Як користуватися новим центром сповіщень в OS X Yosemite

як користуватися новим центром сповіщень в os x yosemite osxnotificationfeature1

Apple додала сповіщення до Mac OS X разом з Mountain Lion у 2012 році і з тих пір розширювала цю функцію з кожним випуском операційної системи. В Йосеміті він отримує найбільше оновлення ще; центр сповіщень, який може отримувати дані з різних додатків та служб соціальних медіа. Ось як користуватися новим центром сповіщень у Йосеміті та отримати максимальну користь від нього.

Підключення ваших облікових записів

Ви отримуватимете сповіщення від підтримуваних сторонніх служб, лише якщо ви налаштували їх у OS X Yosemite. Це робиться не за допомогою програми Сповіщення, а за допомогою меню Інтернет-рахунки в Системних налаштуваннях. Тут ви можете ввести дані для входу в iCloud (звичайно), Microsoft Exchange, Google, Twitter, Facebook, LinkedIn та Yahoo. Додавання облікового запису забезпечує різноманітні функції, одна з яких - сповіщення.

Сторонні служби - це єдині облікові записи, які потрібно додати, щоб увімкнути сповіщення. Основні програми додаються автоматично. Це включає FaceTime, Game Center, Mail, Messages, Reminders, Safari та кілька інших. Ви завжди отримуватимете сповіщення від цих програм, якщо ви їх спеціально не вимкнете.

Керування сповіщеннями

Налаштування сповіщень знаходяться в Системних налаштуваннях під відповідним іменем меню Сповіщення. Налаштування для кожного пункту в цьому меню змінюються залежно від їх особливостей, але є деякі загальні налаштування, якими всі вони діляться.

osxnotification2

Стиль оповіщення - одна з найважливіших особливостей. Сповіщення - це маленькі спливаючі вікна, які з’являються у верхньому правому куті OS X Yosemite, коли з’являється нове сповіщення. На вибір є два стилі; банер і попередження. Банер просто повідомляє, що з’явилося сповіщення, тоді як попередження містить кнопки для будь-якої відповідної дії. Наприклад, попередження про подію календаря дозволяє закрити або відкласти подію.

Ви також можете вибрати “немає”, що вимикає сповіщення для цього додатка чи послуги, але не вимикає сповіщення. Вони все одно відображатимуться в центрі сповіщень. Ви просто не побачите спливаючого вікна щоразу, коли відбувається нова подія.

Є ще кілька важливих налаштувань, якими користуються всі програми та служби. “Показувати сповіщення на заблокованому екрані” визначає, чи з’являтимуться сповіщення, коли Mac заблоковано. Це може спричинити проблему конфіденційності, тому ви можете вимкнути її. Ви також можете вирішити, скільки останніх сповіщень відображатиметься в центрі сповіщень, і чи відтворюватиметься звук при надходженні нового повідомлення.

Центр сповіщень

Доступ до нового центру сповіщень можна отримати, натиснувши його значок у верхньому правому куті. Ви завжди знайдете його там, а центр завжди висунеться праворуч - це неможливо змінити. Після відкриття ви побачите вкладку "Сьогодні", яка насправді є більше панеллю віджетів, і вкладку "Сповіщення", де фактично знаходяться ваші сповіщення.

На вкладці "Сьогодні" ви побачите календар, щоденний підсумок, котирування на фондовому ринку та погоду. Ви можете впорядкувати порядок цих віджетів, клацнувши на рядку заголовка кожного з них, а потім перетягнувши його туди, де вам подобається. Ви також можете їх видалити, натиснувши кнопку "редагувати" внизу вкладки "Сьогодні". Це відкриває панель, яка зберігає віджети, які не використовуються.

osxnotification3

На вкладці "Сповіщення" не так багато відбувається. Ви побачите всі свої останні сповіщення (за замовчуванням більшість програм показують п’ять найновіших), і ви можете натиснути на них, щоб перейти до події, або ви можете видалити їх, натиснувши крихітний значок «х» на рядку заголовка . Однак ви не можете змінити порядок їх появи.

Крім того, ви можете отримати доступ до App Store з вкладки "Сьогодні", натиснувши "Редагувати", що покаже нову кнопку App Store. Apple, очевидно, має намір для сторонніх розробників додати більше віджетів. Нарешті, ви можете отримати доступ до меню сповіщень, натиснувши значок шестірні внизу праворуч.

Висновок

Додавання центру сповіщень до Йосеміті завершує симетрію операційної системи з iOS у цій області. Навіть дизайн інтерфейсу схожий на iOS 7 та (імовірно) iOS 8. Це, однак, не применшує його функціональність. Наявність універсального місця для перегляду останніх оновлень як з місцевих додатків, так і зі сторонніх служб - це велике благо.

Якщо ви хочете ознайомитись з іншими новими можливостями Йосеміті, сміливо ознайомтеся з цими посібниками щодо здійснення дзвінків та надсилання текстових повідомлень в OS X, використання розмітки пошти та максимального використання оновленої версії Spotlight.

Останні повідомлення