Як швидко та просто поділитися налаштуваннями Wi-Fi в Android 10

Яка це мережа? Який пароль? Як це пишеться? Якщо ви щось подібне до нас, ви багато-багато разів чули ці запитання від гостей додому чи на роботі. Ви, мабуть, відповіді запам’ятали, або, можливо, ви записали їх на картці для цієї конкретної ситуації.

В Android 10 існує швидкий і простий спосіб поділитися з кимось відповідною інформацією - і для цього не потрібно запам’ятовувати будь-які деталі чи вказувати пароль. Google додав опцію швидкого скорочення для створення QR-коду, який ви можете відобразити на екрані телефону одним натисканням. Потім відвідувачі можуть сканувати код на своєму телефоні, щоб миттєво підключитися до вашої мережі.

Незважаючи на те, що для генерації QR-коду вам потрібен телефон під управлінням Android 10 або пізнішої версії, принадність цієї функції полягає в тому, що будь-який телефон - будь то телефон зі старою версією Android або навіть iPhone - може сканувати QR-код і приєднуватися до мережі .

Як створити QR-код для своєї мережі Wi-Fi

Поділіться Wi-Fi за допомогою QR-кодуПоділіться Wi-Fi за допомогою QR-кодуПоділіться Wi-Fi за допомогою QR-коду

Для цього посібника ми використовували Pixel 4. Якщо у вас є телефон з ОС Android 10 і ви хочете спробувати це, то ось як це зробити:

 • Потягніть панель сповіщень і довго натисніть на піктограму Wi-Fi або торкніться Налаштування> Мережа та Інтернет> Wi-Fi.
 • Натисніть на мережу, до якої ви хочете поділитися деталями, швидше за все, на тій вершині, до якої ви наразі підключені.
 • Натисніть на Поділитися варіант, який має піктограму QR-коду.
 • Можливо, вам доведеться підтвердити, що це ви, за допомогою сканування обличчя або відбитків пальців, або PIN-коду, або шаблону, тоді ваш телефон повинен відображати QR-код на екрані з паролем під ним.
Знімок екрана меню швидких налаштувань на телефоні Samsung GalaxyЗнімок екрана доступних мереж Wi-Fi на телефоні Samsung GalaxyЗнімок екрана QR-коду для спільного використання мережі Wi-Fi на телефоні Samsung Galaxy

Ви знайдете подібну функцію на деяких телефонах, на яких встановлені обробники виробника (наприклад, Samsung Galaxy S10). Просто зніміть панель сповіщень, натисніть і утримуйте піктограму Wi-Fi, торкніться мережі, якою хочете поділитися, і у верхній частині сторінки ви побачите QR-код.

Як відсканувати QR-код та приєднатися до мережі Wi-Fi

Хоча не всі телефони зможуть згенерувати QR-код для мережевих налаштувань, більшість зможуть прочитати його. У програму камери вбудований QR-пристрій для більшості телефонів Android та усіх iPhone, що працюють під управлінням iOS 11 або новішої версії. Ось як ним користуватися і що робити, якщо він не працює:

 • Відкрийте програму камери і затримайте телефон на QR-коді кілька секунд.
 • На екрані ви побачите посилання або сповіщення із назвою мережі, до якої ви намагаєтесь приєднатися, і ви можете просто натиснути на неї, щоб увійти в цю мережу Wi-Fi.

Якщо це не працює на вашому телефоні Android, але у вас є Android 10, спробуйте наступне:

 • Потягніть панель сповіщень і довго натисніть на піктограму Wi-Fi або торкніться Налаштування> Мережа та Інтернет> Wi-Fi.
 • У нижній частині списку ви повинні побачити варіант із написом Додати мережу із синім значком QR-коду праворуч. Торкніться цього та вирівняйте сканер.

Якщо це не спрацювало, і у вас є телефон, на якому встановлена ​​старіша версія Android, спробуйте наступне:

 • Відкрийте налаштування програми камери та знайдіть варіант для ввімкнення пропозицій Google Lens або Google Lens, а потім повторіть спробу. На деяких телефонах Samsung з ОС Android 9.0 Pie існує перемикач Скануйте QR-коди у верхній частині налаштувань програми камери.
 • Якщо це не спрацювало, ви можете встановити додаток Google Lens і відсканувати з ним QR-код.
 • Якщо ви віддаєте перевагу чомусь іншому, встановіть програму, наприклад, QR Code Reader, і використовуйте її для сканування QR-коду.

Останні повідомлення