Ностальгія у Windows? Ви можете запустити оригінал у браузері

Windows 1 guteksk7 / Shutterstock Тепер, коли Windows 10 працює і працює на споживчому ринку, настав час поглянути на Windows, яка з’явилася раніше - аж до перших зусиль у 1980-х. І під "поглянути" ми справді маємо на увазі "запустити ОС і грати з нею, коли нам нудно".

Тож давайте повернемо вас у минуле. Зокрема, аж до Windows 1.01, який був випущений в 1985 році. Хоча пізніші версії Windows зручно здували попередні зусилля, Windows 1 створив життєво важливу базову лінію для компанії і включав дивовижну кількість можливостей сучасних користувачів Windows можуть визнати.

Як здійснити цю поїздку доріжкою пам'яті? Просто наслідуйте наші вказівки.

Емуляція Windows

Ми ненавидімо повідомляти вам, але немає жодної чарівної команди, яка негайно поверне вашу нову систему Windows 10 до першої ОС Windows просто для розваги. Це було б гарне пасхальне яйце, але це просто не відбувається. Ключем до отримання старої ОС на новому комп’ютері є емуляція.

Емулятори, звичайно, призначені для наслідувати певна машина минулого за допомогою програмного забезпечення. Незалежно від того, чи це старовинна ігрова консоль, або привид минулого Windows, емулятор зберігає всю рекреацію системи як програму. Не надто технічно, конкретний емулятор для Windows 1.01, наприклад, створює модель IBM PC XT через PCJS, яка розроблена з JavaScript для додаткової універсальності.

Завдяки сучасним онлайн-емуляторам майстри коду, відповідальні за PCJS, можуть емулювати напрочуд повну версію Windows 1.01. PCJS імітував комп'ютер з процесором Intel 8088, що працює на колосальних 4,77 МГц, з 256 КБ оперативної пам'яті та графікою CGA.

Досить солодке обладнання, правда? Тримайся за свої недопалки - ось-ось ми отримаємо ретро.

Вхід у минуле

Отже, як отримати емуляцію для Windows 1.01? Відвідайте це посилання на веб-сайт PCJS.

Це воно. Не потрібно завантажувати файли, виправлення та непрості піратські дії. Windows 1.01 просто з’явиться у власному вікні на PCJS і почне спокійно завантажуватися. І хоча це один з найкращих емуляторів Windows навколо, якщо ви вирішите відвідати інші версії ОС Windows, ви можете очікувати майже те саме. Дизайн JavaScript та веб-розробка означає, що вам просто потрібно відкрити нову вкладку браузера, щоб запустити програму. Windows 1.01 також буде працювати в більшості браузерів, тому вам не доведеться турбуватися про переключення.

Емуляція Windows 1.01 PCJS PCJS

Майте на увазі, що ваш браузер буде імітувати новий екземпляр Windows кожного разу, коли ви відкриваєте веб-сайт. Ви можете годинами грати з різними програмами, але нічого, що ви робите, ніколи не буде збережено. Не намагайтесь набирати есе про давню програму «Текст» для хихикання. Ви насправді не можете зберегти та надіслати його куди завгодно.

Що ви можете зробити з ранньою Windows?

Ви можете бути здивовані тим, наскільки повною функцією була перша версія Windows. Існує ряд основних програм, таких як калькулятор, годинник, календар тощо. Якщо ви хочете спробувати набрати текст, ви можете відкрити одну з текстових програм (деякі демонструють цікаві невеликі вправи щодо того, як програми можна використовувати - можливо, з оригінальної ОС?) І почати друкувати. Деякі дії натискання клавіш будуть дещо відрізнятися від сучасної версії, і пам’ятайте, що ви не можете зберегти те, що пишете.

windows1

Якщо ви хочете спробувати більш розширені параметри, перейдіть до ранньої версії Paint і поводьтесь, а потім відвідайте деякі складні файли, які включала емуляція. Зустріньте свою дотепність із Реверсі, базікайте з Терміналом та відчувайте позачасовий відчуття сповіщення про те, що до вашого комп'ютера не підключено жодного принтера.

Також зверніть увагу на кнопки на краю емуляції, які дозволяють виконувати інші вдосконалені майстерності. Ви можете заблокувати мишу, відвідати різні драйвери, зупинити процеси та повернутися до режиму командного рядка, якщо хочете. Ймовірно, нам не потрібно розповідати вам, що роблять "ESC", "CTRL-C" та інші кнопки.

Більше варіантів емуляції веб-сайтів

Через різні проблеми, пов’язані з авторським правом та ліцензуванням, емуляція ОС Windows виконується як науково-дослідний проект чи освітній експеримент, надійно в особистому некомерційному секторі, щоб уникнути розтріскування пір’я Microsoft. Тим не менш, ви можете знайти емулятори для деяких інших версій Windows, якщо вам цікаво. Ось одну, яку ви можете розпочати для Windows 95. Ця версія була величезним оновленням до Windows 3. І ось одна для божевілля, яка була Windows 93. О, що, ви не пам’ятаєте останньої? Як дивно.

Я хочу зберегти це назавжди

Вау, пригальмуй там. Неважливо, Джордж Р. Р. Мартін чи ви якийсь хипстерський сингулярність, замінити сучасну ОС на стару версію - завдання не з легких.

Однак ви можете завантажити файли емулятора від таких організацій, як PCJS і навіть оригінальні інсталяційні диски Windows 1.01, якщо ви справді хочете. Поводьтеся з ними скільки завгодно, але навряд чи ви встановите версію ранньої Windows настільки стабільну, як емулятори веб-сайтів.

Останні повідомлення