Як AMD Ryzen 4000 стиснув вісім ядер у 2-кілограмовому ноутбуці

"Ми хочемо драгстерний двигун у позашляховику з економічністю палива Prius".

Скотт Суонстрем з AMD описував нові процесори AMD Ryzen 4000 на серії зустрічей у штаб-квартирі компанії в Остіні, штат Техас.

Його список побажань звучить як фантастичний автомобіль - той, що створить новий клас автомобіля взагалі. Це саме той зрив, який має на увазі AMD.

Нові мобільні процесори серії Ryzen 4000 мають на меті виправити поточну дихотомію ноутбуків, яка розділена між портативними ультратонкими та більшими машинами для створення вмісту чи ігор.

AMD хоче, щоб все це робили ноутбуки Ryzen.

Нова порода ноутбуків

На самому базовому рівні, нові процесори для ноутбуків Ryzen приносять більше ядер і вищу тактову частоту. Це може здатися досить стандартним стрибком поколінь у процесорах. Але з точки зору виступу проти Intel та того, як він розхитує те, що можливо, це має великі наслідки.

Що стосується ігор та створення вмісту, ці нові чіпи Ryzen серії H означають, що AMD може вперше конкурувати з Core i9 від Intel. Вісім ядер та 16 потоків поєднуються з 45-ватним профілем у таких ноутбуках, як Dell XPS 15 або MacBook Pro 16-дюймовий.

Щоб укласти угоду, AMD навіть анонсувала Ryzen 9 4900H, який трохи збільшує частоти і додає додаткове графічне ядро. Обидва ці чіпи мають вісім ядер і 16 потоків. Що стосується частоти, Ryzen 9 має вищі базові тактові частоти, тоді як Core i9 виграє в підвищенні, досягаючи бажаних 5,0 ГГц. Знову ж таки, з вищим IPC (вказівки на годинник), порівняння тактових частот - це не яблука до яблук.

Це хороша новина для AMD. Але коли ти зменшуєш TDP (потужність теплової розробки) до 15 Вт і засипаєш його в ноутбук вагою всього 2,2 фунта, ти бачиш справжню перевагу архітектурних здобутків Ryzen 4000. Ноутбук з вісьмома ядрами та 16 потоками знищує чотириядерний процес у створенні вмісту. Це навіть не близько.

Більше ядер означає значно кращі результати у створенні контенту, подібно до того, як настільні чіпи з великим числом ядер. У таких завданнях, як транскодування відео або рендеринг зображень, графіки AMD показують, що ці програми з великим ефектом використовують ці додаткові ядра. Це більше ніж на 40% у порівнянні з чотириядерними процесорами Intel, такими як Core i7-10510U або Core i7-1065G7.

Ой

Так що, Ryzen 4000 домінує у багатоядерних робочих характеристиках. Але як щодо одноядерних? Це одна з галузей, яку продовжує очолювати Intel (із загальновизнаним невеликим відривом), і вона найбільше впливає на ігрову продуктивність та інше програмне забезпечення з легким різьбленням. Тут, як стверджує AMD із Zen 2, Ryzen 4000 збільшився на 25% в одноядерній продуктивності Cinebench R20 порівняно з попереднім поколінням. Це все ще вірно в обмеженому конверті на 15 Вт.

Результат - мобільний процесор, який не входить до категорій, створених в даний час виробниками Intel і ноутбуків. Lenovo Yoga Slim 7 - це наш перший смак цієї нової породи. Цей ноутбук вартістю 850 доларів має 14-дюймовий екран, важить всього 2,2 фунта, але поставляється з восьмиядерним Ryzen 7 4700U.

Простіше кажучи, це не такий пристрій, який чітко вписується в будь-який із поточних сегментів. Навіть якщо це лише перший у своєму роді, це сигнал тривоги до нинішньої точки опори Intel.

Відкрийте капот і подивіться

Ryzen 4000 побудований на тій самій архітектурі Zen 2, що дозволила AMD перемогти Intel на настільних ПК у 2019 році. Ці мобільні мікросхеми Ryzen 4000 отримують усі переваги переходу на 7-нм процес, включаючи вдвічі більшу продуктивність на ватту та IPC на 15% вище.

Іншими словами, вони потужнішіі більш ефективний. Менші транзистори означають для них більше місця на матриці та меншу потужність, що витрачається по всій платі.

Звичайно, приведення Zen 2 до ноутбука вимагає серйозних оптимізацій формули, особливо в тому, як він поводиться з потужністю. AMD заявляє, що має "швидше і точніше управління годинником", тобто процесор витрачає набагато менше енергії на ввімкнення або вимкнення. Вони швидше піднімаються до активного стану, а потім швидко повертаються до простою, з набагато меншим часом переходу в проміжних станах потужності. Результат? Більше часу в режимі холостого ходу витрачається менше енергії.

У PCMark, який, на думку AMD, є складним випробуванням, Ryzen 4000 споживав на 59% менше енергії, ніж його попередник.

На фізичному рівні вони навіть не схожі на зовнішність своїх настільних аналогів. Замість того, щоб використовувати знаменитий чіплетний дизайн настільних процесорів, Ryzen 4 mobile використовує лише одну монолітну плашку.

Це трохи несподівано. З’єднання менших штампів для процесорів допомогло AMD перейти на робочий стіл, одночасно збільшуючи врожайність і знижуючи виробничі витрати. Але на мобільних пристроях AMD заявила, що вигоди набагато менші. Як зазначає AnandTech, можливість утримувати рівні потужності на першочерговому рівні, і як для центрального процесора, так і для вбудованого графічного процесора, дизайн чіплета був неможливим.

