху. Але якби ми не робили цих продуктів, ми б не були такими, якими ми є сьогодні. Кожен буде робити помилки. Розумні в них вчаться ».

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found