Як запустити подкаст - все, що вам потрібно знати

Подкастинг - це фантастичний спосіб вивести вашу особистість та ваші ідеї у світ. Незважаючи на те, що набагато простіше створити звичайне шоу подкастів, ніж, скажімо, відеосеріал чи інші форми онлайн-вмісту, для підкастингу все-таки потрібно більше, ніж можна було б очікувати, особливо якщо ви хочете включити професійне аудіо. На щастя, як тільки ви подолаєте початковий час та грошові вкладення, які витрачаються на обладнання та планування, все, що вам потрібно, це трохи самовіддачі та вільного часу, щоб розпочати шоу.

Нижче наведено наш прямий посібник із створення найкращого з можливих подкастів. Однак майте на увазі, що це має бути скоріше точкою стрибка, ніж ярликом будь-якого успіху. Ми викладемо декілька пропозицій щодо того, як зробити так, щоб ваше шоу звучало чудово - як з точки зору якості звуку, так і вмісту - гостінгуватимемо, і, сподіваємось, будемо помічені.

Планування та передвиробництво

тренди-з-перевагами-подкаст-5-20-16

Перш ніж почати записувати свій перший епізод, вам потрібно зробити досить багато планування та попереднього виробництва. Нижче наведено деякі інші фактори, на які слід звернути увагу.

Тема

Ви дійсно можете пройти будь-яку кількість напрямків тут. Ви можете розширити широкий спектр тем і висвітлити найрізноманітніші теми, а можна визначитися і зосередитися на власній ніші. У будь-якому випадку, основне правило тут полягає в тому, щоб знайти тему, яка вас цікавить і яка відповідатиме цілям вашого шоу. Чим більше ви захоплені та обізнані в якійсь темі чи ідеї, тим більше задоволення ви отримаєте, що, в свою чергу, зробить ваше шоу цікавішим для прослуховування. Іде час, якщо вам хочеться розширити (або зменшити) свою тему в міру того, як ваш подкаст розвивається та зростає, готуйтесь! Але на ранніх стадіях обов’язково дотримуйтесь цього, оскільки це дозволить вам зосередитися. Ось декілька найкращих подкастів 2019 року, щоб ваші творчі ідеї протікали.

Тривалість та формат епізоду

Як довго ви хочете, щоб був ваш подкаст? Більшість подкастів не перевищують 60 хвилин, як щось довше типоводля звичайного слухача трохи більше. Крім того, враховуйте довжину будь-якого носія, який ви будете транслювати, наприклад пісні чи попередньо записаний вступ, і запустіть таймер для кожного сегменту, щоб забезпечити максимальну точність. Хронометраж не повинен бути точним для всіх епізодів, але він повинен бути на етапі.

Сценарій

Вибравши тему та склавши загальну ідею щодо формату шоу, наступним кроком є ​​його сценарій. Так, це правильно, сценарій. Навіть якщо ви плануєте зняти манжету та імпровізувати свої розмови, як це робить більшість подкастів, хороша ідея - мати загальні схеми, щоб тримати себе на шляху. Це особливо важливо, якщо ви збираєтеся мати кілька сегментів під час шоу. Наявність сценарію чи контуру зробить переходи між сегментами більш природними та елегантними, а також забезпечить дотримання загальних часових обмежень.

Планування

Як часто ваш подкаст транслюватиме нові серії? Щотижня або щотижнево, як правило, є нормою для більшості шоу, хоча інші роблять щомісяця або навіть рідше, ніж це.

Підкастинг обладнання

Конденсаторний мікрофон Fifine USB Plug & Play - чудовий варіант для подкастерів, які вперше підключені. Конденсаторний мікрофон Fifine USB Plug & Play - чудовий варіант для подкастерів, які вперше підключені.

У обладнання ви будете інвестувати найбільше грошей. Творчі аспекти шоу - тобто планування, написання та виконання - це лише одна частина рівняння; інша - технічна сторона. Мікрофони, навушники, мікшер та програмне забезпечення для запису - це основи, які вам знадобляться, але є деякі інші додаткові елементи обладнання, які ви можете включити до свого налаштування, щоб покращити досвід запису та забезпечити найкращу якість звуку.

