Як Huawei будує світ після Google

Через заборону американським компаніям вести бізнес з Huawei, Галерея додатків Huawei тепер є магазином додатків за замовчуванням для всіх телефонів Huawei та Honor, запущених нещодавно. Це, звичайно, включає Google, який тепер вимикає Huawei з магазину Google Play.

Енді Боксолл / DigitalTrends

Повністю укомплектований магазин додатків має вирішальне значення для успіху будь-якого телефону, включаючи Huawei. Власна альтернатива компанії, "Галерея програм", все ще продовжується - особливо за межами Китаю.

Huawei це визнає і має великі плани щодо розширення Галереї програм в інших частинах світу. Після запуску P40 Pro я приєднався до невеликої групи журналістів і поспілкувався із головою Huawei Business Group Річардом Ю про те, як компанія планує замінити численні послуги, які колись виконував Google.

Завантаження магазину програмами

Будь-хто, хто звик до сервісів та додатків Google, знайде перехід на телефон без їх страшних, яким би спокусливим не був P40 або Mate Xs. Галерея додатків Huawei не була готова вступити заміною, коли заборона надійшла, але Ю, схоже, задоволена досягнутим прогресом.

"Я розумію стурбованість", - сказав Ю. “На початку [магазин] не ідеальний, але з часом він буде дуже конкурентоспроможним. Я все ще впевнений, що це може швидко покращитися. Заборона сильно вплинула на нас минулого року, але зараз вона стає все кращою і кращою, і ми відновлюємо зростання ".

Завданням Huawei є відхилення як себе, так і розробників від використання Google Mobile Services (GMS) - основного набору інструментів, який розробники використовують для функціонування додатків. Зазвичай це інтегрує такі послуги Google, як дані про місцезнаходження, ідентифікаційні дані та дані облікового запису. Програми в Галереї програм мають використовувати замість цього мобільні служби Huawei (HMS). Програми, створені для GMS, не працюватимуть на поточних телефонах Huawei.

Huawei розпочала розробку HMS менше року тому, у травні 2019 року, коли заборона уряду США вступила в силу. Незважаючи на це, новий флагманський телефон Huawei P40 інтегрує мобільні послуги Huawei, включаючи App Gallery. Huawei не можна звинувачувати у марному витраченні часу, і Ю впевнений у наслідках його швидкого розвитку. "HMS та його послуги будуть дуже успішними в майбутньому", - сказав він. "Щомісяця буде краще".

Huawei сватається до розробників

Перетворення програм із GMS на HMS для розробників, за словами Ю., "дуже просто". Huawei пропонує інструменти розробки, які допомагають компаніям адаптуватися до телефонів Huawei. Ю. сказав, що для цього часто потрібен лише один-два дні.

Енді Боксолл / DigitalTrends

"Ми хочемо поговорити з усіма провідними розробниками додатків, щоб швидко інтегрувати HMS і розмістити свої програми в Huawei App Gallery", - підкреслив Ю. «Це головний пріоритет, і ми створили глобальну команду з розвитку бізнесу, щоб обговорити [це] з розробниками. Але програм так багато, що займає певний час ".

Це не лише програми, які Huawei повинна заохочувати. Він також повинен запропонувати альтернативу для даних про місцезнаходження та власного голосового помічника. На додаток до тестування власних служб визначення місцезнаходження, Huawei співпрацює зі спеціалістом з питань карт TomTom, щоб пришвидшити процес. Однак програма TomTom ще не надійшла до Галереї програм. Ю. поінформував нас про ситуацію, хоча він не зміг вказати конкретну дату або вікно запуску.

«Партнерство з TomTom прогресує дуже добре. TomTom надаватиме послуги локації в HMS та картографічну послугу », - сказав Ю. «Ми хочемо надати споживачам окремий додаток для навігації. Сподіваюся, співпрацюючи з TomTom, ми зможемо досягти кращого досвіду, ніж Google Maps, у майбутньому ".

Голосовий асистент Huawei тепер має ім’я Celia і доступний у вибраних регіонах та на мовах Huawei P40. Розвиток Celia є важливим, оскільки Huawei не може використовувати Google Assistant або Amazon Alexa.

