5G - це швидкий удар VR та AR-ігор, який повинен стати результатом

Одне з найбільш помітних обіцянок 5G полягає в тому, що він зробить революцію у світі ігор (і всієї індустрії розваг) завдяки посиленій підтримці віртуальної та доповненої реальності (VR і AR). Але чи справді VR та AR можуть змінити ігри та розваги, як ми їх знаємо - і як допоможе 5G? Давайте подивимось.

Поточний стан VR

Ігри з VR і AR вже дають великі перспективи, але обидва вони ще перебувають у зародковому стані. VR, де ви надягаєте гарнітуру, щоб відчути альтернативну реальність, залишається досить ексклюзивним, принаймні на високому рівні. Це тому, що ціна такої системи, як HTC Vive або Oculus Rift від Facebook, є небюджетною для більшості споживачів, особливо враховуючи, що їм також знадобиться відносно потужний ігровий ПК. Але все більше і більше споживачів отримують доступ до цього досвіду завдяки VR-аркадам, які з’являються по всіх міських центрах.

Огляд HTC Vive Pro Eye

Крім того, якщо ви готові зробити крок вниз у графіці та інтерактивності, набагато простіше випробувати VR, використовуючи недорогі гарнітури, такі як Oculus Go за 200 доларів або Lenovo Mirage Solo за 400 доларів, а також мобільні аксесуари, такі як Google Daydream View або Samsung Gear VR, для якого потрібен сумісний смартфон. Ці враження можуть бути досить захоплюючими - візьмемо, наприклад, дивовижне відчуття, що дивишся на 15-футового динозавра в короткому короткому віртуальному світі Jurassic World.

Поступово, завдяки окремим бездротовим пристроям, таким як майбутній Oculus Quest (400 доларів) та HTC Vive Cosmos (ціна не анонсована, зображена вище), ці дві категорії віртуальної реальності об’єднаються, що зробить технологію набагато простішою для середнього споживача. На сьогоднішній день ринок все ще досить розподілений між VR і високим класом, які мають суттєві недоліки.

AR, у двох словах

Що стосується AR, де ви використовуєте пристрій для накладання цифрових зображень на реальний світ, найпомітнішим прикладом на сьогоднішній день був надзвичайно успішнийПокемон Гогра для Android та iOS. Мобільна гра спонукає користувачів вийти з дому і зловити покемонів у реальному світі. Однак AR-частина гри часто залишається невикористаною для багатьох гравців, посилаючись на відсутність точності та розряд батареї.

Енді Боксолл / Цифрові тенденції

Існують також гарнітури AR, такі як Microsoft Hololens (показано вище), хоча більшість споживачів ще не мали можливості спробувати щось подібне. Принаймні спочатку більша частина галузевої уваги для гарнітур AR спрямована на бізнес-додатки (наприклад, архітектурні макети та медичне навчання), а не на ігри. Програми та ігри, орієнтовані на споживача, дуже схожі на ті, що існують для VR, тобто, обмежені вмістом та коротким часом проходження, що просто не виправдовує інвестицій в обладнання.

Яку роль відіграє 5G?

У будь-якому випадку як для VR, так і для AR очевидно, що ще потрібно зробити багато роботи, щоб зробити носій успішним, але це не зупиняє розвиток. Можливість занадто велика. Люди довгий час фантазували про можливості віртуальної та доповненої реальності - один з найбільш ранніх прикладів - з науково-фантастичної історії, яка називається «Окуляри Пігмаліона» Стенлі Г. Вайнбаума, починаючи з 1935 року.

посадки місяця samsung наса в костюмі - - Досвід VR від посадки на місяць на Samsung Джоел Чоккатту / Цифрові тенденції

На щастя за наші колективні мрії про втечу у віртуальний світ, очікується, що пропускна здатність 5G та низька затримка внесуть значний внесок у перетворення VR та AR на загальний простір. Більша пропускна здатність 5G буде необхідна для вмісту VR та AR, який транслюється із хмари, забезпечуючи користувачам ту саму гнучкість, яку вони очікували від платформ потокового відео, таких як Netflix.

Хоча в даний час не існує Netflix з ігрового світу, послуги потокового передавання ігор, такі як PlayStation Now, GeForce Now та Jump, уже існують і мають хороші позиції для розквіту в епоху 5G стабільного та швидкого бездротового Інтернету. Однією з ключових переваг цих платформ є те, що гравці можуть транслювати ігри за набагато нижчі ціни, ніж вони платили б, якби вони прямо купували ігри, що було б надзвичайно корисним, коли мова заходить про зменшення загальної вартості AR та VR для споживачів. Проект Project Stream від Google дозволяє вам грати в подібні ігри Кредо вбивці: Одісея у браузері Chrome, а 5G лише допоможе зробити його набагато плавнішим. Той факт, що 5G відкриває можливості для потокового передавання ігор, означає, що він також розширює можливості для AR та VR.

Важливість лише високих швидкостей не слід занижувати. Мобільне відео вже було на шляху до того, щоб стати головною силою, коли увійшов у дію 4G LTE, але саме нове покоління бездротових технологій покращило якість настільки, що стало звичним явищем, що призвело до новаторських додатків, таких як Snapchat, та стимулювання зростання таких платформ, як YouTube та вищезгаданий Netflix. Приблизно таким же чином 5G може зробити те саме для VR та AR.

У майбутньому легко передбачити, що VR та AR (або їх поєднання - гібрид, відомий як змішана реальність) проникають у кожен аспект нашого цифрового життя. Насправді було кілька досить захоплюючих відеопроекцій, наприклад, наведена вище від Keiichi Matsuda, яка демонструє приголомшливе майбутнє AR, наповнене рекламою та анімацією, накладеною поверх реального світу.

Прогнози на майбутнє

Без сумніву, через деякий час це стане реальністю, але ринкові прогнози з оптимізмом дивляться на майбутнє AR та VR. Хоча джерела істотно різняться, Statista очікує, що обсяг ринку AR та VR досягне 209,2 мільярда доларів США до 2022 року, тоді як Research and Markets більш консервативно оцінює, що ринок принесе дохід у розмірі 55 мільярдів доларів до 2021 року.

Незалежно від того, який прогноз виявиться вірним, очевидно, що багато хто робить ставку на VR та AR як одне з ключових програм епохи 5G. Насправді це може виявитися вбивчим додатком 5G, як і відео для LTE. Завдяки мультигігабітній швидкості та затримці в мілісекундах, які обіцяє 5G у найближчі роки, ми можемо розраховувати на примху стрибків та виходу з нових світів - таким чином, наші мрії про наукову фантастику будуть повноцінними. Стенлі Г. Вайнбаум та всі інші провидці, які передбачали цю еру, були б гордими.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found