Ось як читати та розуміти технічні характеристики електричного автомобіля

Незважаючи на те, що електромобілі, безумовно, є найгарячішим із часів нарізаного хліба, вони все ще становлять лише 2% вітчизняних продажів автомобілів, і багато хто з нас дуже розгублені щодо того, як порівняти їх з автомобілями на бензиновому двигуні. Усі цифри для електромобілів, таких як кіловати, підсилювачі та кВт, абсолютно незрозумілі для більшості громадськості. На щастя, вони не надто складні, коли ви знаєте, як порівняти їх із більш звичними показниками, такими як кінська сила та розмір паливного бака. Ось основні технічні характеристики електромобіля, які потрібно знати, як розшифрувати:

Кіловати

На специфікації електромобіля кіловат дуже схожий на кінську силу. Ви можете прочитати це як повідомлення про те, наскільки потужним буде почуватися автомобіль під собою, і як швидко / швидко він буде в дорозі. Один кіловат приблизно дорівнює 1,34 кінських сил. Коли ви читаєте EV, який викликав у вас інтерес, просто помножте показник кВт на 1,3-1,5 у вашій голові, і ви отримаєте хорошу оцінку кінських сил. Наприклад, двигун потужністю 100 кВт мав би близько 140 кінських сил, а 451 кВт Tesla від двох двигунів давав заявлених 680 комбінованих сил.

Кіловат-години

Щоб зробити речі ще більш заплутаними, ми маємо ще одне вимірювання на кіловат. Кіловат-години еквівалентні розміру акумулятора і дають вам запас ходу в електромобілі. Більшість специфікацій електромобілів перелічують можливий діапазон, але число кВт-год для автомобіля - це ще один спосіб швидко побачити цю інформацію. Кіловат-година описує, скільки роботи ви зможете зарядити від акумулятора, на відміну від того, як розмір паливного баку говорить про те, скільки роботи ви отримаєте від двигуна до того, як у вас закінчиться паливо. Чим більше кВт-год, тим більша ємність у вас є в баку.

Одна кіловат-година є аналогом чотирьох миль їзди. Візьміть будь-яку специфікацію кВт-год, яку ви бачите на EV, і помножте її на три, щоб отримати ваш теоретичний максимальний діапазон. Якщо взяти акумулятор потужністю 50 кВт-год, ми отримаємо радіус дії 150 миль, а акумулятор Porsche Taycan - 93 кВт-год - заявлений пробіг в 279 миль.

Кіловати

Я знаю, про що ви думаєте. Ми щойно обговорили Кіловати три абзаци тому. Я знаю. Але інженери електричного світу не хочуть полегшувати це для вас. На жаль для всіх нас, кіловати можуть також застосовуватися до швидкості зарядки електричного автомобіля. Однак, як правило, цілком зрозуміло в специфікаціях та на форумах, коли обговорювана кВт є ставкою заряду.

У цьому контексті кіловат відноситься до швидкості, з якою ви можете зарядити акумулятор свого електромобіля протягом години. Зарядний пристрій потужністю 10 кВт додасть 10 кіловат-годин вашій батареї протягом години. Таким чином, загальна швидкість зарядки компанії Tesla в 11,5 кВт дасть вам 11,5 кВт-год (або 34 милі) за годину зарядки. Ви можете зрозуміти, чому нагнітачі та інші станції швидкого заряджання так вигідні для життя з електричним автомобілем.

На щастя для всіх нас, усі вищезазначені показники були в основному стандартизовані для всієї галузі, і більше виробників передають технічні характеристики електромобілів у легко засвоюваній кінській силі та милях пробігу. До цього часу цей посібник повинен допомогти нам усім орієнтуватися в процесі купівлі електромобілів.

Останні повідомлення