Програмне забезпечення для запису

Хоча ви можете обрати висококласні програми для запису, такі як Pro Tools, є кілька авторитетних безкоштовних варіантів. Перший - Audacity - це програма для редагування та запису з відкритим кодом, сумісна з більшістю операційних систем і добре працює для початківців. Хоча це виглядає досить невтішним зовнішнім виглядом, ви зможете записати живий звук безпосередньо в програму або імпортувати безліч різних аудіофайлів, включаючи MP3 та WAV. Програмне забезпечення навіть рекламує варіанти відновлення у випадку аварії вашої системи. Acoustica Basic Editionце ще один безкоштовний варіант, який забезпечує запис та редагування звуку в межах добре продуманого інтерфейсу. Однак вам доведеться платити додатково за багатодорожечне редагування та інші розширені функції.

USB мікрофон (и)

Насправді, підкастери повинні розглянути можливість придбання зовнішнього мікрофона. Мікрофони USB, такі як CAD 37 та Fifine USB Plug & Play, підключаються безпосередньо до комп’ютера та інтерфейсу із програмним забезпеченням для запису, забезпечуючи таким чином чудовий звук та більшу гнучкість, ніж вбудований мікрофон вашого комп’ютера. Також не забудьте придбати потрібну кількість мікрофонів для свого шоу, оскільки ви хочете, щоб усіх учасників акторського складу чули голосно і чітко. І якщо ви збираєтеся використовувати змішувач, обов’язково придбайте мікрофони, які можуть підключатися до нього! Не всі змішувачі підтримують мікрофони USB, і не всі мікрофони працюватимуть зі стандартними мікрофонними штекерами.

Змішувач

Підкастерам-любителям необов’язково купувати мікшер, оскільки будь-яка варта програма для запису дозволяє користувачам безпосередньо записувати свій голос і зберігати його як аудіофайл. Міксери часто пропонують інші переваги, яких ви не можете знайти в іншому місці, однак, наприклад, більший контроль та ефекти. Мікшер цінний, наприклад, якщо ви хочете включити музику чи кліпи у свій подкаст або якщо ви використовуєте кілька мікрофонів.

Навушники

Вони не повинні бути такими химерними; все, що вам потрібно - це гідна пара навушників, щоб ви могли почути себе та всіх гостей, які можуть бути у вас на шоу. Однак, якщо ви використовуєте мікшер, це стає необхідною вимогою, оскільки вам потрібно мати навушники, щоб правильно відрегулювати аудіоканали. Зрештою, ви можете зробити так багато лише в постпродукційному редагуванні. На щастя, найкращі бездротові навушники 2019 року мають чудовий звук і теж зручні.

Поп-фільтр

Ви коли-небудь чули про термін "вискакувані вибухові речовини?" Ну, а якщо ви цього не зробили, то це дратує поп, який ви часто чуєте в мікрофоні щоразу, коли хтось б’є їх приголосними. На щастя, поп-фільтри - це недорогий спосіб зменшити вибухонебезпечні звуки, які часто зустрічаються серед випадкових передач голосу. Тут є безліч пропозицій, від загальної пропозиції DragonPad до затискного фільтра Наді, кожен з яких призначений для знищення раптового спалаху тиску повітря та реакції баси, що виникає, коли ви вимовляєте слова, заповнені буквами "P ”Та„ В. ”

Запис і монтаж

підкаст-1-29

Отримавши належне спорядження, ви готові розпочати запис. Потім ви можете перейти до постпродукції та редагування.

Запис

Тут вся ваша підготовка та наполеглива праця окупаються. Якщо ви тільки починаєте, не надто турбуйтеся про те, щоб виконати ідеальне шоу відразу. Як ми вже обговорювали, є багато чого розглянути як з технічної, так і з творчої точки зору. Якщо ви зіткнетеся з перешкодами, не панікуйте і враховуйте той факт, що навіть професіоналам час від часу доводиться усувати несправності. І як тільки ваш перший запис буде завершено - presto! - у вас буде аудіофайл для пілотного епізоду. Однак це насправді не подкаст, доки він не буде доступний для Інтернету та стане доступним для загального користування.

