Як дивитись фільми Marvel по порядку

У кінематографічному Всесвіті Marvel понад 23 фільми - ще більше в роботі. Бути в курсі фільмів про Marvel - це складна задача, і наздогнати це може здатися ще більшою роботою. Не допомагає і той факт, що деякі фільми, створені Marvel, не обов’язково знаходяться на часовій шкалі MCU.

Якщо вам потрібен список фільмів у найкращому порядку перегляду, ви знаходитесь у правильному місці. Ми організували фільм у порядку історії, тому ваш досвід перегляду може бути якомога легшим. Ми також включили короткі короткі огляди фільмів для оновлення (вважайте це своїм попередження спойлера).

Капітан Америка: Перший месник

Стів Роджерс пройшов небезпечну експериментальну процедуру під час Другої світової війни, щоб перетворити його на супер-солдата. Потім його називають "Капітаном Америкою", а потім він биється з нацистами та Гідрою - прихованим підрозділом нацистської партії, що розробляє потужну зброю, що підживлюється таємничим артефактом, відомим як Тессеракт. По дорозі Капітан Америка втрачає свого найкращого друга Джеймса Бакі Барнса під час місії, перемагає лідера Гідри Йоганна Шмідта (він же Червоний череп), втрачає Тессеракт і врешті-решт жертвує собою, щоб врятувати світ, пілотуючи літак, повний вибухівки, в Північний Льодовитий океан. Знайдений та розморожений 70 років потому, він зустрічає агента ЩИТА Ніка Ф'юрі, який пропонує йому шанс знову стати героєм.

Читайте нашу повну Капітан Америка: Перший месник огляд

 

Капітан Марвел

Пілот ВПС Керол Данверс потрапив у вибух двигуна, побудованого з використанням чужорідних технологій, розвиваючи потужні здібності, якими вона спочатку володіє як солдат для Крі, чужої раси, яка врятувала їй життя переливанням крові. Пізніше вона використовує свої сили для захисту Землі, коли Крі загрожує планеті під час їхньої війни, змінюючи форму Скруллів. Вона залишає Землю в 1990-х роках, щоб допомогти покласти край війні Крі-Скрулла, а через кілька років її передзвонять через події Месники: Війна нескінченності.

Читайте нашу повну Капітан Марвел огляд

Залізна людина

Блискучий інженер-мільярдер Тоні Старк розробляє високотехнологічний броньований костюм і стає одноосібною армією. Після зупинки колишнього партнера, жадібність якого перетворила його на військового прибульця, до Старка звертається агент ЩИТА Нік Ф'юрі, щоб приєднатися до чогось, що він називає "Ініціативою Месників".

Залізна людина 2

Бій Тоні Старка проти пари конкурентів - один з особистими вендетами проти Старка та його сім'ї - призводить до деяких нових доповнень до MCU, включаючи агента SHIELD Чорну вдову та друга Тоні Джеймса Родса, який отримує власний набір збройних обладнань (заробляючи йому кодову назву «Військова машина»). Нік Ф'юрі повідомляє, що батько Тоні був членом-засновником SHIELD, і після того, як пил осіде після битви з російським лиходієм Іваном Ваньком та його армією безпілотників, SHIELD повідомляє, що в пустелі в Нью-Мексико був знайдений дивний молот.

Читайте нашу повну Залізна людина 2 огляд

Неймовірний Халк

Геніальний вчений Брюс Баннер намагається повторити сироватку суперсолдат, яка дала Капітану Америці його здібності, лише зазнаючи випадкового впливу гамма-випромінювання, що змушує його перетворитися на зеленошкірого бегемота, якого називають Халком, коли його пульс піднімається вище певний рівень. Після перемоги над психопатичним солдатом, мутованим сумішшю сироватки та крові Банера, Баннер (і Халк) ховаються.

Тор

Гарячого Асгардіана Тора позбавляють повноважень і виганяють на Землю - зокрема, в Нью-Мексико - після останньої провини проти свого батька Одіна, правителя Асгарда. Його диявольський зведений брат Локі планує утримати його там і взяти собі трон, але після того, як Тор викупить себе, його сили і його чарівний молот, Мьйольнір, повертаються до нього. Пізніше Нік Ф'юрі виявляє, що ЩИТ володіє Тессерактом (востаннє бачений у Капітан Америка: Перші Месники), і ми дізнаємось, що Локі все ще живий і маніпулює вченим, якому доручено вивчити потужний артефакт.

