Як користуватися камерою Nokia 9 PureView

Nokia 9 PureView Джуліан Чоккатту / Цифрові тенденції

Отже, ви потрапили в обмежений випуск Nokia 9 PureView - вітаємо! Це телефон, призначений для любителів фотографії, адже можна зробити багато чого для зображень, які створює ця система із п’ятьма камерами.

Якщо ви хочете дізнатись, як повною мірою вивчити можливості зображень телефону, ми розповіли про це у цьому посібнику з камери Nokia 9 PureView.

Як це працює

На відміну від більшості смартфонів з декількома камерами, кожна камера на задній панелі Nokia 9 робить фотографію одночасно, коли ви натискаєте кнопку спуску затвора (іноді більше, залежно від умов, в яких ви перебуваєте). Це п’ять фотографій, об’єднаних в одне зображення, яке (сподіваємось) ідеально. Дві камери - це 12-мегапіксельні RGB-датчики, тоді як інші три - 12-мегапіксельні монохроматичні, оскільки вони можуть приймати в 2,9 рази більше світла, ніж RGB (усі з діафрагмою f / 1.8). Загалом ви отримуєте приблизно в 10 разів більше світла, ніж традиційна камера смартфона. Важливо знати, що процес плавлення може зайняти деякий час - він може коливатися від трохи менше 10 секунд до значно довшого.

Інша ключова особливість - можливість зберегти RAW-зображення разом із JPEG, який стискається. Редагування RAW-зображення дає вам набагато більше контролю над тим, що ви можете змінити на фотографії, оскільки воно зберігає всю захоплену інформацію, тоді як дані втрачаються при перетворенні фотографій у JPEG. Ви можете встановити Adobe Lightroom під час процесу налаштування телефону, щоб ділитися своїми RAW-фотографіями та редагувати їх усі на Nokia 9 PureView.

П'ять камер також фіксують 1200 шарів глибини, а це означає, що ви можете змінити інтенсивність розмиття або перефокусувати зображення після того, як його зробили. Це зроблено в Google Photos, яка є стандартною програмою галереї на телефоні.

Додаток і налаштування камери

Запустіть програму камери та торкніться меню гамбургера у верхньому лівому куті (горизонтальні лінії). Тепер ви захочете вирішити, чи хочете ви використовувати RAW-файли з камери - вони займуть більше місця на вашому телефоні, але якщо ви хочете редагувати власні фотографії, це найкращий спосіб це зробити.

Налаштування камери Nokia 9 PureView
  • Перемикайте RAW-фотографії, натискаючиПідтримка файлів RAW, потім натиснітьЗберігайте RAW-файли у форматі DNG.

Тепер, коли ви відкриваєте Google Photos (додаток із галереї камер за замовчуванням), щоб переглянути свої фотографії, ви побачите круговий значок у верхньому правому куті зі словом RAW внизу, щоб полегшити з’ясування файлу RAW та JPEG . Ви не зможете ділитися файлами RAW з більшістю сторонніх програм, тому вам потрібно буде редагувати їх у Lightroom і перетворювати їх у JPEG, якщо ви хочете поділитися ними. Незабаром ми пояснимо, як це зробити.

Поверніться до сторінки налаштувань камери ще раз, і ви побачите, що ви можете налаштувати режими камери. Наприклад, якщо ви не плануєте використовувати квадратний режим або панораму, ви можете їх вимкнути. Для швидшого доступу використовуйте піктограму гамбургера ліворуч від кожного режиму. Ми також рекомендуємо увімкнути лінії сітки, щоб допомогти кадрувати фотографії.

За замовчуванням роздільна здатність фотографії найвища, але поверніться до камери та торкнітьсяВідео а потім знову перейдіть до налаштувань камери. Йти доДозвіл, і ви можете змінитиВідео задньої камери та Відео з фронтальної камерирезолюцій до UHD 4K.

Тепер ви також захочете увімкнути карту глибини. Це дозволяє камерам захоплювати 1200 шарів глибини для фотографій JPEG, що дозволяє перефокусувати та регулювати розмиття на фотографіях після їх зйомки. Ось як увімкнути карту глибини:

  • Відкрийте програму камери і знайдіть піктограму з трьома нахиленими квадратами з діагональною лінією, що прорізається (вона знаходиться поруч із колом та піктограмою пензля). Торкніться його, потім торкнітьсяГлибина. Тепер ви зможете регулювати карту глибини на своїх фотографіях.

Використання контролю глибини

Nokia 9 PureView Джуліан Чоккатту / Цифрові тенденції

Щоб отримати найкращі результати, налаштувавши глибину фотографій, зроблених на Nokia 9 PureView, вам потрібно мати чіткий предмет у кадрі (це також допомагає мати щось на передньому плані). Глибину можна регулювати лише для фотографій JPEG (фотографії, зроблені в монохромному режимі, також не працюватимуть).

У Google Photos перейдіть до фотографії JPEG, де потім слід вказати, що карта глибини зафіксована у верхньому правому куті. Торкніться кнопки редагування (поруч із кнопкою спільного доступу внизу), а потім знову натисніть ту саму піктограму редагування. Тепер ви побачите кілька повзунків, сГлибинабудучи одним із них. Розширте його, натиснувши стрілку вниз праворуч. Збільште розмиття, рухаючи повзунок, і тоді слід торкнутися області на фотографії, на якій ви хочете сфокусуватись. Це зручно, якщо ви зробили фотографію, яка фокусується на неправильній темі. Тепер пограйте з повзунком розмиття фону, і ви побачите, що інтенсивність розмиття змінюється позаду об’єкта.