Пост-продакшн

Не лише для підкастерів, що змішують інтерфейси для створення багатодоріжкових записів, постпродукційне редагування є ключовим для майже кожного підкасту. Майстерне редагування вимагає часу, щоб навчитися, тому не хвилюйтеся, якщо на початку ви не можете виконати деякі більш досконалі процедури. Що стосується основ, ви хочете, щоб рівень вашого голосу був приблизно однаковим для кожного оратора і працював над зменшенням проміжків між фразами. Якщо у вас є інші звукові компоненти, такі як різні звукові ефекти та фонова музика, переконайтесь, що ці рівні досить низькі, щоб ви все ще могли чути динаміки. Ви також можете попрацювати, щоб обрізати файл до заданої довжини, або налаштувати бітрейт та інші звукові аспекти для потрібного носія. Редагування заслуговує на підручник самостійно, але для більшості випадкових подкастер більшість з них можна зробити без дорогого програмного забезпечення чи значного часу.

Завантаження на хост-сайт

У підкасті насправді немає сенсу, якщо ви не маєте наміру ділитися ним з іншими. Для цього вам слід розмістити отриманий аудіофайл десь в Інтернеті, перш ніж зв’язувати його з іншим місцем. Існує безліч способів розмістити свій подкаст, хоча деякі з них кращі за інші. Веб-сайти, такі як WordPress та Blogger, пропонують безкоштовні та прості засоби для розміщення аудіофайлів, але вони обмежені з точки зору гнучкості та демонструють загальну відсутність контролю. HostGator, хоч і більш складний, пропонує більш розширені функції та домен за відносно низькою ціною. Однак, якщо ви все-таки підете з WordPress, сайт автоматично додасть корпус RSS2, коли ви додасте посилання на свій аудіофайл, що дозволяє використовувати його як подкаст. Завантажуючи аудіофайл, ви отримаєте необхідний тег додатку RSS2 і зможете сформувати ваш XML-канал.

Індексація

Технічно підкасти - це файли XML, які індексують файли MP3 та метадані, що представляють кожен епізод. Обов’язково дотримуйтесь специфікацій подкастів від Apple, щоб досягти найкращих результатів. Потім, як тільки ваш XML-файл буде в мережі, використовуйте валідатор RSS, такий як feedvalidator.org, щоб переконатися, що ви не допустили помилок, перш ніж надсилати свій канал у магазин iTunes. Не забудьте надіслати своє шоу на інші платформи подкастів, зокрема Google Music, Stitcher та SoundCloud.

Поширення

підкасти Google Play - -

Вітаємо! Через деякий час і, можливо, деякі способи усунення несправностей Apple перерахує ваш подкаст у iTunes Store, а Google додасть вас до вибору підкастів. Ви тепер є медіа-суб’єктом, тож почніть поводитися як один!

Соц.медіа

Ваш підкаст потребує слухачів, а мережі соціальних мереж забезпечують чудовий спосіб зв’язатися з ними. Розміщуйте сповіщення у Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat та інших мережах щоразу, коли з’являються нові епізоди подкастів, розширюючи вміст додатковими посиланнями та оновленнями, якщо з моменту виходу вашого подкасту в ефір були якісь нові розробки. Ви нещодавно звучали пісні від місцевого виконавця? Опублікуйте оновлення із посиланням на цю пісню. Дійсно сподобався гостю, який приєднається до вашого наступного епізоду? Додайте оновлення, сказавши так. Використовуйте соціальні мережі, щоб підтримувати інтерес до вашого бренду між серіями.

Веб-сайт

Ваш подкаст також повинен мати будинок за межами присутності в соціальних мережах. Преміум Squarespace, поряд з безліччю інших платформ, представляють лише кілька якісних альтернатив, якщо ви шукаєте поліровану присутність та універсальний доступ до всіх своїх серій. Незалежно від того, який сайт ви вирішили використовувати, він повинен містити інформацію про подкаст - про що йдеться, хто бере участь - і показувати примітки до всіх епізодів.

Повторити

Ось вам. Ви тепер подкастер. Пам’ятайте, подкасти - це повторювані носії інформації, тож час приступити до роботи над другим епізодом. Однак перед тим, як подумати, розгляньте питання брифінгу з іншими господарями та з відповідними гостями. Обговоріть, що добре працювало і що можна було б покращити. Якщо час дозволяє, зробіть згадані брифінги регулярною частиною запису вашого подкасту. Також може виникнути спеціальне мислення, тому ведіть постійний список ідей, які ви можете переглянути, коли вам потрібно.

Останні повідомлення