Фотографія 101: Що потрібно знати про Micro Four Thirds

mftДослідження групи NPD показує, що бездзеркальні камери зі змінними об'єктивами, хоча і залишаються позаду традиційних цифрових камер у продажах, підсилюють інтерес споживачів. Дослідження дослідницької групи Next Camera “показало, що дві третини споживачів, зацікавлених у бездзеркальній камері зі змінним об’єктивом та готових витратити 500 доларів, заявили, що це замінить придбання камери“ наводок і стріляй ”. Майже чверть заявила, що замінить дзеркальну дзеркальну камеру ". Ці витончені камери приваблюють широке коло покупців: від тих, хто переріс простоту набору точок і стрілянини, до любителів, яким потрібно доповнити колекції своїх камер.

Одним із типів бездзеркальних змінних камер є Micro Four Thirds, або MFT. На даний момент MFT використовується Panasonic та Olympus - його творцями, - але пізніше цього року ми можемо побачити нові недорогі записи від Polaroid та Kodak. Всередині цих корпусів упакована унікальна технологія, яка поставляється з досить високою ціною та, як завжди, кількома компромісами.

Магія в дзеркалі ... або її відсутність

розміри датчиківЯкщо ви не знайомі з системами MFT, ви, напевно, чули безліч різних назв, які кидають навколо пристроїв. Етикетки, такі як бездзеркальні камери, компактні системні камери та камери зі змінним об'єктивом (або ICL), також досить поширені, хоча остання дещо вводить в оману (DSLR - це також ICL).

Камера Micro Four Thirds називається стандартною беззеркальною камерою, яка використовує датчик Micro Four Thirds (вона поділяє розмір та технічні характеристики стандарту Four Thirds, розробленого Kodak та Olympus). Розмір датчика MFT набагато більший, ніж типовий цифровий режим "наводок і стрілянина", але значно менший, ніж повнокадровий 35-міліметровий або дзеркальний фотоапарат APS (див. Графік). Однак їхні тіла невеликі та компактніші, тобто немає місця для дзеркала та механізму призми (звідси ярлик “без дзеркала”).

Але не називайте всі бездзеркальні камери MFT: Sony, Fujifilm, Nikon, Pentax і Canon також виробляють бездзеркальні моделі, але в них використовуються інші типи стандартів датчиків, і тому вони не вважаються MFT, як такі від Panasonic та Olympus (Sony і Наприклад, Canon використовує формати датчиків APS-C для своїх беззеркальних продуктів). Причина, по якій MFT якось асоціюється як фактично беззеркальний стандарт, може полягати в тому, що Olympus і Panasonic одними з перших вийшли з такою камерою. У цій статті зупинимося лише на MFT.

Хороший, поганий і чудовий

Камери MFT є чимось ідеальним посередництвом між великими і важкими цифровими дзеркальними фотокамерами, які легко переростають. А ще краще - вони ідеально підходять для любителів фотографії, які хочуть розширити свій репертуар зображень. Що стосується складних специфікацій, відсутність дзеркала зменшує вібрацію внутрішньої камери, тому ви можете уникнути розмитих зображень. Менший розмір датчика також може бути плюсом, оскільки він забезпечує глибшу різкість. Існує більше ніж декілька переваг, якщо залишити «вперед і стріляй» і перейти до пристрою MFT, але всі вони в основному зводяться до одного: значно покращеної якості зображення.

DSLR протиЗвичайно, ви втрачаєте переваги компактних фотокамер (зручний форм-фактор) та дзеркальних дзеркальних фотокамер (справжня, якісна якість зображення та вища швидкість затвора). Середовище не завжди означає, що компроміси, які ви робите, є добрими. Зокрема, якщо ви вирішите оновити і придбаєте камеру MFT замість дзеркальної дзеркальної фотокамери, ви помітите це, коли мова йде про ситуації з низьким освітленням та (у більшості випадків) про усунення вбудованого оптичного видошукача (використання MFT електронний видошукач). Вони також використовують іншу (і, як правило, більш точну) систему контрастного автофокусування, але повільніші, ніж ті, що використовуються дзеркальними дзеркальними фотокамерами, однак виробники покращують швидкість за допомогою нових функцій, таких як гібридний автофокус.

привабливийОдним з найпривабливіших аспектів MFT-камери є ... ну, наскільки вона приваблива. Пристрої пропонують якісне оновлення з точки зору і стрільби в гладких, сучасних стилях-ретро-пакетах. Цифрова фотографія залучає репліки з решти світу технологій та оснащує ці склади привабливим зовнішнім виглядом. Це може звучати неглибоко, але, враховуючи типову ціну в 500 доларів +, яка супроводжує цих красунь, можна з упевненістю сказати, що любителі фотографії, а не бажаючі все ще є справжніми інвесторами.

Який MFT мені підходить?

Розмір: Якщо зручним розміром вашої кишенькової кулачки є єдине, що заважає вам оновити, є варіанти. Звичайно, ви не збираєтесь знайти пристрій MFT, який може замінити вашу поточну камеру, але є пара, які наводять вагомі аргументи. Однією з таких камер є Olympus PEN E-PM1 (499 доларів США).

Ціна: На жаль, у MFT-камерах мало місця для хитання. Зазвичай вони починаються з 500 доларів і звідти стрімко зростають. Знову ж таки, Olympus PEN E-PM1 - популярний вибір за ціною 499 доларів, але це також більш приглушений погляд на професійну фотозйомку. Ще один ветеран MFT, DMC-GF3 від Panasonic, зараз продається за 699,99 доларів. Звичайно, якщо ви не заперечуєте проти моделей останнього покоління, на Amazon та eBay є безліч якісних опцій: на момент написання статті ми знайшли Olympus PEN E-P2 за 469 доларів. Цього року ми можемо побачити недорогі MFT-камери від Kodak та Polaroid, хоча їм може бути недостатньо якісна відповідність та обробка камерам Panasonic та Olympus. У цьому секторі багато руху, тому слідкуйте за оновленнями.

Продуктивність: Якщо гроші не є предметом, враховуючи двері, широко розчинені. Серія Olympus PEN - це популярний та добре оцінений склад, і E-P3 не є винятком. Камера покращує всі невеликі перегини та збої попередників у тому самому стильному пакеті - і поставляється з ціною $ 899,99. Незважаючи на те, що Lumix DMC-G5 від Panasonic може не мати сексуальної привабливості, цей шутер MFT за 699 ​​доларів може похвалитися дуже швидким автофокусуванням.

Чого чекати: Як ми вже згадували, існують інші бездзеркальні камери зі змінними об'єктивами різних виробників, за винятком того, що вони не є MFT. Наприклад, Sony пропонує свою популярну серію NEX. Nikon має свою серію 1, Fujifilm - свою серію X, і Canon нарешті приєдналася до беззеркальної вечірки своїм EOS M. Хоча Panasonic і Olympus першими представили бездзеркальні камери зі змінними об'єктивами, майже кожен інший виробник тепер має модель для вас виберіть з. Однак не враховуйте MFT, оскільки Panasonic та Olympus продовжують представляти нові моделі у своїх модельних рядах.

(Ця стаття була оновлена ​​28 січня 2013 року)

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found