Читайте нашу повну Тор огляд

Месники

Локі погоджується отримати Тессеракт для інопланетної раси під назвою Читаурі в обмін на армію, яка допоможе йому оволодіти Землею. Він проникає в штаб ЩИТ, що спонукає Ніка Ф'юрі вперше зібрати Месників. У кінцевому підсумку до Брюса Банера, Тоні Старка та Стіва Роджерса приєднується Тор, а також агенти ЩИТА Чорна Вдова та Хоукі, і вони разом зупиняють Локі та його армію Читаурі після масового бою на Манхеттені. Тессеракт відправляється в Асгард, а таємничим лідером Читаурі згодом виявляється Танос, який намагався придбати Тессеракт для своїх цілей.

Залізна людина 3

Прагнення Тоні до лідера терористів, відомого як Мандарин, втягує його в конфлікт із суперницьким ученим, який загрожує усім навколо і завдає шкоди як його другові Щасливому Хогану, так і його дівчині Пеппер Поттс. Врешті-решт він вирішує знищити більшість своїх костюмів Залізної Людини, щоб утримати їх від чужих рук.

Читайте нашу повну Залізна людина 3 огляд

Тор: Темний світ

Стародавня війна між Асгардіями і Темними Ельфами відновлюється, коли космічне зближення подій розв'язує Ефір, потужну зброю, приховану еони тому. Мати Тора вбивається в наступній битві, і Тор змушений заручитися допомогою Локі, який був ув'язнений на Асгарді з подій Месники. Тор перемагає лідера Темних ельфів, Малекіта, і Ефір переноситься з Асгарда на зберігання. Ефір і Тессеракт вперше визначені у цьому фільмі як “Камені Нескінченності”, і тому вказується, що їх не слід зберігати один біля одного.

Читайте нашу повну Тор: Темний світ огляд

Капітан Америка: Зимовий солдат

Капітан Америка, Нік Ф'юрі та Чорна вдова виявляють, що ЩИТ був пронизаний Гідрою, злою організацією, запровадженою вПерший месник, але змушені бігти, коли їх обрамляють вбивцями та ворогами держави. До них приєднуються пілот-рятувальник ВПС Сем Вілсон (він же Сокол) та його високотехнологічні крила, коли вони намагаються викрити Гідру. Незабаром вони виявляють, що Бакі Барнс не тільки живий, але й промив мізки Гідрою і перетворився на могутнього вбивцю, відомого як Зимовий солдат. Заговір Гідри врешті-решт зірваний, залишаючи ЩИТ в безладді і Зимового солдата в бігу.

Читайте нашу повну Капітан Америка: Зимовий солдат огляд

Вартові Галактики

Напівчеловек-наймит Пітер Квілл (він же Зоряний Лорд) викрадає таємничий шар із віддаленої планети, але змушений зібрати групу групу неохочих героїв - у тому числі дочку Таноса, Гамору - для отримання після того, як його захопить ренегатський воїн Крі Ронан. Куля - ще один Камінь Нескінченності, один із шести древніх артефактів, що володіють силою в часі, просторі та реальності. Ронан вирішує використати камінь для себе, замість того, щоб віддати його Таносу, але Квілл та його команда перемагають його і віддають галактичним миротворцям, відомим як Корпус Нова на планеті Ксандар.

Читайте нашу повну Вартові Галактики огляд

Вартові Галактики Vol. 2

Пітер Квілл та його команда - Ракетний єнот, Дракс, Гамора та Грут - опиняються під прицілом небезпечної інопланетної раси, космічних піратів та живої планети, яка також є батьком Квілла. У процесі подолання цих загроз до них приєднується усиновлена ​​сестра Гамори, Небула, яка виконує місію вбивства Таноса. Зрештою, вони перемагають, але не без страшних втрат: усиновитель Квілла, Йонду, жертвує собою, щоб врятувати свого сина.

Читайте нашу повну Вартові Галактики, вип. 2 огляд

Месники: Ера Альтрона

Месники виявляють, що Гідра експериментує з контрольованим розумом персоналом Локі з Месники та вільні близнюки П’єтро та Ванда Максимофф, які мають супершвидкісні та химерні телепатичні, телекінетичні сили відповідно. Вивчаючи самоцвіт у скіпетрі, Тоні Старк та Брюс Баннер випадково створюють Ultron - штучний інтелект, який намагається знищити людство. Щоб перемогти Ultron, команда створює Vision, чутливу, синтетичну, що працює від самоцвіту скіпетра - виявилося, що це ще один камінь Нескінченності. Команда перемагає Ultron за допомогою Максимоффів, але не раніше, ніж П'єтро помре і більша частина європейської нації буде знищена. Після цього Халк засланий, Тор повертається до Асгарда, і оригінальна команда фактично розпускається, залишаючи Капітана Америку та Чорну Вдову для підготовки новобранців Військової машини, Ванди (вона ж Червона відьма), Бачення та Сокола. Тим часом Танос обіцяє взяти справу у свої руки та особисто дістати Камені Нескінченності.

