5G перетворює ваш автомобіль на розмовляючий, мислячий суперкомп’ютер

Інфраструктура V2X та V2I

Наступне покоління бездротового передавання даних називається 5G, оскільки воно наслідує старі протоколи. Більша частина поточної дискусії про 5G стосується вашого телефону та інших мобільних пристроїв. Оскільки 5G може передавати на ваші пристрої швидкість передачі даних до 20 Гбіт / с, це забезпечує кращий досвід. Що може загубитися в шумі, так це те, що 5G також дозволить виробникам автомобілів, урядам та вторинному ринку розміщувати розумніші, більш підключені транспортні засоби на дорозі через комунікаційні мережі Cellular Vehicle to-Anything (C-V2X).

"Ми анонсували наш чіпсет 9150 C-V2X у вересні 2017 року", - сказав Магед Закі, директор з технічного маркетингу в Qualcomm. “З тих пір ми провели близько 20 судових процесів у всьому світі в США, Європі, Китаї, Кореї та Японії. Я працював з більшістю автовиробників на випробуваннях, і Ford щойно оголосив, що випустить 5G C-V2X в автомобілях, починаючи з 2022 року. Це велика перемога для нас. Крім того, ми думаємо, що отримаємо величезну тягу в Китаї, оскільки Китай будує нову інфраструктуру, яка використовуватиме цю технологію ".

Що такого різного в 5G?

"Alexa - це хмарний сервіс, тому, хоча певні функції будуть доступні навіть у районах зі слабким або відсутнім підключенням, клієнти потребують надійного з'єднання даних, щоб насолоджуватися повним досвідом роботи Alexa в машині", - пояснила Аріанна Уолкер, головний євангеліст Alexa Авто на Amazon. “5G забезпечить не тільки більш надійне підключення, але також додаткову пропускну здатність та меншу затримку. Разом вони дозволять автовиробникам, постачальникам та виробникам пристроїв забезпечувати швидший, більш повний досвід роботи Alexa за кермом та розробляти абсолютно нові функції, які використовують голос поряд із новими автомобільними технологіями, такими як автономні транспортні засоби та електрифікація ".

Що стосується автомобільних додатків, є ще одна ключова особливість: 5G не обов’язково повинен покладатися виключно на стільникову мережу. Це означає, що зв'язок C-V2X може відбуватися за допомогою протоколів 5G за відсутності з'єднання із загальною інфраструктурою бездротових даних.

"Подумайте про це як про дві взаємопов'язані доріжки", - сказав Закі. “Один трек - навколо мобільного широкосмугового зв’язку та отримання більше інформації в машині та поза нею. Це було б використано для речей, пов’язаних із цифровою кабіною, розвагами, всіма переживаннями, які вимагали б більш надійного та більш швидкого зв’язку від машини до хмари. Інший трек - це прямий зв’язок через C-V2X та його еволюція до 5G. Ось тут історія приходить до речей, пов’язаних із керуванням автомобілем загалом; речі, які виграли б від прямого спілкування, такі як автомобіль до автомобіля та автомобіль до інфраструктури ".

Чому V2X має значення, навіть якщо ви все ще їдете

Стільниковий та інший зв’язок V2X, такий як виділений зв’язок короткого радіусу дії (DSRC), є критично важливим для автономної їзди, але він також може покращити ваш досвід водіння, поки ви все ще за кермом. Наприклад, були протестовані системи, в яких транспортним засобам дозволений доступ до інформації про світлофори в таких тестових містах, як Лас-Вегас, Невада та Портленд, Орегон.

виявлено автомобіль ford denver v2x Нік Мокі / Цифрові тенденції

Ці системи надають водієві статус наступного світлофора, що має відбутися, та оцінку того, коли планується змінити це світло. Використовуючи цю інформацію, водій може регулювати швидкість свого автомобіля, щоб мінімізувати зупинки червоного світла, покращуючи ефективність не лише для цього автомобіля, але й загального потоку руху.

Перша причина, чому ви дбаєте про 5G, полягає в тому, що він швидший, ніж 4G. Він також може знизити затримку, тобто час, коли ви чекаєте відповіді системи.

"У вас є нові варіанти використання навколо навігації з доповненою реальністю, які вимагають багато інформації з хмари, але також і більш точне позиціонування в машині", - сказав Закі. “Усі ці речі - це те, як ми перетворюємо салон автомобіля. А потім за тим самим посиланням, яке є підключенням до хмари, ви також можете отримати відповідну інформацію з автомобіля, таку як детальну інформацію про датчик або телематичну інформацію ».

