П’ять обов’язкових функцій сучасної цифрової камери

Ви гортаєте щотижневі листівки з вашого місцевого магазину електроніки та дивуєтесь новим цифровим фотокамерам на ринку. Ціни не тільки постійно падають - як на компактні камери «наворіт-знімай», так і на громіздкіші, але потужніші дзеркальні моделі, - але постійно додаються нові функції, пропонуючи ще більше грошей.

Звичайно, ви вже знаєте про мегапікселі, якісний об’єктив та швидкий процесор - це ключові міркування, але є безліч інших зручних наворотів. Бути важко встигати за всіма жаргонами - будь то стабілізація зображення, розпізнавання обличчя чи змінні лінзи - крім того, ви можете не знати, які особливості варто відзначити, а які ні.

Ось декілька з них - як для камер, так і для зйомки та дзеркальних фотокамер.

Стабілізація зображенняТехнології стабілізації зображення

Цифровими фотоапаратами сьогодні досить просто користуватися навіть серед початківців фотографів. Але іноді фотографії все одно виходять розмитими - або через рухомий предмет, або дещо хитливу руку (або трохи від обох). Це особливо актуально при низьких витримках затвора або при збільшенні здалеку за допомогою телеоб'єктива.

У той час як різні виробники по-різному обробляють це, камера з інтегрованою стабілізацією зображення працює, щоб покращити ваші фотографії, використовуючи апаратне рішення (оптична стабілізація зображення, яке реалізовано в самому об'єктиві) або програмне рішення (цифрова стабілізація зображення, яка не настільки ефективна, як колишній).

Ще один спосіб стабілізації пострілу, звичайно, це використання штатива.

Виявлення обличчяРозпізнавання обличчя та інші допоміжні функції

Відповідно, багато нових цифрових камер пропонують зручну технологію розпізнавання облич. Як випливає з назви, ці камери мають вбудований алгоритм для виявлення облич у сюжеті (шляхом пошуку типової композиції обличчя, наприклад, двох очей, носа та рота тощо) та автоматичного регулювання фокусу та освітлення до цих облич. як пріоритет.

Зрештою, хоча вам може знадобитися пейзаж у фоновому режимі, наприклад, пагорби парку або барвисті вивіски Таймс-сквер, це обличчя повинні бути в центрі уваги та добре освітлені. (Якщо ви не займаєтеся творчістю і не хочете протилежного, що можна тимчасово відключити.) Деякі камери можуть виявити до восьми чи десяти різних облич в одній сцені.

Декілька нових камер також мають функцію затвора посмішки, яка не робить знімок, поки об'єкт не посміхнеться. Це зручно, звичайно, але вимкніть його, коли це не потрібно - деякі найкращі фотографії, зрештою, це відверті знімки, а не позують. Найновіші камери також пропонують опцію автоматичної сцени, яка автоматично визначатиме тип зйомки, яку ви робите - можливо, це вночі або зйомка крупним планом ("макрос") - і камера вибере для вас потрібний режим.

Olympus з 26-кратним оптичним збільшеннямХороший зум, змінні лінзи

Якщо говорити про цифрові цифрові камери, є два типи масштабування: оптичне та цифрове.

Оптичне масштабування зроблено, щоб наблизити користувача камери до об'єкта, не потребуючи фізичного переміщення. Як і у старих камер, це досягається за допомогою висувного об'єктива. Цифрове масштабування, однак, змінює подання існуючих даних, лише здогадуючись, куди повинні йти зайві пікселі, щоб створити ілюзію, що користувач знаходиться ближче до об’єкта. Тому оптичне збільшення є більш важливим числом, оскільки це «справжнє» збільшення. Пам’ятайте про це, переглядаючи специфікації камери у флаєрі чи на веб-сайті.

Взагалі кажучи, маленька камера «наворі та стрілянина» пропонує мінімум 3-кратне оптичне збільшення, але футбольні мами або хокейні папи можуть вибрати один із 10-кратним і більше, щоб захопити емоції на обличчі юнака здалеку.

А ще краще - цифрові дзеркальні камери дозволяють міняти об'єктиви, щоб можна було взяти в руки телеоб'єктив для надвеликого збільшення.

У відповідній примітці шукайте дзеркальний дзеркальний фотоапарат із системою зменшення пилу, яка використовує ультразвукову технологію, яка вібрує для видалення пилу та інших частинок з передньої частини датчика зображення.

Canon T1iЗапис відео HD

Чому ти теж не можеш взяти свій торт і з’їсти його?

Більшість нових цифрових камер також дозволяють знімати відео разом із фотографуванням. Зрештою, зафіксувати перші кроки немовляти чи дитячий сміх набагато потужніше як рухома картина, ніж нерухома.

І на щастя, ціни на цифрову пам’ять - картки розміром поштової марки, які вставляються в камеру - постійно дешевшають, поки ємність зростає.

Найновіші дзеркальні моделі не тільки знімають відео, але в деяких випадках роблять це у якості 1080p (наприклад, Canon EOS T1i), що буде виглядати надзвичайно при відтворенні на сумісному телевізорі високої чіткості. А завдяки РК-екрану "Live View" на багатьох нових дзеркальних фотокамерах сьогодні ви можете бачити відео, яке ви знімаєте в режимі реального часу, на тильній стороні камери (а в багатьох випадках нахиляйте його, щоб отримати ідеальний вигляд) замість доводиться вдивлятись у видошукач.

Але почекайте, є ще більше!

Інші хороші міркування щодо цифрової камери включають: хороший час автономної роботи (і спробуйте знайти такий із акумуляторною батареєю, щоб не потрібно було витрачати гроші на одноразові товари), інструменти для редагування в камері (наприклад, видалення ефекту червоних очей), вбудований художні фільтри (для креативності зі своїми знімками) та режим серійної зйомки (для зйомки кількох знімків на секунду, щоб вибрати найкращий).

Останні повідомлення