Читайте нашу повну Месники: Ера Альтрона огляд

Людина-мураха

Екс-агент SHIELD Хенк Пім вербує добросердечного злодія Скотта Ленга, щоб викрасти прототип костюма для зміни розміру, створений його колишнім ставлеником, перед тим, як його продати Hydra. Скотт використовує власний костюм, що змінює розмір Піма - який також дозволяє йому спілкуватися з мурахами - щоб запобігти продажу та перемогти лиходія, а також відкриває спосіб зменшитись до субатомних розмірів і потрапити в таємничий регіон поза часом і простором, відомим як Квантове Сфера.

Читайте нашу повну Людина-мураха огляд

Капітан Америка: Громадянська війна

НаслідкиМесники: Ера Альтрона очолює Організацію Об'єднаних Націй щодо встановлення Соковійських угод, ставлячи Месників під контроль уряду. Це розбиває команду, і наступний теракт, який вбиває лідера Ваканди, звинувачується в Зимовому солдаті, ставлячи дві групи Месників - включаючи новобранців Людина-павук і Людина-мураха, а також Т'Чалла (він же Чорна Пантера) ), спадкоємець престолу Ваканди - на полюванні за ним. Залізна людина та Капітан Америка ведуть свої нові команди у боротьбі одна проти одної, залишаючи відданість Месників розділеною. Після того, як його невинність доведена, Зимовий солдат отримує притулок у Ваканді.

Читайте нашу повну Капітан Америка: Громадянська війна огляд

Людина-павук: Повернення додому

Учень середньої школи Пітер Паркер повертається додому, допомагаючи Залізній Людині битися з капітаном АмерикоюКапітан Америка: Громадянська війна, і закінчується битвою з лиходієм, що володіє відремонтованою технологією Читаурі, врятованою після битви в Месники. Спочатку наставником Тоні Старка, Пітер вчиться бути героєм без високотехнологічного костюма, перемагає Стервятника і відхиляє пропозицію приєднатися до Месників - вважаючи за краще залишатися сольним героєм.

Читайте нашу повну Людина-павук: Повернення додому огляд

Доктор Стрендж

Зарозумілий нейрохірург Стівен Стрендж втрачає користування руками в автомобільній аварії, врешті-решт вирушивши вглиб Гімалаїв, щоб вивчити містичне мистецтво, намагаючись виправити свою травму. Набравшись навичок з новими силами, Стрендж втягується в битву з відьмаком-чаклуном і врешті-решт рятує царство смертних - за певної допомоги колег-чаклунів Вонга та Мордо - згинаючи час артефактом, відомим як Око Агамотто. Згодом він повертається до Нью-Йорка, щоб продовжити навчання.

Читайте нашу повну Доктор Стрендж огляд

Чорна пантера

Слідом за подіями вКапітан Америка: Громадянська війна, Т’Чалла повертається до Ваканди і повинна подолати виклик на престол від суперників як в межах африканської нації, так і поза межами її кордонів, включаючи смертельного Еріка Кіллмонгера. Т’Чаллі вдається завоювати трон, але вирішує нарешті поділитися із світом секретами своєї технологічно розвиненої нації.

Читайте нашу повну Чорна пантера огляд

Тор: Рагнарок

Слідом за подіями вМесники: Ера Альтрона, Тор повертається до Асгарда, сподіваючись запобігти пророкуваному апокаліпсису, відомому як Рагнарок. Один помирає, і Тор незабаром опиняється у вигнанні на далекій планеті Сакаар Хелою, його жорстоко амбіційною сестрою, яка знищує молот Тора, Мьольнір, і захоплює Асгард. Тор зустрічає Халка і Локі на Сакаарі, і робить свою втечу з планети разом з іншим асгардом, якого він зустрічає там, відомим як Валькірія. Квартет змушений знищити Асгард, щоб зупинити завоювання Гели (при цьому Тор втрачає око), і рятується разом із вцілілими асгардянами на великому космічному кораблі - лише для того, щоб зустріти масивний військовий корабель Таноса під час їхньої подорожі в космосі.