З інформацією, що надходить від систем датчиків та камер на багатьох автомобілях, з’являється детальна рухома картина дорожньої ситуації в певній місцевості. Ця картина може змінюватися з кожної хвилини, повідомляючи рішення про те, як довго включати світлофор або коли відкривати смугу руху HOV. Більш точна інформація про місцезнаходження GPS також може бути використана для реалізації допоміжної навігаційної допомоги, наприклад, відображення назв вулиць, накладених на зображення камери дороги, що попереду. Mercedes-Benz вже пропонує цю функцію як частину своєї вдосконаленої інформаційно-розважальної системи MBUX.

Пам'ятайте, що однією з головних переваг технології 5G C-V2X є те, що вона не залежить від традиційного покриття стільникового зв'язку. Замість підключення до хмари ця технологія може також взаємодіяти безпосередньо з сусідніми транспортними засобами або з сусідньою інфраструктурою.

Автоматичний попередній перегляд водіння Bosch

"Однією з речей, яку ми модифікували в технології прямого зв'язку LTE, є забезпечення її роботи незалежно від будь-якого покриття мережі", - сказав Макі Digital Trends. "Люди завжди запитують:" чи потрібно чекати, поки 5G буде розгорнуто скрізь, щоб отримати цю технологію? "І відповідь полягає в тому, що це дозволить зв'язок між автомобілями та інфраструктурою, навіть якщо у вас немає покриття.

«Для цього є дуже проста причина, оскільки, припускаючи, що я їду до Йосеміті, де я знаю, що деякі райони сьогодні не мають стільникового покриття, технологія допомоги водію все одно повинна працювати. Аварія через те, що асистент не працював, не є можливістю, тому протокол розроблений таким чином, щоб він знаходився повністю між автомобілями та між собою, або, наприклад, між автомобілями та світлофорами ".

Чи стане 5G проривом для автономних автомобілів?

Очевидно, що допомога за кермом є кроком на шляху до автономних транспортних засобів, і зв'язок 5G також має зіграти там свою роль. Серед багатьох компаній, що працюють на автономних транспортних засобах, є Nvidia, і вона запропонувала наступне:

«Автономний транспортний засіб повинен бути саме таким: автономним. Зокрема, він не може покладатися ні на що зовнішнє через підключення, до інших транспортних засобів, інфраструктури або хмари / Інтернету. Рішення про водіння повинні прийматися за частку секунди, вимагаючи, щоб вся обробка датчиків відбувалася в транспортному засобі. Однак інші джерела даних можуть підвищувати обізнаність [транспортного засобу] (наприклад, дані об’єктів для транспортних засобів, що знаходяться поблизу, дані стану зі світлофорів, дані про дорожній рух, що надходять з натовпу). Дані, що надходять з інших джерел, виконують функції нових датчиків і можуть підвищити безпеку автомобіля ".

Макі намітив, як це спілкування 5G C-V2X працюватиме практично.

"Автономні машини повинні бути набагато безпечнішими, ніж я за кермом свого автомобіля", - сказав він. “Щоб досягти цього рівня безпеки, автономним автомобілям доведеться бути дуже обережними у прийнятті будь-якого рішення. Я б тут згадав приклад, коли я роблю поворот наліво і бачу, як машини їдуть в іншому напрямку. Я можу зателефонувати і визначити, коли їхати, навіть якщо їдуть машини, якщо вони досить далеко. Автономний автомобіль цього не зробить, тому, якщо їде багато автомобілів, це може зачекати дуже довго.

«Ось чому ми адаптуємо цю технологію; це не лише обмін даними датчиків, а й обмін намірами мого автомобіля та інших автомобілів на дорозі для більш скоординованого водіння. Це означає набагато ефективніші маневри або швидші маневри для автономних автомобілів. Отже, для мене, як користувача, я приїжджаю додому раніше через швидшу поїздку. Загальна система буде більш ефективною, оскільки машини будуть робити безпечні, але також ефективні маневри на кожному перехресті ".

Ви почнете бачити 5G у 2019 році

Найголовніше, що потрібно знати, це те, що до 5G не залишилося десятиліття чи навіть кілька років. Планується, що перший випуск почне працювати у квітні 2019 року, після чого буде швидко розгорнуто.

"Як правило, автомобілі перейдуть на 5G, можливо, через рік після смартфона", - сказав Макі. «Сьогодні у нас є комерційні продукти для 5G, які ми надаємо виробникам автомобілів, а також постачальникам першого рівня. Ford дотримується дати 2022, але це не означає, що це не відбудеться швидше. Ми очікуємо, що технологія буде в машинах цього року, але це лише наше сподівання. Власне, ми очікували, що це відбудеться раніше на такому ринку, як Китай, тому що вони більш агресивні та віддані цій технології ".

Якщо прогнози Maki справдяться, ринок почне бачити деякі можливості 5G у транспортних засобах модельного року 2020 року, а додаткові функції з’являться в мережі, коли 5G буде розвиватися протягом наступних трьох-п’яти років у галузі мобільного зв'язку та V2X.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found