Рубати Equifax - як дізнатися, чи стали ви жертвою, і що робити

Нещодавно анонсований злом Equifax був одним із найгірших за останній час, оскільки його розмір та обсяг персональних даних стали вразливими. Через це сама «Екіфакс» та інші організації прагнуть допомогти людям пом’якшити будь-яку заподіяну шкоду. Однак спочатку потрібно з’ясувати, чи вас це постраждало чи ні.

Як дізнатись, чи ви стали жертвою зламу Equifax

Найкращий спосіб дізнатись, чи вас торкнувся хакер, - скористатися інструментом "Потенційний вплив" Equifax. Доступний безпосередньо на власному сайті Equifax, він просить вас ввести своє прізвище та останні шість цифр номера соціального страхування.

Незважаючи на те, що ви не почуваєтесь надто комфортно передавати цю інформацію в Equifax, вважаючи, що було вкрадено стільки особистої інформації, майте на увазі, що якщо ви раніше використовували Equifax, ця інформація вже є у вас.

Деякі зазначають, що інструмент, як видається, працює в кращий час, а не в інші. Однак наразі це все ще найкращий спосіб перевірити, чи вас це не постраждало. Найкраща порада, яку ми можемо дати, - це ще раз перевірити - якщо там вказано, що ви не в зоні ризику, перевірте ще раз за допомогою телефону або іншого пристрою, щоб переконатися.

Крок 1 - Перейдіть на сторінку інструменту "Потенційний вплив" і натисніть кнопку "Перевірити потенційний вплив".

Крок 2 - Введіть своє прізвище та останні шість цифр номера соціального страхування та пройдіть перевірку reCaptcha.

Крок 3 - Після цього на екрані з’явиться повідомлення про те, чи вас це зачепило чи ні. На жаль, у нашому випадку це схоже на те, що ми були.

Equifax пропонує безкоштовний контроль за викраденням особистих даних

Як ви можете бачити на скріншоті вище, Equifax пропонує кожному із своїх клієнтів (незалежно від того, постраждали вони чи ні) безкоштовний захист особистості протягом року на платформі TrustedID Premier. Це вам запропонують після того, як ви виконаєте кроки, щоб перевірити, чи не стаєте ви жертвою.

TrustedID Premier пропонує активний моніторинг кредитів у трьох основних агентствах - Equifax, Experian та TransUnion - моніторинг номерів соціального страхування та страхування особистості на суму до мільйона доларів.

Спочатку умови надання послуги передбачали, що особи, які реєструються, можуть відмовитись від права подавати позов про порушення кібербезпеки як окремо, так і як клас. Однак компанія Equifax оновила свій веб-сайт, щоб пояснити, що арбітражне застереження, яке міститься в умовах послуги, стосуватиметься лише самого захисту TrustedID, а не попередніх питань, включаючи хакерство.

Тревіс Міллс, президент служби з викрадення особистих даних LibertyID, заявив Digital Trends, що ті, хто страждав від викрадених даних, не повинні розраховувати на те, що служба є єдиним засобом захисту. "Їх кредитний моніторинг не змінить ситуації та не допоможе вирішити проблему", - сказав він нам. "Ви не можете бути захищені від порушення даних, як це було доведено вчора".

Крім того, він зазначив, що «шахрайство з кредитними картками - це лише частка впливу крадіжки посвідчення особи на ваше життя. Інформація, яка була загублена внаслідок цього порушення Equifax, є далеко за рамками просто кредитного шахрайства ".

Якщо ви хочете зареєструватися в пропозиції захисту, ви можете дізнатись більше про це на сторінці Equifax. Після реєстрації вам буде вказано дату реєстрації, коли офіційно розпочнеться ваш захист.

Equifax розмахує комісіями за заморожування кредитів

KrebsOnSecurity, журналіст служби безпеки, рекомендує заморозити ваші кредитні файли. Хоча це ускладнить, коли вам потрібно зареєструватися на нову кредитну картку, автомобільну фінансову службу або будь-який інший випадок, коли потрібно перевірити ваш кредит, це також стає болем у шиї для тих, хто хоче використати вашу особу для вивезення позики на ваше ім’я. Замороження кредитів заборонить будь-кому відкривати нову кредитну лінію на ваше ім’я, якщо вони не знають вказаний вами PIN-код.

Вам потрібно буде заморозити роботу з кожною з найбільших компаній, що виробляють кредитні звіти - Equifax, Experian, Innovis та TransUnion, - але це суттєвий профілактичний крок, щоб зупинити хак Equifax занадто сильно на вас.

Зазвичай заморожування кредитів вимагає невеликої комісії. Однак під тиском після порушення даних компанія Equifax зняла ці витрати протягом 30 днів.

Щоб отримати докладнішу інформацію про заморожування кредитів, перегляньте поширені запитання щодо цього.

Що ще ти можеш зробити?

Якщо вас, як і нас, торкнувся цей хакер, і, можливо, ви отримали доступ до вашої особистої інформації, у вас є кілька варіантів і кілька загальних порад, які варто взяти.

Для початку, уважно стежте за своєю особистою інформацією, фінансами та кредитними звітами - ось як їх перевірити - найближчим часом допоможе зупинити будь-яке шахрайство з особистими даними. Хоча це загальна ідея, робити це зараз важливіше, ніж будь-коли. Ви можете запросити безкоштовні звіти про кредит у всіх найбільших організацій в одному місці за допомогою онлайн-системи AnnualCreditReports.

Окрім того, щоб стежити за цією історією в міру її розвитку, та контролювати власні фінансові звіти та кредитні звіти, ви повинні використовувати належні методи безпеки та мати унікальні паролі та інформацію для входу в систему для всіх онлайн-служб. Якщо вас коли-небудь турбує, що деякі ваші дані були скомпрометовані в інших хаках, веб-сайт HaveIBeenPwned - чудовий ресурс, щоб дізнатись.

Не забудьте також захистити себе від програм-вимагачів. Поради щодо цього див. У нашому зручному посібнику.

Оновлено 09-12-2017 Джоном Мартіндейлом: додано нову інформацію про витрати на заморожування кредитів та невизначеність даних.

Останні повідомлення