Як мотоцикл Ducati переходить від ескізу до виробництва

Дукати

Пристрасть, яка підживлює дизайнерську студію Ducati, відчутна.

Невелика, щільна команда стилістів фірми вміло поєднує в собі майстерність та технології, щоб створити одні з найгарячіших і найпривабливіших мотоциклів, що коли-небудь вирізали кут. Вони засновані на околицях Болоньї на півночі Італії, міста, яке компанія називала своїм будинком з часу свого створення як скромний виробник радіодеталей у 1926 році. Digital Trends отримали рідкісну можливість прокрастись за лаштунки та дізнатися, як працює Ducati від ескізу до ревучої, переможної гонки виробничої моделі.

Кожен великий чи малий проект починається зі стислого набору керівних принципів. Дизайнери, інженери та керівники зустрічаються на мозкових штурмах, щоб окреслити цільове розташування велосипеда та технічні характеристики, необхідні для розміщення його там, де вони хочуть. На цьому етапі команда, відповідальна за розробку, включає аналіз ринку, аналіз конкурентів та дані аналізу споживачів. Вони малюють картину велосипеда, якого ще не існує, завдання складніше, ніж здається. Надання йому прізвиська допомагає.

Ducati назвав оригінальний Diavel, який він представив у 2010 році, Mega Monster. Це був дизайнерський велосипед, який поєднував елементи різних мотоциклів, і він вивів марку в той сегмент, в якому раніше ніколи не змагався. Гонщики це любили, тому керівники мали міцні основи, на яких можна було спиратись, коли вони починали писати керівні принципи, що сформували Diavel 1260, введений у 2018 році. Коли вони зрозуміли, чого хочуть, вони передали дизайн-проект до дизайнерського відділу і викликали бурхливий внутрішній конкурс .

Дукати

Paper, .JPG та VR

Андреа Ферраресі, харизматичний директор дизайну Ducati, керує щільним кораблем, який балансує майбутнє і минуле, не нахиляючись занадто далеко по обидві сторони спектра. Студія, яку він курирує, менша, ніж проектний відділ автомобільної компанії. І все ж, фрілансерів немає; все робиться вдома, і нічого не передається на аутсорсинг. Перш ніж заглибитися в процес проектування, він сказав Digital Trends, що кожен дизайнер, який звітує перед ним, повинен навчитися розробляти Ducati.

"Велосипед сексуальний, якщо люди, що присутні на його відкритті, підходять до нього і починають торкатися його".

“Застосовується золоте правило: дизайн повинен бути сексуальним. Звідки ми знаємо? Ну, велосипед сексуальний, якщо люди, що присутні на його відкритті, підійдуть до нього і почнуть торкатися до нього », - пояснив він.

Розробка Ducati також вимагає дуже глибокого знання того, що робить мотоциклетний кліщ. Механічні деталі, як правило, приховані на автомобілі, такі як вихлопна система, двигун та компоненти підвіски - видно на мотоциклі, і вони є дуже частиною дизайну. Стилісти та інженери повинні працювати рука об руку, щоб досягти рішення, яке влаштовує обидві сторони.

як мотоцикл ducati переходить від ескізу до дизайну виробництва 11як мотоцикл ducati переходить від ескізу до дизайну виробництва 32як мотоцикл ducati переходить від ескізу до дизайну виробництва 35як мотоцикл ducati переходить від ескізу до дизайну виробництва 17як мотоцикл ducati переходить від ескізу до дизайну виробництва 14як мотоцикл ducati переходить від ескізу до дизайну виробництва 15

Після вивчення дизайну, до шести стилістів самостійно починають процес дизайну, складаючи те, що Ferraresi називає дошкою настрою. Це глибокий колодязь натхнення, коли вони натискають секунду, коли олівець зустрічається з чистим аркушем паперу. Фотографії на дошці настрою відповідають на запитання. Якби велосипед був автомобілем, який би це був? Якби це було у фільмі, в якому б він був, і хто б на ньому катався? На дошці настрою також з’являються предмети архітектури та моди. На дошці настрою Diavel 1260 ми побачили фотографії автомобілів (включаючи Bugatti Chiron та Porsche 911), висококласні годинники та навіть мотоцикли, зроблені конкурентами Ducati.

"Технологія не входить у рівняння, поки дизайнери не будуть повністю задоволені тим, що вони намалювали, і готові рухатися далі".

Ранні ескізи розвиваються протягом одного-двох місяців, коли дизайнери експериментують з різними формами та пропорціями. Довжина велосипеда, його висота, форма паливного бака та розмір коліс можуть змінюватися протягом цієї фази. Це все робиться вручну. Технологія не входить у рівняння, поки дизайнери не будуть повністю задоволені намальованим та готові рухатися далі.

Коли ескізи доопрацьовуються, кожен завантажується у Photoshop для точної настройки. Потім їх показують вибраній вручну групі з 20 працівників Ducati, які є досвідченими мотоциклістами. Ферраресі пояснив, що цей етап схожий на клініку клієнтів без ризику гучних витоків. Членів колегії просять вказати, що їм подобається на велосипеді, але більш важливо те, що їм не подобається.

