BMW показує нам, як сучасні функції безпеки допомагають як на трасі, так і на вулиці

Допомога водієві BMW Джефф Цуршмайде / Цифрові тенденції

Сучасні машини в усіх відношеннях кращі за старі. Як би ми не любили старі машини за їх зовнішній вигляд та їхню приємну примітивну динаміку водіння, це просто факт, що вони не можуть встигати за новою машиною. Автовиробники вклали сотні мільярдів доларів у дослідження та розробки, щоб випустити сучасний автомобіль, який є швидшим та безпечнішим за все, що було у нас навіть 20 років тому.

Digital Trends хотіли дослідити, як саме механічні та електронні технології в сучасному автомобілі забезпечують високу продуктивність. Ми також дивувались, як нові технології допомагають компенсувати будь-які, скажімо так, недоліки у майстерності водія. Щоб отримати деякі відповіді, ми вирушили до Палм-Спрінгз, штат Каліфорнія, та BMW Performance Center West, розташованого на трасі Термального клубу.

Протягом останніх чотирьох років BMW Performance Center West розміщувався поруч із термальними доріжками і підтримує партнерські відносини з об'єктом. BMW має набір доріг, схожих на лабіринт, які можна сконфігурувати на безліч щільних курсів у стилі автокросу, найсучасніший скіппад зі спринклерами та доступ до термального комплексу для повноцінного досвіду дорожнього курсу. Перформанс-центр "Захід" у "Термалі" та "Схід" у Грінвіллі-Спартанбурзі, штат Південна Кароліна, пропонує різноманітні практичні заняття, починаючи від двогодинного досвіду роботи та закінчуючи багатоденними курсами водіння. Класи включають варіанти автомобілів MINI та мотоциклів BMW, а також автомобілів BMW та позашляховиків.

Шведський стіл BMW

Щоб випробувати повний спектр можливостей, ми взяли двогодинний досвід, а потім час дорожнього руху та вправу на підставці. Двогодинний курс включає короткий курс на BMW M2, M4, M840i та позашляховиках X5M та X6M. Для протоколу, машини, якими ми їздили, жодним чином не модифікувались. Це були ті самі машини, які ви можете отримати у будь-якого дилера BMW, що працює на літніх шинах Continental.

Допомога водієві BMW Джефф Цуршмайде / Цифрові тенденції

Після обертання по всіх транспортних засобах, щоб відчути, як розмір і вага впливають на керованість, студенти випробували свої навички з приуроченими пробігами в однакових седанах M4. Запланований біг включає такі завдання, як "зупинка", призначена для напруження гальмування на порозі та різноманітні повороти та слаломи.

Пробіг різних BMW через їх темпи був цікавим уроком того, як передові технології підтримують водія на межі тяги. Більшість водіїв лише рідко спрацьовують засоби контролю стійкості свого автомобіля, і то лише на мить. У звичайній щоденній їзді цього просто не буває так багато. Керуючи автомобілями в екстремальних умовах, системи спрацьовували на кожному колі. Навчання роботі з автоматизацією є ключовим для отримання гарного часу на колінах.

Шари контролю

Автомобілі BMW (і майже кожна інша марка) оснащені системою динамічного контролю стабільності (DSC), яка використовує інтегровану систему датчиків та блоків управління для підтримки та максимального зчеплення та контролю водія. Якщо будь-яка шина починає втрачати зчеплення, система може направити потужність двигуна або застосувати гальмову силу, щоб відновити зчеплення.

Допомога водієві BMW БМВ

Автомобілі BMW дозволяють систему DSC частково вимкнути або повністю деактивувати. Часткова деактивація залишає активний контроль тяги, щоб змусити машину рухатися в слизьких умовах або забезпечити повне прискорення з поворотів на сухому тротуарі. Високопродуктивні моделі M також пропонують додатковий режим, який називається M Dynamic Mode (MDM), що дозволяє додатково пробуксовувати колеса та надалі втручатися в систему контролю стійкості та тяги.

Система DSC - це серцевина технології, яка тримає будь-який автомобіль спрямованим у правильному напрямку, коли водій гвинтить, але це не єдина техніка, яка працює на вас. DSC складається з інших систем, які контролюють конкретні події та функції. Ці системи включають:

  • Автоматичний контроль стійкості для модуляції крутного моменту двигуна для тяги. Ця система запобігає обертанню колеса при сильному прискоренні.
  • Динамічний контроль тяги автоматично зменшує втручання з контролю стійкості, коли машина знаходиться на пухкій поверхні, як гравій.
  • Контроль продуктивності регулює потужність двигуна та гальмівні сили, що застосовуються до кожного колеса, щоб зменшити недостатню керованість під час поворотів.
  • Електронний розподіл гальмівного зусилля регулює гальмівні сили між передньою та задньою віссями для стабілізації автомобіля при жорсткому гальмуванні. Це утримує задній кінець від об’їзду під пороговим прямолінійним гальмуванням.
  • Система управління кутовим гальмом регулює тиск гальмування під час гальмування під час поворотів, щоб допомогти стабілізувати автомобіль та запобігти обертанням.
  • Динамічне керування гальмом допомагає водієві застосовувати максимальний гальмівний тиск під час панічного гальмування, щоб скоротити зупинку.