Читайте нашу повну Тор: Рагнарок огляд

Месники: Війна нескінченності

Танос децимує Ксандар, щоб придбати Камінь Сили, один з Камінців Нескінченності, а потім бере корабель Тессеракт, який, як виявилося, Космічний Камінь, з корабля, що залишив Асгард. Він перемагає Тора і Халка, потім вбиває Локі та більшість асгардівців, що залишилися. Халк падає на Землю і попереджає про планів Месників Таноса ліквідувати половину населення Всесвіту, зібравши всі шість каменів Нескінченності. Таносу вдається придбати як Камінь Реальності - Ефір у Тор: Темний світ - і Камінь Душі, але, здійснивши останнє, він вбиває свою дочку Гамору.

Зараз Танос володіє чотирма з шести Каменів Нескінченності, бореться з рештою Вартових Галактики, Залізною Людиною, Людиною-Павуком і Доктором Стренджем на своїй колишній рідній планеті, лише щоб доктор Стрендж незрозуміло дав йому Камінь часу - відкрито бути Оком Агамотто - для того, щоб врятувати життя Залізної Людини. Танос залишає Залізну Людину та Туманність на мелі на планеті, а потім прямує до Землі, де він биється з рештою Месників, перш ніж вирвати Камінь Розуму з голови Бачення, вбивши його. Тор поранив Таноса новою, більш потужною зброєю, але не в змозі перешкодити йому змусити половину населення Всесвіту зникнути в хмарі пилу. Однак перед тим, як зникнути, Нік Ф'юрі надсилає екстрений виклик одному капітану Марвел.

Читайте нашу повну Месники: Війна нескінченності огляд

Людина-мураха і оса

Під домашнім арештом через події в Капітан Америка: Громадянська війна, Скотт Ленг знову завербований Хенком Пімом та його дочкою Хоуп ван Дайн, щоб допомогти врятувати матір Хоуп Джанет, яка потрапила у пастку в Квантовому царстві роками раніше. Надія одягає новий костюм, що змінює розмір, і стає Осою. Разом Скотт, Хенк і Хоуп ухиляються від безлічі лиходіїв та ФБР і рятують Джанет з Квантового царства. Однак під час наступної експедиції в Квантову Царство, що відбувається під час подій Росії Месники: Війна нескінченності, Джанет, Хоуп і Хенк раптово перетворюються на пил, залишаючи Скотта в пастці в субатомних пустелях.

Читайте нашу повну Людина-мураха і оса огляд

Месники: Кінцева гра

Найвища ставка, з якою Marvel коли-небудь грав,Кінцева гра має справу з пошуком тієї мільйонної успішної хронології, на яку дражнив доктор СтренджВійна нескінченності. Піднявшись через п’ять років після The Snap, решта Месники продовжують служити світові, хоча і в більш тонкій якості. Капітан Америка очолює консультування з приводу горя, Чорна вдова координує зусилля служби надзвичайних ситуацій, а Тор, ну, товстий, п’яний і грає у відеоігри на Землі Асгард.

Коли Скотт Ленг випадково звільняється з Квантового Царства бродячим котом через п’ять років, він усвідомлює, що, хоча світ повністю змінився, він пережив лише кілька годин часу в Квантовому Царстві. Зібравши решту Месників, вони сміливо повертаються у минуле (через багато попередніх фільмів у справді блискучому вшануванні широти та деталей цього всесвіту), щоб захопити Камені Нескінченності, перш ніж Танос зможе їх отримати. Танос, однак, розумно підходить до плану, що призводить до розкриття епічних пропорцій між владою, що ліквідує його планету, та об'єднаними силами галактики. Ця остання битва це доводитьКінцева граСтавки справді вищі, ніж у будь-якого попереднього фільму в MCU.

Читайте нашу повну Месники: Кінцева гра огляд

Людина-павук: Далеко від дому

Перший фільм після того, що називається "Фліп", є доречним. Фільми Людини-павука Marvel мають підліткову невинність - принаймні на початку - це реконтекстуалізує кінематографічний Всесвіт Marvel як такий, що постраждав, але тепер знову цілий. Однак це також перший фільм після смерті Тоні Старка, і Пітер Паркер залишається розбитим і шукає фігуру батька. Він вважає, що знайшов це у Квентіна Бека, воїна, схожого на Зелений ліхтар, який вирушив на землю, щоб перемогти чотирьох міфічних стихійних істот, які знищили його планету. Виявляється, Бек не є тим, ким він є, і стає одним з найнебезпечніших, маніпулятивних лиходіїв, з якими коли-небудь стикався Людина-павук. Тим паче, що його вплив, схоже, поширюється з-за могили.

І це підводить нас до Чорна вдова, який було відсунуто через запобіжні заходи щодо коронавірусу.

Останні повідомлення