Як подорожувати до Північної Кореї

Зараз інтернат Керівник Північної Кореї Кім Чен Ин у супроводі своєї дружини Рі Соль Джу та інших чиновників проходить по одному з трьох реактивних мостів у новому терміналі 2 міжнародного аеропорту Пхеньян Сунан. KCNA / Reuters Влітаючи в новий термінал 2 Пхеньяну, ви можете опинитися під запитанням, чи є повідомлення про хвору інфраструктуру Північної Кореї правдивими. Новий заклад, відкритий у липні минулого року, нагадує сучасний термінал із великим склом, реактивними мостами, просторими зонами для посадки, магазинами безмитної торгівлі та плоскими екранами. Навіть вивіски написані англійською мовою, і є "Інтернет-кімната" для серфінгу в Інтернеті (якщо тільки вона насправді була підключена).

На фотографіях, опублікованих державним агентством Північної Кореї, видно, як верховний лідер країни Кім Чен Ин подорожує по терміналу. Хоча фотографії - і сам аеропорт - є частиною пропагандистської машини Північної Кореї, яка використовується для просування країни під іншим світлом, термінал, схоже, має законну мету забезпечити приплив туристів.

У країні, відомій своєю тоталітарною владою та суворими покараннями для кожного, хто їй кидає виклик, туризм може бути останнім, про що хтось замислюється. Але тисячі туристів щороку відвідують Королівство Пустельник, і багато хто прибуває із західних країн.

Подорож до Північної Кореї не така спокійна, як переліт на Таїті, але це можливо - хоча і з великою кількістю рекомендацій. Туристи повинні пройти через затверджені туристичні агенції, а пересування відвідувачів ретельно контролюється і контролюється. Навіть фотографії з камер, особливо західних туристів, перевіряють перед їх від’їздом. Але для тих, хто шукає пригод, які хочуть випробувати місце призначення лише у декількох, ось як ви можете придбати квиток у блискучий новий аеропорт Пхеньяна.

Отже, ви хочете відвідати Північну Корею? Подумай двічі

Якщо ви ще не чули, Сполучені Штати та Північна Корея (офіційно КНДР) точно не ладнають. Також варто врахувати етику поїздки туди (порушення прав людини, економічна нерівність тощо). Багато американців також заарештовано та затримано з якихось причин, які можуть придумати північнокорейські чиновники. За даними Державного департаменту США, Північна Корея навіть затримала американців, які відвідували легально та частину організованих турів.

Зараз інтернат Кім Чен Ин та його дружина Рі Соль Джу об'їжджають магазин, де продають предмети розкоші. KCNA / Reuters

Державний департамент настійно не рекомендує громадянам їхати туди. На відміну від багатьох азіатських та європейських країн, США не мають дипломатичних відносин (тобто посольства) з Північною Кореєю, тому ви в основному самі, якщо щось піде не так.

Отже, ви все ще хочете відвідати Північну Корею?

Незважаючи на дорадчу та страшну мову, політика США насправді не обмежує громадян у відпустці у КНДР (митний та прикордонний контроль може задати вам багато питань, коли ви повернетесь). Якщо ви все-таки потрапите туди, Держдеп заохочує громадян реєструватися в посольстві США в Пекіні (більшість рейсів у Пхеньян прибуває з Китаю) та посольстві Швеції в Пхеньяні. (Однак журналісти та громадяни Південної Кореї не можуть скористатися туристичною візою.)

Навіть не думайте про перехід через Північну Корею через китайський кордон.

Поки Північна Корея полегшила свою політику щодо іноземних відвідувачів, ви повинні пройти через одне з уповноважених туристичних агентств. Uri Tours, який сприяв відвідуванню колишнього генерального директора Google Еріка Шмідта та Денніса Родмана, - найкращий вибір. Американське агентство має приголомшливий веб-сайт, який пояснює тонкощі подорожей у Північній Кореї, і є єдиним американським агентством, яке займається рейсами авіакомпанії Air Koryo, північнокорейської авіакомпанії. Всі бронювання здійснюються через Інтернет (приймається PayPal), а екскурсії починаються приблизно з 500 доларів на людину.

Майже кожному іноземному відвідувачеві потрібна віза для в'їзду (вони також потребуватимуть візи під час транзиту через Китай). Навіть не думайте про перетин через Північну Корею через китайський кордон; інакше ви можете потрапити в ситуацію, як це зробили журналісти Юна Лі та Лора Лінг. Якщо ви хочете грати в безпеці, головне, про що слід пам’ятати, - це слідувати інструкціям екскурсовода, фотографувати дозволені речі (нічого не стосується військових) і ніколи не блукати.

Політ на радянських реактивних літаках - частина принади

"Урі Турс" описує Air Koryo як авіакомпанію з "історією польоту понад 50 років". Інші називають це найгіршою авіакомпанією на Землі. Skytrax, рейтингова агенція авіакомпаній, вказує Air Koryo як єдину авіакомпанію з однією зіркою. Але оскільки "Пхеньян Інтернешнл" є центром авіакомпанії, Air Koryo обслуговує майже всі рейси до нового терміналу, тож у вас насправді немає вибору (Air China, авіакомпанія Star Alliance, пропонує деякі рейси).