Як ви знаєте, що це працює

Як ми вже згадували, частина цілей тестового курсу, як Центр продуктивності, полягає у тому, щоб дозволити водію запускати системи знову і знову, щоб звикнути до відчуття.

Допомога водієві BMW Захід BMW Performance Center в Палм-Спрінгс, Каліфорнія. Джефф Цуршмайде / Цифрові тенденції

Коли системи повністю задіяні, водії відчувають відчуття, такі як педаль гальма, що пульсує під інтенсивним гальмуванням, або своєрідне відчуття «шліфування», коли регулятори гальма модулюють силу гальмування, щоб запобігти блокуванню коліс в умовах сильного гальмування. Водії можуть також відчути, як системи втручаються через кермо, оскільки транспортний засіб застосовує гальмівну дію до окремих коліс, щоб допомогти плавно орієнтуватися за поворотом. У крайніх випадках автомобіль різко сповільнюється, оскільки системи працюють разом, щоб відправити машину туди, куди водій вказує за допомогою рульового управління та вводу дросельної заслінки.

Рульове управління на задніх колесах

З усіх перевірених нами автомобілів один був унікальним. M850i ​​xDrive - великий розкішний автомобіль, і BMW оснащує цю модель інтегральним активним рульовим управлінням на задніх колесах, а також декількома супутніми технічними характеристиками. При поворотах на низькій швидкості задні колеса злегка повертаються у протилежному напрямку від передніх коліс, щоб створити менший круг повороту для жорстких умов, таких як стоянки або проїзди. На більш високих швидкостях задні колеса спрямовуються в тому ж напрямку, що і передні колеса, щоб досягти більш швидких маневрів спрямованості, таких як екстрена зміна смуги руху.

Допомога водієві BMW Джефф Цуршмайде / Цифрові тенденції

Щоб звикнути до цієї функції, потрібен деякий час, оскільки ви отримуєте трохи більше рульового управління, ніж очікували. На практиці здається, що задня частина намагається вирватися, але це не так. Це просто поворот задніх коліс так, як ви раніше не відчували.

На додаток до повороту задніх коліс, система включає систему контролю швидкості повороту для стабілізації та протидії тенденції до недостатнього повороту, а також компенсацію моменту Yaw для стабілізації автомобіля під час сильного гальмування. M850i ​​є великим автомобілем, і на жорсткому курсі керування він мав тенденцію до недостатнього повороту, головним чином завдяки нашій тенденції пропонувати більше рульового управління, ніж необхідна чотириколісна система рульового управління. Тоді контроль стабільності повинен був втрутитися, щоб врятувати нас.

Ігри позашляховики

Більші позашляховики створюють грізний виклик на шляху керування. Споряджена маса X6M становить 5185 фунтів, а X5M ще важча - 5260 фунтів. Повнопривідна система xDrive у цих автомобілях розроблена, щоб допомогти цим великим автомобілям швидко змінити напрямок руху. Для цього потрібне суттєве протиріччя, якщо не відверте порушення законів фізики.

Система BMW M xDrive, як правило, передає всю потужність на задні колеса, щоб забезпечити традиційний досвід роботи на задніх колесах. Однак, коли задні шини досягли межі зчеплення, деяка потужність передається на передні колеса, щоб допомогти витягнути транспортний засіб через поворот.

2019 BMW X5 xDrive40i водіння BMW X5 2019 року. БМВ

Система xDrive працює разом із системами контролю стабільності та зчеплення, щоб векторизувати саме ту кількість потужності двигуна на кожному колесі, щоб максимізувати зчеплення та контроль. Це дозволяє X5M і X6M значно перевершити показники ефективності традиційного позашляховика.

Тим не менше, не приймайте тут неправильної ідеї. Пілотування великих позашляховиків на жорсткій колії на швидкості - це тренування, навіть незважаючи на те, що всі технології зчеплення та стійкості працюють для вас. Технологія може покращити зчеплення та керування, але вона ніколи не зробить велику ручку позашляховика, як купе М2.

Склавши все це разом

Як останню вправу, ми взяли седани M4 на південний курс Thermal протягом декількох гарячих кіл. Ми помістили автомобілі в динамічний режим M, щоб забезпечити трохи більше кута ковзання у поворотах. З вранішнім досвідом під нашими поясами не довелося довго тримати цифри на довгих прямих лініях Thermal. Любителі їзди на треку знайдуть у М4 багато що сподобатися. Завдяки M Dynamic Mode цей автомобіль дозволить їздити з набагато більшою широтою, ніж більшість вуличних легальних автомобілів, але технологія все ще існує, щоб позбавити вас від незручностей та витрат, якщо ви станете занадто захопленими.

Винос з наших днів у Каліфорнії був простим: технологія відкрила високоефективне водіння для набагато ширшої аудиторії, ніж будь-коли раніше. Розширюючи показники ефективності, одночасно надаючи допомогу в підтримці критичних меж безпеки, такі транспортні засоби, як моделі BMW M, дають водієві можливість вдосконалити свої навички водіння, мінімізуючи страх перед аварією. Це перевага, яку варто мати.

Останні повідомлення