ПК проти PS4 проти Xbox One: Як отримати свій ПК навіть за допомогою PS4, Xbox One

ПК проти PS4 Xbox One, як оновити

Наступне покоління обладнання для відеоігор є (майже) тут. Xbox One за 499 доларів США і PlayStation 4 за 399 доларів США, які ми вже детально вивчили, обидва з’являться на полицях магазинів до кінця листопада. Ці прибуття дозволять консольним іграм зробити значний стрибок у якості зображення, знову дозволяючи їм конкурувати з потужним ігровим ПК.

Хоча найекстремальніші комп’ютери залишатимуться потужнішими, ніж консолі наступного покоління, геймери, у яких відсутній бездонний банківський рахунок, можуть дивитись на Xbox One та PlayStation 4 із заздрістю. Графічна вірність, породжена обома, вражає ціною. Абсолютно новий комп'ютер на 400 або 500 доларів не може сподіватися на те, щоб іти в ногу, і ігрові установки, яким кілька років, також будуть відставати від стандарту, встановленого найновішими ігровими системами.

Однак є кілька речей, які можуть зробити геймери для ПК, щоб привести стару систему на один рівень з можливостями нових консолей, гарантуючи, що ігри, що випускаються на різних платформах, будуть грати так само добре (якщо не краще) на вашому ПК. Більше того, ви можете встановити всі необхідні оновлення за ціною PS4.

Не відстаючи від восьмидержки

На обох нових консолях використовуються процесори, засновані на архітектурі AMD і мають вісім ядер. І PS4, і Xbox One також резервують пару ядер для операційної системи, завдяки чому шість ядер доступні для ігор. Базовий годинник процесора PS4 становить 1,6 ГГц, тоді як Xbox One працює на швидкості 1,75 ГГц.

Ці характеристики можуть здатися залякуючими, особливо для геймерів на ПК зі старим спорядженням. Процесори Intel, які зазвичай є кращими для ігор, зазвичай мають не більше чотирьох ядер. Шестиядерні процесори надзвичайно дорогі. AMD пропонує вісім ядерних процесорів, але їх чіпи страждають від нижчої продуктивності на ядро, ніж те, що може запропонувати Intel. На перший погляд може здатися, що ПК не може відповідати останнім пропозиціям консолей від Sony та Microsoft.

Це Xbox One, в основному, ПК

Тактова частота та кількість ядер не розповідають усієї історії. Архітектура, що використовується на нових консолях, базується на дизайні під назвою Jaguar, який націлений на мобільні пристрої, а не на більш швидку і потужну архітектуру Piledriver, що використовується в настільних комп'ютерах. Ноутбуки на базі процесорів AMD з процесорами, створеними на основі Jaguar, як правило, дають результати в кілька разів повільніше, ніж сучасні настільні процесори AMD або Intel.

Отже, вихідні показники, ймовірно, не турбують; навіть робочий стіл, якому кілька років, повинен забезпечити належне бурчання. Однак підрахунок основних показників заслуговує на більшу увагу. З новими консолями, що пропонують шість ядер, і багатьма сучасними ігровими установками, які зараз постачаються щонайменше з чотирма ядрами, написано на стіні для старих двоядерних ігрових ПК. Розробники мають більше стимулів, ніж будь-коли раніше, оптимізувати багатоядерні системи, і це дозволить комп’ютерам бракувати принаймні чотирьох ядер.

Є кілька речей, які можуть зробити геймери для ПК, щоб зіставити старі системи нарівні з новими ігровими консолями, і все за ціною PS4, яка коштує 399 доларів.

Геймерам із застарілим процесором, однак, не обов'язково збожеволіти від оновлення. Просто перехід на Intel Core i5-3330, чотириядерний процесор, що працює на частоті 3 ГГц і продається за 189 доларів, дасть новому устаткуванню нове життя. Однак Core i5-3330 вимагає мати материнську плату Socket 1155. Якщо у вас є Socket 1150 mobo, то ви можете зачепити чотириядерний процесор Intel Core i5-4430 Haswell, який також працює на частоті 3 ГГц і в даний час його можна придбати в Newegg за 175 доларів.

Ті, хто має старіший процесор AMD Phenom або Athlon, швидше за все, мають сокет AM2 / AM3, що означає, що ваш шлях до оновлення буде обмежений чотириядерними процесорами Phenom II X4, які зараз важко знайти. Однак вони все одно можуть бути вагомим оновленням, якщо у вас двоядерний AMD і ви можете знайти продавця, який запропонує розумні ціни. Не бійтеся шукати вживану деталь, таку як Phenom X4 955, яка часто продається приблизно за 100 доларів. Процесори надійні, тому ви можете очікувати, що він буде тривати, незважаючи на свій вік.

Геймери з новішою (2011+) системою AMD, ймовірно, мають роз'єм FM1, який підтримує різноманітні процесори AMD серії A. FM2 підтримує найновіші деталі AMD серії A та AMD серії FX, такі як FX-8120 за 139 доларів США, який може похвалитися вісьма ядрами. Однак якщо ви можете собі це дозволити, націліться на FX-8350, який працює на частоті 4 ГГц і продається за 199 доларів. Підвищення тактової частоти може змінити ситуацію.

Битва TFLOP

Після обробки процесора геймери захочуть поглянути на свою відеокарту. Це завжди було важливим компонентом для оптимального ігрового досвіду на ПК, і це не скоро зміниться. На щастя, тут є хороші новини; графічні процесори, що використовуються PS4 та Xbox One, не є зовсім бойовими конями.