Якщо на передньому плані є об’єкт, ви можете відрегулювати розмиття в передній частині фотографії, щоб імітувати невелику глибину різкості, зняту на дзеркальну камеру. Ми виявили, що він, як правило, працює найкраще, коли розмиття переднього плану менше 50 відсотків, оскільки іноді це може також зробити розмитим об’єкт.

Закінчивши, згортайте меню Глибина та натиснітьЗберегти копію угорі праворуч. Оригінальна фотографія не буде змінена, але ви отримаєте копію відредагованої карти глибини, щоб поділитися нею.

Редагування RAW-зображення в Lightroom

Джуліан Чоккатту / Цифрові тенденції

Тепер, коли ви можете отримати доступ до файлів JPEG і RAW для своїх фотографій, бажано навчитися редагувати зображення RAW. Спочатку слід встановити програму Adobe Lightroom для Android, якщо ви цього не зробили під час налаштування телефону. Найпростіший спосіб перенести фотографію в програму Lightroom - знайти RAW-зображення, яке потрібно відредагувати, у Google Фото, потім торкнутися піктограми спільного доступу таДодати до Lr значок. Вас запитають, чи хочете ви імпортувати файл Великі розміри абоРеальний розмір - ми рекомендуємо останнім отримати найкращу якість зображення. Далі ви повинні отримати сповіщення про те, що Імпорт завершено. Натисніть на це, і відкриється програма Lightroom, а потім натиснітьУсі фотографії щоб знайти імпортоване зображення.

Якщо ви цього не зробили, радимо ознайомитись із навчальними посібниками Lightroom, щоб зрозуміти, як працює програма. Інструменти редагування розташовані внизу програми, а кнопка Скасувати або Повторити - вгорі. Завершивши редагування фотографії, вам потрібно торкнутися піктограми з трьома крапками у верхньому правому куті та натиснути наЗберегти на пристрій. Ви можете легко знайти ці відредаговані файли RAW у Google Photos - просто перейдіть доАльбоми> Adobe Lightroom. Ви також можете безпосередньо поділитися цими відредагованими фотографіями за допомогою піктограми Спільний доступ у верхньому правому куті, і зображення будуть перетворені у JPEG.

Якщо вам потрібна хороша рекомендація щодо того, з чого почати редагування, натисніть наАвто внизу програми Lightroom, і це зробить добру роботу. Потім ви можете перейти до всіх інших варіантів редагування, щоб налаштувати зображення на свій смак. Ми проводимо багато часу вСвітло іКолір на вкладках, і ви можете зробити різкіші зображення вДетальвкладку. Найкращий спосіб навчитися - це просто спробувати всі інструменти редагування, які є у вашому розпорядженні в додатку. Незабаром ви отримаєте уявлення про те, як редагувати свої зображення, і, швидше за все, менше покладаєтесь наАвто інструмент з часом.

Можливо, вам не потрібно або потрібно постійно редагувати RAW-фотографію - якщо вам подобається вигляд JPEG, скористайтеся інструментами редагування в Google Photos, щоб трохи відрегулювати зображення, і все готово.

Монохромний, Pro, Bothies та селфі-камера

Монохромний режим 2 Тестування камери Nokia 9

У додатку камери є ще кілька інструментів, які допоможуть вам покращити свою фотографічну гру. Монохромний режим дозволяє робити справжні чорно-білі фотографії - просто натисніть на режим у програмі камери та зніміть фотографію. Ви навіть отримаєте файл RAW для редагування в Google Фото. Чудово, коли хочеш знімати у чорно-білому кольорі.

Режим Pro також дозволяє повністю контролювати камеру, дозволяючи налаштувати баланс білого, ISO, витримку та компенсацію експозиції. Просто натисніть на відповідні інструменти та скористайтеся повзунком півкола, який спливе, щоб перейти до потрібного налаштування. У режимі Pro однією новою функцією є можливість зробити 10-секундну тривалу експозицію.

  • Для цього натисніть піктограму витримки (схожа на Pac-Man). Пересувайте повзунок праворуч, доки число не покаже число10. Вам знадобиться штатив або поставте телефон на стійку поверхню. Натисніть кнопку спуску затвора, і телефон займе 10 секунд, щоб увімкнути світло та зробити фотографію. Він ідеально підходить для середовищ з надмірним освітленням.

Режим HMD у режимі Боті повертається. Це дозволяє одночасно використовувати передню та задню камери для унікальних фотографій або відео. Торкніться значка людини у верхній частині програми камери, і ви можете вибратиОдинарний, подвійний або P-I-P (картинка в картинці). Єдиний - це режим за замовчуванням, де він використовує лише одну камеру. Подвійний розділяє додаток камери навпіл - зверху знаходиться задня камера, а знизу - фронтальна камера. А P-I-P додасть плаваючий екран у верхній частині видошукача лише для селфі-камери. Ці два режими ідеально підходять, коли ви хочете зафіксувати свою реакцію, а також те, що відбувається попереду.

20-мегапіксельна селфі-камера досить стандартна - є режим краси, який ви можете ввімкнути, щоб згладити плями на обличчі, а режим Боке дозволяє додати ефект розмиття у фоновому режимі. Карту глибини не можна налаштувати для селфі, оскільки вона не використовує п’ятикамерну систему.

Останні повідомлення