Пожежа Нотр-Дам: як безпілотники та робот допомогли обмежити шкоду

Знімок екрана через L'Obs

Поки народ Франції починає змирюватися з руйнівним пожежею в соборі Паризької Богоматері в понеділок, починають з’являтися історії про те, як боролися з полум’ям.

Близько 500 пожежних пробралися до 850-річної готичної споруди, коли сигнал про будинок пролунав близько 18:30. за місцевим часом 15 квітня, але коли вони прибули, величезна проблема, яка стояла перед ними, була відразу очевидною.

Щоб допомогти їм у їхніх героїчних зусиллях стримати полум’я, пожежна охорона застосувала ряд технологій, серед них безпілотники та пожежний робот на ім’я Колос.

Оснащені камерою безпілотники - DJI Mavic Pro та Matrice M210 - надали команді на місцях безцінні великі плани та аерофотознімки в режимі реального часу про інтенсивність пожежі, її положення та спосіб її поширення. Тепловізійні камери, якщо вони будуть приєднані, дозволили б операторам також бачити крізь дим, що валиться, і визначати точки доступу.

У коментарях The Verge представник французької пожежної охорони Габріель Плюс заявив, що безпілотники відіграли життєво важливу роль у запобіганні подальшому пошкодженню собору.

Зростаюча кількість пожежних підрозділів у всьому світі звертається до безпілотників для такої діяльності, зокрема завдяки їх здатності швидко розгортатися, а також тому, що вони є універсальними та економічно вигіднішими за вертольоти.

Завдяки постійному потоку інформації, який надходив від безпілотників до команди на місцях, ті, хто організовував відповідь, змогли використати дані для виклику наступного ходу. Лютість пожежі означала підвищений ризик падіння важкого дерев’яного бруса з палаючого горища собору, збільшуючи небезпеку для тих, хто всередині. З огляду на це, команда реагування вирішила розгорнути Colossus, робота-пожежника, здатного ліквідувати серйозні пожежі всередині палаючої конструкції. Відео (внизу), помічене Ялопником, показує, як Колос працює в понеділок у Нотр-Дамі.

Міцний робот був побудований французькою технологічною фірмою Shark Robotics і оснащений моторизованою водяною гарматою, якою можна керувати дистанційно. Камера високої чіткості з 360-градусним оглядом, 25-кратним збільшенням і можливостями тепловізійної зйомки також є частиною пакету, що надає оператору всебічний огляд, якщо і коли 1100-фунтовому (500 кг) роботу потрібно виїхати за межі лінія зору.

Хоча Колос, правда, повільний хід - він може досягати лише 2,2 милі / год (3,5 км / год) - його здатність долати всі види місцевості робить його безцінним обладнанням для Паризької пожежної частини та інших, хто ним користується.

З деякими новинами, що свідчать про те, що Нотр-Дам могла пройти лише через півгодини від подальшого колапсу, технологія, яка використовувалася в соборі в понеділок, продемонструвала свою цінність, доповнивши роботу сотень пожежних, які ризикують своїм життям для подолання пожежі.

Один пожежник отримав серйозні поранення у Нотр-Дам у понеділок, тоді як загиблих не було.

Причина пожежі все ще розслідується, хоча деякі чиновники припускають, що ремонтні роботи, що проводились у той час, могли зіграти свою роль.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found