Як iPhone піднімає ваш рахунок за телефон

Apple-iPhone-підвищення цін-перевізника

Усі чотири основних оператора мобільних телефонів США оприлюднили свої фінансові результати за четвертий квартал 2011 року, і всі три оператори iPhone заявляють про свій успіх протягом кварталу, підкріплені новими абонентами їх бездротових послуг голосового зв'язку та передачі даних. Не дивно для телефону, популярнішого за всі смартфони Android разом узятих, правда?

Але разом із цим виникає велика жертва. Apple iPhone надає вищу субсидію, ніж будь-який інший телефон, який пропонують оператори, а це означає, що операторам потрібно більше часу для отримання прибутку від користувачів iPhone у порівнянні з користувачами Android або тими, хто віддає перевагу BlackBerry, Windows Phone або іншим платформам. Тим часом такі інновації, як можливість голосового пошуку від Apple від Siri (а також повсюдне потокове передавання музики, відео, ігор та іншого інтерактивного вмісту), означають, що мережі провайдерів як ніколи намагаються не відставати від потреб у даних.

Результат? Мобільні оператори бачать, як їх прибуток скорочується одночасно з тим, що вони відправляють вантажівки, повні грошей у Купертіно. Як перевізники можуть реагувати? Правильно: піднявши свої ставки.

Ми відкрили бухгалтерські книги, щоб дізнатись, чому дорога ціна iPhone потрапляє до вашого гаманця.

Verizon

Verizon Wireless був першим, хто вийшов на ринок зі своїми квартальними результатами, заявляючи про збільшення доходу на 7,7% протягом четвертого кварталу 2011 року порівняно з 2010 роком. Звучить добре, так? Поліпшується: доходи Verizon Wireless за квартал зросли на 13 відсотків до 18,3 млрд. Доларів - це рекорд. Частиною цього успіху став продаж близько 2,3 мільйона пристроїв 4G LTE клієнтам, які просто повинні бути на передовій мобільного широкосмугового зв’язку. Загалом за квартал компанія продала 7,7 мільйона смартфонів: колосальними 4,2 мільйонами з них були Apple iPhone.

І в цьому полягає проблема: частково завдяки субсидіям, пов’язаним із продажем iPhone, компанія Verizon Wireless насправді бачила свої прибутки крапля п’ять відсотків протягом кварталу, а норма прибутку компанії від бездротової мережі знизилася з 48 відсотків у третьому кварталі 2011 року до 42 відсотків під час благословенного його святом четвертого кварталу - зниження рівня прибутку протягом найбільшого роздрібного кварталу року не те, що інвестори хочуть почути .

І ефекти iPhone від Verizon не є новиною для iPhone 4S. За винятком третього кварталу 2011 року (коли продажі iPhone трохи послабились, оскільки потенційні клієнти чекали «наступного» iPhone), Verizon побачив свою норму прибутку від бездротового зв'язку на 10 відсотків.

Фінансовий директор Verizon, Френ Шраммо, в основному обійшов питання про те, як iPhone впливає на фінанси Verizon Wireless, заявивши, що компанія контролює свої витрати і що норма прибутку в інших сегментах її бізнесу зростає. Крім того, Verizon очікував, що його співвідношення витрат і прибутку значно покращиться, оскільки розширило свою мережу LTE та перенесло клієнтів на послуги 4G. Зараз пропозиції 4G LTE від Verizon є успішним високодорогим нішевим продуктом.

Але Шраммо зізнався, що Verizon Wireless розглядав питання підвищення цін - це від компанії, чиї ставки вже на високому рівні в галузі.

на & t iphone 4SAT&T

AT&T сидів на сидінні для котів для iPhone на американському ринку, маючи ексклюзивний замок на пристрої, поки Verizon не почав пропонувати iPhone 4 приблизно рік тому. Однак це не означає, що AT&T робить щось краще в управлінні ефектом iPhone на його прибутку. Протягом четвертого кварталу 2011 року AT&T продала близько 7,6 мільйона iPhone - це майже вдвічі більше, ніж Verizon - і залучила близько 16,7 мільярда доларів загального доходу від бездротової мережі за квартал, що на 10 відсотків більше, ніж у четвертому кварталі 2010 року.

