Як безкоштовно порівняти ваш ПК

fire strike ultra тестує відеокарти з вогневим ударом з роздільною здатністю 4k 3DMark Fire Strike

Теоретично сучасні системи повинні легко обробляти майже будь-яке програмне забезпечення, але це не завжди виявляється правдою. Різні апаратні та програмні проблеми можуть стримувати ваш ПК. Одним із способів зрозуміти, де потрібно вдосконалити свою систему, є тестування системи, і існує безліч безкоштовних інструментів, які можуть це зробити. Ось програми, які слід завантажити, та способи їх використання.

SiSoft Сандра

Sandra від SiSoft - це набір програм для порівняльного тестування, розроблений для організацій, яким потрібно точно перевірити продуктивність одного або декількох комп'ютерів. Домашні користувачі можуть безкоштовно взяти SiSoft Sandra Lite, проте кілька її орієнтирів корисні для будь-якого робочого столу чи ноутбука.

сисофцандра1

Ми використовуємо тестовий арифметичний процесор Sandra в оглядах ноутбуків і настільних ПК, оскільки це швидкий, простий тест, який не надто сприяє ні тактовій, ні багатопотоковій продуктивності (і навіть забезпечує окрему продуктивність як окремий результат). Категорії пристроїв зберігання даних, графічного процесора та мережі також мають тести, які можуть бути корисними для оцінки бурчання вашої системи. Сандра може бути єдиним контрольним тестом, який вам доводиться використовувати, хоча ми віддаємо перевагу більш спеціалізованим тестам для вимірювання жорстких дисків та відеокарт.

Однак насправді Сандру вирізняє серед натовпу вбудована функція порівняння. За замовчуванням програмне забезпечення отримує результати з іншого обладнання та порівнює їх із вашим комп’ютером, що допомагає судити про те, як працює ваша установка. Ви навіть можете вибрати, яке обладнання ви хочете використовувати для порівняння, що чудово, якщо ви плануєте оновити, і хочете побачити, наскільки воно покращить ваш ПК.

3DMark

Корпорація Futuremark вже більше десяти років є золотим стандартом в графічних тестах. Останній орієнтир компанії, 3DMark, має пару років, але залишається дуже вимогливим випробуванням, яке поставить більшість бурових установок на коліна.

3DMark може надати користувачам можливість налаштування послідовності тестів, але безкоштовні користувачі можуть запускати лише один попередньо встановлений цикл тестів (Ice Storm, Cloud Gate та Fire Strike) з фіксованою роздільною здатністю. Однак насправді це не проблема. Насправді це на краще, тому що це означає, що всі, хто користується безкоштовними версіями, дотримуються одних і тих же стандартів, і, отже, їх бали порівнянні.

3Dmarkcloudgate

Вам потрібно буде під’єднатися до Інтернету, щоб побачити оцінку 3DMark, яка автоматично завантажується на Futuremark. Потім ви можете відвідати веб-сайт (за посиланням у самому тесті) і побачити, як ваш показник порівнюється з іншими системами з подібним (або несхожим) обладнанням. Незважаючи на те, що 3DMark не є остаточним словом у графічній продуктивності, він є дуже корисним показником, і немає альтернативи більшій базі даних порівнянних результатів.

СКРІПКИ

Наскільки корисним є 3DMark, іноді вам потрібно записувати частоту кадрів у реальному житті, щоб точно визначити ігри (або їх розділи), які уповільнюють вашу систему. Для цього вам знадобиться FRAPS, старовинний, але постійно оновлюваний інструмент, який може витягувати дані про частоту кадрів безпосередньо з буфера кадрів вашої відеокарти. Ваша поточна частота кадрів відображається невеликим накладанням, доки завантажується FRAPS, забезпечуючи інформацію про ефективність гри в режимі реального часу.

фрапси

Це означає, що FRAPS не є здогадкою, наближенням чи синтетичним тестом. Ви бачите саме те, що видає ваш комп’ютер, поки ви граєте у гру. Ви навіть можете записати мінімальну та максимальну частоту кадрів разом із часом кадрів (час у мілісекундах, необхідний для рендерінгу кадру) для більш точних вимірювань.

Недоліком FRAPS є відсутність інструменту порівняння. Не можна одразу визначити, які результати ви отримуєте хорошими чи поганими, враховуючи ваше обладнання. Вам доведеться реєструвати свої результати та порівнювати їх з іншими за допомогою форумів та інших спільнот.