як мотоцикл ducati переходить від ескізу до дизайну виробництва 24як мотоцикл ducati переходить від ескізу до дизайну виробництва 5як мотоцикл ducati переходить від ескізу до дизайну виробництва 26як мотоцикл ducati переходить від ескізу до дизайну виробництва 27як мотоцикл ducati переходить від ескізу до дизайну виробництва 28як мотоцикл ducati переходить від ескізу до дизайну виробництва 30

Кожна шістнадцята дюйма має різницю. Ферраресі сказав нам, що проектування мотоцикла подібне до дизайну салону автомобіля, тому що є багато деталей, "які повинні грати разом, як оркестр". І, блін, це чудово звучить, коли воно об’єднується.

Проекти іноді залишаються на етапі Photoshop протягом трьох місяців. Перед тим, як рухатися далі, важливо встановити серед інших параметрів висоту сидіння та керма. За потреби Ducati розміщує два дизайни в кімнаті віртуальної реальності, розташованій у його дизайн-студії, щоб краще зрозуміти, який з них виглядає найкраще.

Дукати

Лише одна конструкція робить перехід від цифрового CAD-файлу до глиняної моделі. Генеральний директор компанії Клаудіо Доменікалі (ніякого відношення до генерального директора Lamborghini Стефано Доменікалі) допомагає вибрати фіналіста. Дизайнер-переможець продовжує працювати на велосипеді, тоді як дизайнери, робота яких не обрана, починають інший проект.

20 років тому дизайнери Ducati почали з твердої глинистої брили (матеріал, яка, стверджує Ферраресі, коштує стільки ж, скільки м’ясо), і цілими днями ліпили її у велосипед. У 2019 році вони подають дані САПР на фрезерний верстат, який працює самостійно, щоб створити те, що найкраще описано як приблизний проект. Ця практика поширена і в автомобільній частині дизайну. Потім скульптори згладжують шорсткі краї вручну та при необхідності роблять виправлення. Побачивши глиняну модель велосипеда, можна виявити занадто гостру деталь, наприклад, або сидіння, яке на кілька шістнадцятих дюймів занадто високе.

Ducati використовує програмне забезпечення Point Cloud для створення мотоциклетного еквівалента точок відновлення системи на ПК. Тисячі крихітних чорних крапок, розташованих по всій глиняній моделі, реєструються сканером для створення цифрового 3D-зображення мотоцикла. Прототип - незавершене виробництво - сканується щотижня, тому дизайнери можуть повернутися в минуле, якщо внесуть модифікацію, яка, як вони вирішать, їм не сподобається.

3D-друк іноді входить у процес проектування. Це особливо використовується для перевірки того, як двигун вписується в шасі. Станом на 2019 рік, Ducati друкує деталі для прототипів та для деяких своїх гоночних мотоциклів, але не надсилає деталі, надруковані у форматі 3D, на свою конвеєрну лінію, оскільки ця технологія поки що не підходить для серійного виробництва.

Ducati використовує програмне забезпечення Point Cloud для створення мотоциклетного еквівалента точок відновлення системи на ПК.

Технологія Point Cloud також допомагає дизайнерам перетворити остаточну глиняну модель у 3D-цифрову модель, яка використовується для створення перших прототипів. На цей момент у процесі ключові аспекти велосипеда, включаючи технічні характеристики, форму та розміри, заморожені, тому зміни є дорогими та трудомісткими.

Поки одна команда розробляє прототипи, інша використовує 3D-сканування, щоб скласти кольорову палітру для фарби та оббивки та розробити емблеми велосипеда. Це останній стрибок перед початком серійного виробництва, і це одна з найбільш напружених частин усього процесу. "Важливою частиною є не втратити контроль над дизайном від глини до виробництва", - підтвердив Ферраресі.

Потім велосипед проходить через кроки по дорозі та трасі, перш ніж він отримає зелене світло для виробництва. Побачити це в дорозі вперше - одна з головних подій кар’єри дизайнера. "Це нагадує нам, що ми створюємо не стрес і не зустрічі, а мотоцикли", - пояснив Джованні Антоначчі, відповідальний за Diavel 1260.

Дукати

Захист майбутнього Ducati

Феррарезі зіграв ключову роль у створенні цього процесу; наприклад, він невтомно підштовхував конструкторський та інженерний відділи до спільної роботи. Він задоволений тим, що створив, але він уже розраховує на виклики, які очікують його та його команду в найближчі роки.

Ducati розробляє свою першу повністю електричну модель, яка, ймовірно, буде конкурувати в тому ж просторі, що і Harley-Davidson Livewire. Він сказав Digital Trends, що "електрифікація змінить дизайн велосипеда більше, ніж змінить дизайн автомобіля", оскільки для електричного мотоцикла не потрібен паливний бак або вихлоп. Ducati також співпрацює з Bosch, щоб представити електронні засоби водіння, такі як адаптивний круїз-контроль, у світ мотоциклів, тому Ferraresi одночасно шукає шляхи інтеграції датчиків у свої конструкції.

"Це буде проблемою", - зізнався Ферраресі. "Це не так просто, але ви повинні з цим зіткнутися".

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found