Зараз інтернат Вид на новий термінал. Він невеликий у порівнянні з іншими великими аеропортами, але насправді його обслуговують небагато авіакомпаній. KCNA / Reuters

Але політ на Air Koryo справді надає рідкісну можливість їздити на літаках радянського виробництва, таких як Туполев Ту-204 чи Іллюшин Іл-18. Навіть російський "Аерофлот" звільнив ці літаки і зупинився на реактивних літаках "Боїнг" і "Ейрбас", тому політ "Ейр Кьорі" - це трохи крок назад у часі - що саме по собі є частиною задоволення (ми сподіваємось).

Технологія близько 2000 року

Північна Корея не є технологічною пусткою, але її ІТ-інфраструктура буде відчувати себе трохи застарілою. Koryolink, єдиний в країні провайдер бездротової мережі, управляє мережею 3G, тому не варто сподіватися на надзвичайну швидкість.

За даними Uri Tours, мережа 3G дійсно дозволяє доступ до Інтернету, тому ви можете надіслати електронний лист, твіт чи опублікувати фотографію в Instagram. Uri Tours заявляє, що перевірив сервіс і працює. Є також доступ до Інтернету (врешті-решт, це країна, яку звинувачують у розробці хакерства Sony), але не очікуйте такого ж досвіду, як у штаті.

Побачивши, як КНДР все цензурує, уряд контролюватиме всю вашу діяльність в Інтернеті. Щоб уникнути будь-якого додаткового контролю, можливо, найкраще залишити смарт-пристрої та комп’ютери додому та подорожувати якнайнижче. Те, що ви можете взяти iPad або ноутбук, ще не означає, що потрібно.

Наступна сторінка: Північна Корея повинна побачити туристичні напрямки

Що подивитися

Фестиваль Аріранг (масові ігри)

(Вікіпедія)(Вікіпедія)

Ті дуже хореографічні виступи на стадіоні, які ви бачили у фотографіях та відео? Це фестиваль Аріранг, який є однією частиною виставки мистецтв та однією частиною гімнастичного заходу. Це як Олімпіада, за винятком того, що більшість країн світу не бере участі. Це, можливо, найбільше видовище КНДР.

Готель Рюдьонг

Рюдьонг-готель-Пхеньян

Домінуючим у горизонті Пхеньяна є готель Ryugyong, 105-поверховий хмарочос у формі гігантської науково-фантастичної піраміди. Будується більше 20 років, він все ще не відкритий для бізнесу.

Гірськолижний курорт Masikryong

(Вікіпедія)(Вікіпедія)

Ті, хто хоче випробувати трохи північнокорейської пудри, можуть потрапити на гірськолижний курорт Масік-Рьонг. Uri Tours пропонує гірськолижні пакети, а схили схожі на будь-які інші у світі - за винятком того, що вас, мабуть, переслідують справжні шпигуни КНДР, як у фільмах про Бонда. (Не так) цікавий факт: північнокорейська армія робочої сили побудувала курорт всього за 10 місяців.

Метро Пхеньян

(Вікіпедія)(Вікіпедія)

Це одна з найчистіших і найщедріших у світі систем метро, ​​але це тому, що мало хто коли-небудь користується нею. Тим не менше, кілька станцій відкрито для туристів, і вони настільки глибокі, що подвоюються як бомбосховища.

DMZ

(Вікіпедія)(Вікіпедія)

Для любителів історії війни Корейська демілітаризована зона, або DMZ або Панмунджом, є обов'язковим для відвідування. Але не турбуйтеся про те, що його не вистачить, адже ваш гід, мабуть, змусить вас піти - незалежно від того, як ви ставитесь до цього сумного періоду в історії.

Боулінг "Золотий провулок"

(Оксамитова ракета)(Оксамитова ракета)

Взаємодія з громадянами Північної Кореї дуже регламентована, але за даними Lonely Planet, ця боулінг є гарним місцем для зустрічі з деякими місцевими жителями.

Кванбок Супермаркет

(Рей Каннінгем / flickr)(Рей Каннінгем / flickr)

Цей гігантський супермаркет став місцем для останнього виступу Кім Чен Іра на публіці, де він продовжував "дивитись на речі". Скажіть своєму гідові, що наполягаєте на повазі до “Шановного лідера”.

Піцерія

(Рей Каннінгем / flickr)(Рей Каннінгем / flickr)

Частиною принади міжнародних подорожей є вибірки того, що в інших країнах трактується як кухня вашої країни. Але що знає закрите суспільство, яке має майже нульові стосунки зі світом, про міжнародну їжу? Оскільки Epicurious переживав з перших вуст, майже нічого, хоча Кім Чен Ір відправив команду кухарів до Італії, щоб навчитися готувати справжній пиріг. Тим не менше, коли в Римі (чи ні).

Останні повідомлення