Однак вам не потрібно порівнювати результати, щоб FRAPS був корисним. Він забезпечує дані про частоту кадрів у режимі реального часу, що полегшує пошук несправностей. Просто зверніть увагу на те, як змінюється продуктивність під час гри, і відповідно налаштуйте параметри. Наприклад, якщо гра сповільнюється, коли ви перебуваєте на великих, відкритих ділянках, спробуйте зменшити відстань нічиї або зменшити деталі віддалених об’єктів.

HDTune

Існує кілька безкоштовних інструментів для оцінки продуктивності жорсткого диска, але HD Tune - найкращий для домашніх користувачів. Програмне забезпечення можна використовувати безкоштовно та пропонує найбільш актуальну інформацію; час доступу та швидкість передачі даних для читання / запису. Програмне забезпечення також на 100 відсотків призначене для особистого користування.

HDTune займе кілька хвилин, щоб виконати тест, а після завершення надасть ряд цифр. Найважливішими показниками є час доступу та середня швидкість передачі даних. Час доступу - це скільки часу займає накопичувач, щоб розпочати доступ до запитуваного файлу - чим нижче, тим краще. Швидкість передачі - це пропускна здатність даних в секунду - чим вище, тим краще.

hdtune2

Ви також повинні стежити за середнім використанням процесора під час передачі файлів. Як правило, це має бути одноцифровим числом, але в певних ситуаціях (наприклад, швидкий привід у парі зі старим процесором) ви можете побачити, що він піднімається вище двадцяти відсотків. Це може бути ознакою того, що настав час оновити ваш процесор.

Як і у випадку з FRAPS, вбудованого інструменту порівняння немає. Однак HDTune дуже популярний, і ви можете порівняти свої результати з будь-яким оглядом, який використовує цей орієнтир. Більшість ентузіастичних форумів також мають тему "опублікуйте свої результати HD Tune".

Тест швидкості LAN та Speedtest.net

Зараз ми розглянули три основні риси, що визначають продуктивність настільних ПК; процесор, відеокарта та пам’ять. Однак уся швидкість у світі може бути безглуздою, якщо ваше мережеве з’єднання відстій. Процесор на квадрильйони шнурів не збирається швидше завантажувати YouTube.

Є два аспекти продуктивності мережі, які слід перевірити. Перший - це продуктивність локальної мережі (LAN), тобто швидкість передачі даних через локально доступні ПК. Порівняльний аналіз показує швидкість передачі файлів між локальними комп'ютерами.

lanspeedtest

Ми віддаємо перевагу тестуванню продуктивності локальної мережі за допомогою Тесту швидкості LAN. Як і інше програмне забезпечення тут, цей інструмент пропонує базову функціональність безкоштовно за допомогою "Lite" версії. Для запуску цього тесту вам знадобляться два комп’ютери, пов’язані з мережею, і ви повинні мати доступ до файлів і папок між ними, або знати їхні адреси локальної мережі. Тест виробляє час пакету, байт в секунду та біти в секунду результати для швидкості завантаження та завантаження.

Можливо, ви також захочете перевірити швидкість свого Інтернет-з'єднання, що можна зробити за допомогою таких веб-сайтів, як Speedtest.net, Speakeasy Speed ​​Test та вимірювача пропускної здатності CNET. Ці тести повинні виконуватися в системі, підключеній безпосередньо до основного маршрутизатора через кабель Ethernet.

інтернетшвидкісний тест

Майте на увазі, що, хоча швидкість локальної мережі може бути дуже високою, ви зможете завантажувати файли з Інтернету лише настільки швидко, наскільки це дозволяє ваша пропускна здатність. Якщо результати тесту швидкості локальної мережі значно перевищують пропускну здатність Інтернету, і ви хочете завантажити швидше, вам доведеться оновити свій план у свого постачальника послуг Інтернету. Якщо виявиться, що пропускна здатність Інтернету перевищує швидкість локальної мережі, вам доведеться оновити мережу для швидшого завантаження.

Висновок

Ці шість орієнтирів, які є безкоштовними, охоплюють усі важливі аспекти продуктивності комп’ютера. Ви можете використовувати їх для усунення неполадок та з’ясування часу оновлення. Розшифровка результатів іноді може виявитися незрозумілою, але форуми та спільноти ентузіастів можуть допомогти. Якщо нічого іншого, підключення до інших користувачів надасть вам системи для порівняння. Але будьте обережні; прагнення до найшвидшої бурової установки може стати нав'язливим і дорогим!

Останні повідомлення