Це «погані новини»: онлайн-гра вчить гравців створювати фальшиві новини

Як навчитися розпізнавати фейкові новини? Створіть свій власний. Це ідея Погані новини, онлайн-гра, розроблена дослідниками Кембриджського університету та голландською медіагрупою Drog. Закликаючи користувачів завоювати фальшивих послідовників у грі за допомогою шести різних тактик, дизайнери гри сподіваються, що гравці будуть краще підготовлені до розміщення фейкових новин в Інтернеті.

Онлайн-гра допомагає користувачам створити прикинутий фальшивий профіль новин, одночасно створюючи обліковий запис прихильника та стежать за показником довіри. Гра знайомить користувачів із процесом створення імперії фальшивих новин, починаючи з перших твітів і закінчуючи створенням «новинного» блогу. Погані новини нагороджує користувачів шістьма різними значками, кожен із яких використовує тактику, яку часто використовують підроблені новини для розповсюдження неправдивої інформації, включаючи видавання себе за іншу особу, емоційну експлуатацію та поляризацію.

Наприклад, в одному з перших завдань гри гравцеві пропонується видавати себе за авторитет. Вибравши твіт, гра вказує на те, як більшість читачів прокручували правопис над помилкою в "Дональд Дж. Терпн".

Коли гравці заробляють свої значки, вони також вчаться визначати різні тактики, що використовуються для розвіювання фальшивих новин, в надії на кращу підготовку до виявлення фейків поза грою. Сандер Ван дер Лінден, директор Кембриджської соціальної лабораторії прийняття рішень, сказав The Guardian, що мета гри полягає у формуванні опору, бачачи та застосовуючи ті самі тактики. "Ми хочемо, щоб громадськість дізналася, що роблять ці люди, ходячи у взутті", - сказав він.

Поряд із висвітленням тактики підроблених новин, гра також ділиться різними способами поширення підроблених новин від мемів та твітів до статей, а також вивчення відвертих фейкових новин разом із сенсаційними темами. Як зазначається в грі, фейкові новини не є однобокими: в один момент гри, Погані новини зазначає, що як правий, так і лівий кут можуть бути перебільшеними. Гра навіть дозволяє гравцям використовувати ботів у Twitter, щоб зробити фейкові новини такими, наче їм приділено багато уваги.

Але Погані новини не все весело та ігри - дані гри будуть також використовуватися для допомоги дослідникам. У грі також є вбудовані анкети, які служать для перевірки того, наскільки гравці здатні розпізнавати фейкові новини. Дані планується опублікувати в Journal of Risk Research.

Гра ведеться повністю в Інтернеті - гравцям просто потрібен веб-браузер і удавана відсутність совісті перед тим, як перейти на сайт getbadnews.com.

Останні повідомлення