AMD заявляє, що це також інтегровані ключові елементи, такі як LPDDR4X, звук низької потужності та декодування аудіо / відео, щоб досягти того, що компанія називає "проривною енергоефективністю".

За даними AMD, під час розробки архітектури інженери продовжували знаходити все більше запасів, додаючи ядро ​​за ядром за ядром. Це до восьми ядер в тепловому профілі, що становить лише 15 Вт, що вдвічі більше, ніж у Ryzen 3000 та Intel Ice Lake 10-го покоління. Ці вісім ядер розділені на два блоки CCX, хоча пам'ять L3 зменшена до 4 Мб на CCX, ніж вісім настільних ПК.

Отже, це двигун драгстера. Але чи покращення ефективності AMD у ефективності роботи батареї робить конкурентоспроможним пропозиції Intel?

Час роботи акумулятора

Як і одноядерна продуктивність, час автономної роботи - це сфера, в якій Intel в основному мала лідерство. Однак величезний виграш у енергоефективності в Ryzen 4000, проте, трохи трясе речі.

7 нм знижує всю потужність, незалежно від того, активна вона чи не працює. AMD заявляє, що досягла певних успіхів у зниженні затримки ввімкнення та вимкнення обчислювальних ядер (або кластерів ядер) як з апаратної, так і з точки зору прошивки. Результат - швидший час завантаження та більш швидкі програми, а також триваліший час автономної роботи.

Тут AMD порівнює Ryzen 7 4800U в Yoga Slim 7 з Core i7-1065G7 у XPS 13 2-в-1, щоб продемонструвати, наскільки далеко він зайшов у час автономної роботи. Навіть після нормалізації розміру батареї до 60 Вт-годин, два пристрої наносять удари. Машина Ryzen виграє у веб-перегляді та графічній діяльності, але програє в режимі очікування та відтворенні відео. Втрата на 7,5 годин у режимі очікування (підключений режим очікування) є найбільш тривожною з втрат.

AMD тут визнає програш, хоча стверджує, що тест, де він виграє, є найціннішим. Це, звичайно, правда, як каже AMD, що більшість людей щодня витрачають більше часу на завдання підвищення продуктивності та перегляд веб-сторінок, ніж важкі завдання чи відтворення відео.

Тим не менше, AMD тут не має однозначної перемоги. Час роботи від батареї можна порівняти з процесором Intel, але існують випадки, коли Intel має перевагу.

Графіка

Тонкі неігрові ноутбуки не повинні грати в сучасні ігри. Простий і простий. Це остання частина головоломки для революційних нових процесорів AMD від AMD. AMD відзначила нещодавні досягнення Intel в інтегрованій графіці Iris Plus, яка з’являється в нових ноутбуках Ice Lake.

Але на думку AMD, її інтегрована графіка все ще лідирує в більшості ігор.

Жодна з цих частот кадрів не є особливо захоплюючою, якщо ви походите зі світу справжніх ігрових автоматів. Номери, перераховані вище, мають низькі налаштування з роздільною здатністю 1080p, і багато з них все ще перевищують 60 кадрів в секунду. Але враховуючи, що все це робиться без дискретної відеокарти в такій маленькій системі, як Yoga Slim 7, це цілком поліпшення.

AMD оснащений вісьмома графічними ядрами, що забезпечує на 25% вищий піковий графічний тактовий сигнал і 77% вищу пікову пропускну здатність пам'яті порівняно з попереднім поколінням. AMD заявляє, що в цілому це 1,79 TFLOPS пікової пропускної здатності.

Однак ця графіка не побудована на новітній графіці AMD Navi. Це все ще Vega, яка використовує стару архітектуру GCN 5 (Graphics Core Next 5) і на цей момент їй майже два роки.

Але AMD стверджує, що продуктивність на обчислювальну одиницю зросла майже на 60%, що дозволяє набагато вищі тактові частоти (аж до 1750 МГц). Що ще важливіше, як зазначалося в інтерв’ю Hardware Times, просто не вистачало часу на розробку для належної інтеграції Navi. Можливо, наступного разу.

На сьогодні перевага AMD щодо Intel коливається в межах 21% Fortnite аж до колосальних 45% у Grand Theft Auto V. В інших електронних спортивних іграх, як Ліга Легенд або Counter-Strike: Global Offensive, два - це шия та шия.

Я спробував Прикордоння 2 в 1080p на Lenovo Yoga Slim 7, і він боровся. Навіть з низькими налаштуваннями, він управляв лише 30 або 35 кадрами в секунду і був абсолютно невідтворюваним на середньому рівні. Це лише підштовхувало плавну частоту кадрів, коли я перейшов до 720p.

Мені доведеться провести набагато більше тестувань, щоб краще зрозуміти, як ця графіка працює в системі, як Yoga Slim 7. Це в такій системі, де вони мають найбільше значення, оскільки ноутбуки серії H матимуть перевагу дискретного графіки.

У AMD попереду серйозні проблеми. Ці порівняння стосуються графіки Ice11 Gen11, яка вийшла восени 2019 року. Пізніше цього року Intel випустить найважливіший графічний поштовх в своїй історії, Xe (Gen12). Ця інтегрована графіка відображатиметься в процесорах Intel Tiger Lake, і виходячи з того, що ми бачили дотепер, вони можуть випробувати інтегровану графіку AMD.

Звичайно, створення більш ефективної архітектури або чіпа з більш високим ядром не виграє AMD у війні з ноутбуками. Потрібні більш глибокі партнерські стосунки з виробниками ноутбуків, щоб почати з’їдати домінування Intel. Але не помиліться: AMD виганяє наші очікування щодо того, що можуть зробити більш тонкі ноутбуки, і вам краще повірити, що Intel звертає увагу.

Останні повідомлення