Тим не менше, ефект iPhone є головним у фінансових результатах AT&T. Протягом кварталу компанія продала 9,4 мільйона смартфонів, і понад 80 відсотків з них були Apple iPhone. У той же час, компанія побачила, що рентабельність послуг для бездротових споживачів скоротилася до 28,7 відсотка - ще в четвертому кварталі 2010 року це було 37,6 відсотка. Іншими словами, AT&T продає більше iPhone, ніж будь-коли, і за останній рік норма прибутку від бездротових операцій зменшилася майже на чверть. Знову ж таки, скорочення норми прибутку не те, що радує інвесторів, особливо внаслідок дорогої спроби невдалої спроби AT&T взяти на себе чотири американських оператора мобільного зв'язку T-Mobile.

Як найдовший оператор з iPhone, ситуація AT & T з пристроєм є більш різноманітною, ніж Verizon або Sprint. Наприклад, AT&T - єдиний перевізник, який може запропонувати два покоління iPhone 3GS - який він пропонує клієнтам безкоштовно за відповідним контрактом, але, мабуть, платить набагато нижчу субсидію Apple, ніж за абсолютно новий iPhone 4S.

Спринт

Sprint щойно опублікував свої результати за четвертий квартал 2011 року, і, як AT&T та Verizon, він має солідний успіх у продажі iPhone, перемістивши 1,8 мільйона пристроїв лише за четвертий квартал. Спринт, схоже, особливо розчарований з приводу наявності iPhone в своєму арсеналі, заявивши, що 40 відсотків нових клієнтів Sprint мобільних телефонів купують iPhone. Це має бути гарною новиною для Sprint: восени минулого року генеральний директор Sprint Ден Гессен заявив, що головна причина, через яку клієнти залишають Sprint, полягає в тому, що вони хочуть iPhone - а у Sprint його не було.

Однак iPhone не завжди був трояндою для фінансів Sprint. У четвертому кварталі 2010 року Sprint без iPhone заробляв 16-відсотковий прибуток на своїх бездротових операціях. Наприкінці 2011 року, випустивши iPhone, норма бездротового прибутку Sprint впала лише до 9,5%. І будучи третім гравцем за столом iPhone, Sprint повинен був дорого заплатити за цю привілею: він пообіцяв заплатити Apple у районі 15,5 млрд доларів протягом наступних чотирьох років, навіть якщо він не продасть жодного додаткового iPhone, і в зателефонувавши генеральному директору аналітиків Ден Гессен, він прямо визнав, що компанія не очікує заробляти гроші на продажах iPhone до 2015 року.

стільникові вежіДилема перевізників

Що стосується iPhone, мобільні оператори знаходяться між важкою ситуацією: з одного боку, вести бізнес з Apple дуже дорого, завдяки значним субсидіям на телефонні апарати. Хоча точні цифри не розголошуються, галузевий консенсус полягає в тому, що Apple видобуває від 425 до 500 доларів від операторів зв'язку за кожен поточний iPhone, який вони продають, з меншими цифрами, пов’язаними з iPhone 4 і ще старшим iPhone 3GS. Це приблизно вдвічі більше, ніж субсидії платять перевізники за смартфони інших виробників, включаючи пристрої, подібні Samsung, Motorola та HTC, які, можливо, є більш досконалими, ніж iPhone (будь то через більші екрани, швидші процесори, кращу графіку, більш просунуті камери або 4G LTE).

Однак вартість для перевізників Росії ні наявність iPhone величезна: Просто запитайте у T-Mobile. Фінансові результати T-Mobile за святковий квартал 2011 року не очікуються ще протягом декількох днів, але галузевий консенсус полягає в тому, що, хоча T-Mobile і надалі матиме певний коротко- та середньостроковий успіх, особливо у передплачених на ринку, відсутність у оператора будь-якого шляху до послуг 4G LTE та неможливість продати iPhone своїм клієнтам є основними перешкодами. За третій квартал 2011 року (який закінчився в жовтні 2011 року) T-Mobile втратив 186 000 контрактних абонентів, навіть незважаючи на те, що кількість клієнтів, що використовують смартфони в своїй мережі, зросла на 40 відсотків. Хоча T-Mobile збирається забрати частину готівки та деякі ліцензії на спектр від AT&T в результаті скасованого злиття, більшість спостерігачів у галузі очікують, що загальний відхід оператора зросте, оскільки клієнти продовжують шукати інших операторів, які пропонують LTE або iPhone - або, можливо, і те, і інше з майбутнім iPhone. І T-Mobile хотів би запропонувати iPhone; Apple просто не робить такого, що працює з його унікальною мережею HSPA + “4G”.

