Аудіо / відео довідник з лінійних кондиціонерів

Я продовжую показувати свій вік тут, але колись старий телевізор моди був досить захищений від незначних коливань джерела живлення. Був гарний діапазон напруги, який був прийнятним для роботи вашого надійного старого телевізора, програвача магнітоли та радіо. Зараз мікросхеми та комп’ютери, здається, працюють на всьому. Зараз навіть холодильники мають процесори. Мережі відійшли від фінансового слова і потрапили в наші будинки. Різниця між комп’ютером та домашнім кінотеатром з кожним днем ​​стає меншою. Через це більшості з нас зараз доводиться враховувати технічні характеристики нашого джерела живлення. Підключати обладнання безпосередньо до цих отворів у стіні стає все більш поганою ідеєю.

Існує дуже широкий спектр пристроїв, метою яких є помірність та корекція змін у вашому джерелі живлення. Вони варіюються від простого перенапруги до повномасштабних джерел безперебійного живлення або ДБЖ. Зараз ці пристрої настільки популярні, що ви можете придбати досить пристойний захист від перенапруги в місцевому магазині електроніки за розумну ціну. В основному причиною необхідності цих пристроїв є дуже малий струм, необхідний для роботи мікрочіпа. Зі старою вакуумною трубкою раптове падіння або збільшення напруги потребує часу, щоб нитки трубки реагували. Зазвичай подія закінчується до того, як трубка навіть дізнається, що потужність змінилася. Коли світ перейшов на мікрочіп, час відгуку став настільки малим, що людський розум не може по-справжньому оцінити проміжок часу в мілісекундах і наносекундах. Мікросхеми та інші компоненти комп’ютера очікують приємного, постійного потоку електроенергії.

Найпоширеніший тип перенапруги технічно називається захистом MOV. Ви не просто любите все початкове, що ми маємо знати зараз? MOV розшифровується як металевий оксидний варістор. Шматок оксиду металу поміщають між гарячим проводом (тим, що має струм) і проводом заземлення. Провід заземлення - це маленький круглий зубчик на електричних штекерах, який занадто багато людей відрізають або отримують один із тих маленьких сірих пластикових трьох зубців до двох адаптерів, які насправді мало хто встановлює правильно. Оксид металу з'єднаний з цими двома дротами маленькими напівпровідниками. Напівпровідники мають змінний опір, який залежить від фактичної напруги. Зазвичай опір дуже високий, тому електрика не тече через оксидні металеві смуги від гарячого до землі. Якщо напруга раптово зростає, виникає стрибок потужності, опір зменшується і надлишок напруги відводиться від гарячого дроту нешкідливо в землю. Отже, коли напруга правильна, MOV нічого не робить. Якщо є шип, він діє як клапан зниження тиску, щоб відвести шкідливий надлишковий струм. На той випадок, якщо збільшення потужності або затягування обладнання буде занадто великим або занадто тривалим, як правило, підключений запобіжник, який перегорить, жертвуючи собою, щоб врятувати ваше обладнання. Як це благородно.

На цьому етапі давайте пояснимо пару термінів, які ми використовували; спайк визначається як збільшення потужності, яке триває лише одну-дві наносекунди (мільярдні секунди). Якщо подія триває довше трьох наносекунд, це називається сплеском. Розумієте, що я маю на увазі про надзвичайно короткі періоди часу? Старе телешоу Mister Wizard одного разу показало, наскільки шкідливим може бути підвищення напруги, підключивши лампочку до змінного джерела живлення. Коли струм був збільшений занадто високо, лампочка вигоріла. Те саме може статися з вашим обладнанням. Навіть якщо це не зашкодить вашому обладнанню, це призведе до більшого навантаження на вашу систему.

Більш високоякісні протектори можуть використовувати іонізований газ замість металевої оксидної стрічки, щоб відвернути зайвий струм від вашого обладнання. Вони називаються газорозрядним запобіжником. Тут інертний газ використовується дуже подібним чином до флуоресцентного світла. При низькому рівні струму газ є дуже поганим провідником. Коли напруга збільшується, властивості газу такі, що його здатність проводити електрику покращується і відводить зайвий струм. В обох типах протекторів шунт підведений до ланцюга паралельно головному ланцюгу. Це означає, що для струму передбачений альтернативний шлях. У деяких захисниках використовується послідовний ланцюг, де захист знаходиться на тому ж шляху, який йде до обладнання. Тут зайвий струм не віддаляється, а затримується, поступово вивільняючись пізніше. Хоча за цим стоїть час відгуку швидший.