Тим не менше, це не слід сприймати як заміну жодному з них. Ю. сказав, що він сподівається, що одного разу люди зможуть використовувати всіх трьох помічників на своїх пристроях, натякаючи, що не тільки всі системи HMS сумісні з послугами Google, але й Huawei готовий знову працювати з Google - якщо це стане можливим.

Не виключено партнерство

Ю. часто повторював міцне партнерство Huawei з Google, нагадуючи всім про позицію Huawei як бренду смартфонів номер два у світі, і заявляючи, що він сподівається, що дві компанії продовжать працювати разом, як це було раніше.

“Ми все ще хочемо співпрацювати з Google. Це хороше партнерство. Ми сподіваємось, що зможемо продовжувати, але для цього потрібна ліцензія уряду США ”, - сказав Ю. “Ми сподіваємось, що Google може отримати ліцензію. Ми хочемо продовжувати партнерство та співпрацю протягом наступних 10 років ».

Уряд США заявив, що буде приймати заявки на отримання ліцензій на роботу з Huawei під час заборони, і припускають, що Google подав заявку на отримання такої. Однак на момент написання статті ліцензії не надавались.

Ось чому Huawei не сидить і чекає. Незважаючи на те, що Ю. все ще був відкритий для партнерських відносин, Ю. чітко усвідомлював напрямки діяльності компанії. “Ми все ще хочемо продовжувати наше партнерство з Google, але у нас немає іншого вибору, ми не можемо витрачати час. [За допомогою HMS] ми принесемо більше цінності та кращий вибір ".

У Галереї програм вже є знайомі обличчя

Сьогодні Галерея програм - це незавершена робота, але це не безплідна пустка, як деякі можуть побоюватися, оскільки вона має безліч відомих програм, готових до завантаження. Сюди входять Microsoft Office, Telegram, Snapchat, Tidal і TikTok, а також такі ігри, як Блиц World of Tanks, Асфальт, і Fortnite.

Однак більшості людей потрібно буде додати Amazon App Store, щоб отримувати програми для соціальних мереж, або використовувати прямі завантаження файлів .apk для інших. Навіть тоді можуть залишатися прогалини.

Музичний магазин Huawei, встановлений на P40 Pro. Енді Боксолл / DigitalTrends

Заохочення сторонніх додатків - це лише початок, і Huawei наполегливо працює над створенням цілої екосистеми програм, послуг та продуктів.

Придбайте P40, і ви знайдете послугу музики та відео з фірмовою маркою Huawei. Існує Huawei Health, сильний конкурент Google Fit і центр для синхронізації своїх носіїв. Існує навіть надійний поштовий клієнт. Поряд з P40, Huawei оголосила про глобальний запуск MeeTime, додатку для відеочату, що відповідає тим самим принципам FaceTime від Apple.

У Huawei немає вибору

Якщо йому вдасться здійснити план побудови життєздатної міжнародної альтернативи як Apple, так і Google, зусилля Huawei можуть змінити мобільну індустрію. Минули роки з того часу, коли ми востаннє бачили справжнього конкурента магазинів програм Google та Apple.

Huawei має хороші можливості запропонувати третій вибір. У 2019 році Huawei відправила 238 мільйонів телефонів, а в App Gallery понад 400 мільйонів активних користувачів щомісяця у 170 країнах. І все ж історія показує, наскільки складним є завдання насправді.

Microsoft не змогла перетворити Windows App Store на переможця Google, як це зробили Samsung з магазином додатків Tizen та BlackBerry. Samsung особливо сильно працював над власними пропозиціями, такими як Samsung Pay і Galaxy Store. Коли ви востаннє використовували або навіть чули про них?

Ключова різниця? У Huawei немає вибору. Компанія могла б раді продовжувати свої партнерські відносини. Тепер, відрізана міжнародною політикою, вона повинна кинути виклик статус-кво. Можливо, це дасть Huawei рішучість, необхідну для пропонування життєздатної третьої екосистеми додатків для покупців смартфонів.

Останні повідомлення