Тож можливість пропонувати iPhone зараз є вирішальною для здатності американських перевізників утримувати або залучати частку на ринку смартфонів. Близько 80 відсотків смартфонів, що продаються AT&T, - це телефони iPhone. Хоча пропорції нижчі для Verizon і Sprint, iPhone становить значну частку продажів смартфонів обох перевізників. Без iPhone їхні історії про смартфони були б дуже тонкими.

логотип lte-4gПряма вартість iPhone - це не єдине, що впливає на норму прибутку операторів: вони також намагаються випустити послуги 4G LTE. Серед операторів LTE мережа Verizon в даний час користується найширшим розгортанням, і компанія просто потопила ще 3,6 млрд доларів на ліцензії на спектр від кабельних операторів для розширення своїх можливостей LTE. Зараз, коли він не може придбати T-Mobile, AT&T намагається прискорити розгортання власної мережі LTE. Але незрозуміло, де AT&T знайде бездротову смугу, щоб конкурувати з Verizon на багатьох ринках. Компанії (яка була готова витратити 39 мільярдів доларів на T-Mobile), можливо, доведеться укласти кілька дуже дорогих угод. І Sprint працює над тим, щоб випустити його друге Мережа 4G: пам’ятайте, Sprint намагався досягти успіху в галузі 4G багато років тому, використовуючи WiMax у партнерстві з Clearwire; однак, галузь об'єдналася навколо LTE, і тепер Sprint повинен зробити це знову. Він може зіткнутися зі значними перешкодами, якщо його основний партнер LightSquared не зможе подолати проблеми, що спричиняють перешкоди GPS, зі своєю супутниковою мережею LTE.

Вищі ціни

Поєднання маржини прибутку, яку з’їдає найпопулярніший смартфон на ринку, в поєднанні з початковими капітальними витратами на будівництво послуг LTE залишає перевізників у невдачі: їм потрібно заробляти гроші, щоб підтримувати ціни на акціях, а інвестори - щасливі , але їм також потрібно інвестувати в послуги наступного покоління, щоб їх не перевершили конкуренти.

Єдиний спосіб для операторів збалансувати це рівняння - це отримати більший дохід - а для користувачів смартфонів це, швидше за все, буде у вигляді збільшення витрат на бездротову послугу. Це вже починає відбуватися: рік тому Sprint підняв ціни на послуги на 10 доларів на місяць, а минулого місяця AT&T додав 5 доларів на місяць до вартості своїх мобільних планів (разом із значно збільшеною платою за надлишок). Verizon ще не наслідував їх приклад, але Verizon також має найздоровіші переваги чотирьох основних мобільних операторів США. Ці підвищення цін стосуються не лише користувачів iPhone: вони охоплюють всю базу мобільних клієнтів компанії.

Результатом цього є те, що високі початкові витрати на Apple iPhone (і рекордні фінансові результати від Apple) опосередковано збільшують витрати на смартфони для мобільних користувачів у США, будь то хтось, хто купує недорогий пристрій Android як початковий смартфон або хтось повноцінний з одним з перших пристроїв LTE.

Іронічно, тиск на доходи AT&T, Verizon та Sprint може створити унікальну ринкову можливість для T-Mobile. Оскільки підвищення ставок робить витрати на смартфони на трьох найбільших операторах занадто болючими для деяких споживачів, T-Mobile, можливо, зможе злетіти, запропонувавши дешевшу підписку на дані та передплачені тарифи. Проблема, звичайно, полягає в тому, що величезна частка баз даних трьох найбільших операторів, які можуть бути відчужені через підвищення ставок, знаходиться на iPhone. Поки що, здається, не так багато користувачів iPhone, які відмовляються від платформи на користь Android, Windows Phone або інших платформ. Це означає, подобається це чи ні, але багато користувачів смартфонів просто збираються посміхатися і терпіти це, коли їх оператори підвищують тарифи.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found