Зараз багато захисних перенапруг пропонують методи очищення струму. Це називається кондиціонуванням лінії, і воно в основному фільтрує більшість лінійних шумів (коливання струму). Це досить просто. Коли магнітного матеріалу, що називається тороїдальною котушкою дроселя, обмотуються навколо дроту струмом. Це створює простий електромагніт, який створює магнітне поле, яке діє, щоб згладити незначні підйоми та падіння струму.

Що спричиняє ці сплески? Насправді це ваші інші прилади. Кондиціонери повітря, холодильники та інші побутові предмети постійно вмикаються та вимикаються, змінюючи вимоги до струму вашої сім’ї. Освітлення також є ще одним хорошим джерелом струмових порушень. Навіть якщо у вашому домі не спрацює освітлення, десь там заземлено, враховуючи кількість проводів під вулицями, страйк буде поруч із джерелом живлення для вашого будинку. Проблеми з трансформаторами, лініями електропередач та генераторами електричної компанії також сприяють нестабільному джерелу живлення.

Розетки на протекторі, як правило, поділяються на два типи, перемикаються та не перемикаються. Комутовані розетки дозволяють вмикати та вимикати окремі розетки або групи розеток від протектора. Це зручно, коли ви хочете увімкнути такі групи обладнання, як комп’ютер, монітор і принтер, телевізор, приймач та декодер. Невідключені торгові точки працюють завжди. Використовуйте їх для таких речей, як TiVo та ваш відеомагнітофон, оскільки oyu захоче записувати, коли решта обладнання вимкнена.

Для тих, кого турбує навіть найменший зрив живлення, який може зіпсувати завантаження комп'ютера або отримання вашої улюбленої програми на TiVo, є ДБЖ. Безперебійне живлення - це великий акумулятор, який постійно підключається до струменевого зарядного пристрою. Це постійно споживає низьку кількість заряду акумулятора, переконуючись, що він заряджений піком. Якщо струм перерваний, невелика ланцюг змінює джерело живлення від лінії до акумулятора. Зазвичай для перетворення струму акумулятора постійного струму в корисний змінний струм використовується інвертор живлення. Час перебування на цих акумуляторах дуже обмежений - від декількох хвилин до приблизно години для великих бізнес-блоків UPC.

Тепер давайте розберемося, який рівень захисту найкращий для вас. Пам’ятайте, вам не потрібен захисник від усього. Наприклад, лампочка не могла б дбати про незначні стрибки потужності, і гірше, що могло б статися, це те, що великий спайк призвів би до її вигорання.

  • Основний захист від перенапруги. Це трохи більше, ніж подовжувач. Захист дуже обмежений. Це те, що ви бачите в супермаркеті. Вони можуть коштувати кілька доларів.
  • Розкішний захист від перенапруги. Зазвичай вони продаються в комп’ютерних магазинах і коштують вам близько 35 доларів. Функції, як правило, включають запобіжник або автоматичний вимикач та індикатор, який відображає, що пішло не так. Спробуйте отримати модель із автоматичним вимикачем, а не з запобіжником. Якщо він перегорить і ви не зможете вхопити ще один запобіжник, пристрій нічого не коштує.
  • Станція перенапруги. Це набагато більший пристрій, який пропонує кондиціонування лінії, захист від перенапруги та часто чищення телефонної лінії для вашого модему, DSL-лінії та телефонного з’єднання TiVo. Вони обійдуть близько 100 доларів за гідну одиницю. Оскільки вони великі, вони, як правило, потрапляють під стіл або позаду решти налаштувань.
  • ДБЖ. Це пропонує деякі функції від перенапруги, але включає захист акумулятора. Забезпечений час повинен дозволити вам вимкнути все для безпеки та зберегти незавершену роботу на вашому комп’ютері. Для більшості пристроїв ДБЖ все ще є гарною ідеєю також використовувати захист від перенапруги. Деякі пристрої ДБЖ не зможуть належним чином захистити лінію від стрибків напруги та стрибків.

Тепер ви повинні бути краще поінформовані, щоб зрозуміти, чому ми не можемо просто дістати подовжувачі і запхати все прямо в розетки. Ви багато заплатили за комп’ютер і домашній кінотеатр. Розгляньте найвищий захист від перенапруги як страховку, яка захистить ваші інвестиції. Ви вклали тисячі, додайте до бюджету ще сотню, щоб переконатися, що у вас є роки задоволення.

Останні повідомлення