Знову ж таки, обидва виробники використовують спеціальну архітектуру AMD, яка базується на апаратному забезпеченні ПК. Графічний процесор Xbox One має 768 ядер, що працюють на частоті 853 МГц, що призводить до пікового теоретичного виходу 1,31 терафлопс (FLOPS - це скорочення операцій з плаваючою точкою в секунду). PlayStation 4 має 1152 ядра, що працюють на частоті 800 МГц, генеруючи піковий вихід 1,84 TFLOP.

Ці цифри є значним покращенням порівняно з PS3 та Xbox 360, але не настільки вражаючими у порівнянні з відеокартами для ПК. Потужність PlayStation 4 на папері лише нарівні з Radeon HD 7850, грамотною, але недорогою карткою, яка зазвичай продається за ціною від 140 до 160 доларів і пропонує 1,76 TFLOP сирого бурчання.

ps4vsradeon

Хоча цілком ймовірно, що розробники з часом зможуть отримати більшу продуктивність від консолей наступного покоління, ніж порівнянне обладнання для ПК, схожі назви на різних платформах не мають переваг на консолях наступного покоління. Наприклад, Battlefield 4 може працювати зі швидкістю приблизно 39 кадрів в секунду при роботі від Radeon HD 7850 з роздільною здатністю 1680 × 1050 з максимальною деталізацією. Ця ж гра працює близько або зі швидкістю 60 кадрів в секунду на PlayStation 4, але лише з дещо зниженою роздільною здатністю 1600 × 900 та із загальною якістю зображення, яка, за словами Томаса Моргана з Digital Foundry, стає «ближчою до своїх [ПК] висока настройка ". Тим часом Microsoft Xbox One працює з роздільною здатністю 720p.

Це означає, що вам не доведеться витрачати так багато, щоб підкріпити графіку ПК. Radeon 7850 або GeForce GTX 650 Ti будуть чудово працювати, і обидва вони доступні за ціною від 140 доларів або менше. Розробники, швидше за все, навчаться оптимізувати для консолей наступного покоління і врешті-решт намовляти набагато кращу продуктивність, але наразі навіть ігровий ПК середнього класу може йти ногами до консолей.

Gobs та gobs оперативної пам'яті

І PlayStation 4, і Xbox One мають вісім гігабайт оперативної пам'яті. PS4 має швидшу оперативну пам’ять GDDR5, але це деталь, про яку більшості користувачів не потрібно турбуватися, і якій геймери ПК просто не можуть зрівнятися; DDR3 - єдиний вибір для основної оперативної пам'яті сучасного ПК; GDDR є лише на відеокартах у ПК.

Такий величезний обсяг оперативної пам'яті може залякувати людей на ПК, оскільки ціна на оперативну пам'ять зростає. Вартість набору на 8 Гб, що складається з двох модулів DIMM на 4 Гб, зараз коливається близько 65 доларів, що приблизно вдвічі більше, ніж було рік тому.

Однак варто пам’ятати, що обидві консолі наступного покоління резервують значний об’єм пам’яті для своєї операційної системи; 3,5 ГБ на PlayStation 4 та 3 ГБ для Xbox One. Можна сперечатися з тим, що Windows насправді менш вимоглива, оскільки, хоча вона може споживати багато пам'яті, вона часто робить це завдяки використанню розумного кешування, яке насправді може покращити час завантаження. Насправді для конкурентоспроможності консолей на даний момент потрібно лише шість гігабайт оперативної пам'яті.

комп'ютеррам

Користувачі, які мають наявну оперативну пам'ять DDR3 та додаткові слоти оперативної пам'яті, доступні всередині їх ПК, можуть оновити, продовжуючи використовувати свою існуючу оперативну пам'ять та додаючи чотири гігабайти нової оперативної пам'яті. Це зменшує вартість модернізації приблизно до 30 доларів.

Однак пам’ятайте, що вам потрібна 64-розрядна версія Windows, щоб використовувати більше чотирьох гігабайт пам'яті. Сьогодні більшість ПК постачаються з 64-розрядною версією, але лише деякі з них кілька років тому. Ви можете оновити систему, перевстановивши Windows із 64-розрядного інсталяційного диска або встановіть носій, наприклад, завантажувальний USB-накопичувач.

Ходити пальцями до ніг за допомогою консолей

Оновити комп’ютер, щоб він працював нарівні з консолями наступного покоління, не так складно чи дорого, як ви думаєте. Загальна вартість нового процесора, відеокарти та додаткової оперативної пам’яті складає близько 400 доларів, що є ціною PlayStation 4; і це припускає, що вам потрібно всі оновлення. А ще краще - ваші старі ігри все ще працюватимуть на вашій оновленій ігровій установці! Візьміть це, консолі!

Однак можуть бути деякі геймери, які застрягли в глухий кут, оскільки їхній комп’ютер занадто старий. Наприклад, геймери, які все ще використовують систему з процесором Core 2 Duo, не мають життєздатного чотириядерного оновлення, оскільки сумісні чотириядерні ядра вже випускаються з виробництва і настільки старі, що їх не варто було б витрачати. Якщо ваш комп’ютер, здається, зайшов у глухий кут оновлення, перегляньте наш посібник зі збірки Steam Box на суму 500 доларів США; що вимагає від вас просто змінити процесор на Core i5-3330, оперативну пам’ять на вісім гігабайт, а відеокарту на Radeon HD 7850.

Крім того, ви можете переглянути попередньо побудовані варіанти, які можуть бути напрочуд доступними. Наприклад, Alienware X51 починається з 700 доларів, а баштові ПК початкового рівня з відповідними технічними характеристиками можна придбати на Newegg приблизно за 800 доларів.

Кредит зображення: Вільям Хук / Flickr

Останні повідомлення