Чи варто купувати ноутбук або монітор 4K?

Посібник із придбання моніторів 4k. Навіщо купувати комп’ютери ноутбуки монітори як купувати комп’ютерний ПК dell p2815q asus Viewsonic

Хоча спочатку він був розроблений як нова функція для телевізорів, зараз здається, що 4K (він же Ultra HD) може швидше пробитися до споживачів, проїхавшись на настільних моніторах та ноутбуках. ASUS, Dell, Toshiba та Viewsonic показали нові продукти Ultra HD на виставці CES, і хоча вони мають преміум-клас, деякі, такі як монітор Dell P2815Q за 699 ​​доларів, можна отримати досить розумно.

Незабаром ви можете вибрати між 1080p, 1440p та 4K. Чи вища роздільна здатність призводить до піксельного щільного блаженства, чи слід чекати, поки технологія дозріє?

Більше пікселів

Почнемо з основ: що таке 4K? Ви можете подумати, що це роздільна здатність, яка певним чином включає число "4000", але ви помилитеся. 4K названий як такий із тієї самої причини, коли Mustangs продаються зі значком “5,0”, коли двигун справді 4,95 літра: тому що це звучить краще, особливо з маркетингової точки зору.

Реальна роздільна здатність дисплея 4K зазвичай становить 3840 х 2160. Існують і деякі інші формати, наприклад, роздільна здатність 4096 х 2160, яка зазвичай використовується для цифрового кінопроеціювання, але споживчі пристрої майже завжди використовують попередній формат, який також можна назвати 2160p.

Додайте пікселі по одному, і ви опинитеся на вражаючих 8 924 400. Для порівняння, 1080p складає 2 073 600, а 1440p - 3 686 400. Це означає, що 4K пропонує більш ніж вдвічі більше пікселів настільних моніторів з найвищою роздільною здатністю, раніше доступних для ПК з ОС Windows. Навіть MacBook Pro 15 з Retina має “лише” 5184000 пікселів; понад три мільйони менше!

4karea

Запакування додаткових крапок надсилає вгору щільність пікселів. Наприклад, пара 15,6-дюймових ноутбуків Ultra HD, показаних Toshiba на виставці CES 2014, обслуговувала майже 280 пікселів на дюйм. Хоча деякі планшети вже перевищують це, вони також призначені для більш точного використання. Великий ноутбук, як правило, знаходиться на відстані не більше двох-трьох футів від користувача, тому окремі пікселі стають практично непомітними.

І це головна особливість цієї технології. Вміст, розроблений для 4K, виглядає майже неможливо чітким на відповідному моніторі чи ноутбуці. Ігри навряд чи потребують згладжування, тому що "збивання" між пікселями стають майже непомітними. А шрифти відображаються так, ніби їх надрукували на папері, а потім застрягли за екраном.

Мо ’пікселі, мо’ проблеми

Більше пікселів означає більш чітку якість зображення та загальний досвід роботи з ПК. Отже, 4k - це все добре, як би ти не нарізав його, так?

Неправильно.

Ось проблема; комп’ютери не працюють як телевізори. Коли телевізору надсилається джерело з роздільною здатністю нижче його рідної роздільної здатності, він буде використовувати алгоритм масштабування для компенсації різниці. Виробники HDTV витратили багато часу на дослідження найкращого способу досягти цього, а телевізори постачаються з поважно швидкими процесорами (як правило, заснованими на архітектурі ARM) для швидкого та якісного масштабування.

У моніторів немає такого обладнання, і просто виконуйте те, що їм наказано. Якщо програма каже, що головне меню має бути заввишки 500 пікселів, ви отримуєте меню заввишки 500 пікселів. Отже, із збільшенням кількості пікселів це меню стає все меншим, меншим і меншим, поки воно настільки мало, що його навряд чи можна використовувати. Редмонд, у нас проблема!

Усі ноутбуки 4K, які ми бачили на виставці CES, страждали від майже невживаних маленьких піктограм, навіть із встановленим на максимум масштабом.

Microsoft відповіла на це питання різноманітними функціями, включаючи вбудоване масштабування та калібрування шрифтів, але темп реакції компанії відставав від прогресу технологій. Всі ноутбуки 4K, які ми бачили на виставці CES, страждали від майже невживаних маленьких піктограм, навіть із встановленим на максимум масштабом. Windows також мало що робить для масштабування старого програмного забезпечення, тому програма, розроблена для моніторів 1280 x 1024 десять років тому, є головним болем для використання в Windows 8.1 з дисплеєм 4K.

Геймери також зіткнуться з проблемами. Більшість сучасних ігор запускатимуться у форматі 4K, але плавна гра - це інше питання. Будь-яке збільшення кількості пікселів призводить до не зовсім лінійного, але все ще істотного збільшення навантаження графічного процесора. Хочете зіграти в Metro 2033 на 4K і з максимальною деталізацією? Нема проблем! Вам знадобляться чотири титани Nvidia GTX. Удачі вам придумати такі гроші, якщо ви не двоюрідний брат Брюса Уейна чи щось інше.

А ще проблема з вмістом 4K. Ми бачили кілька прекрасних демонстраційних відео на виставці CES, але вони були просто такими; демо. Доступно мало фільмів чи шоу 4K, і поки інфраструктура для них починає розвиватися, вам доведеться почекати кілька років, перш ніж вміст стане широко доступним у форматі 4K.

Ви повинні піти на 4K?

Покупці на ринку ноутбуків з ОС Windows, особливо з екраном менше 17 до 18 дюймів, повинні затриматися, отримуючи щось вище 1080p, якщо використання робочого столу важливо. Інтерфейс Windows Metro масштабується досить добре, але настільний ні, і старе програмне забезпечення може бути буквальним болем для роботи, якщо ваш зір менш ніж ідеальний.

Настільні монітори більші та простіші на ваші очі, але більшості користувачів все одно доведеться запускати Windows із максимально встановленим масштабом, який становить 150% від нормального розміру, щоб почуватись комфортно. Цей параметр робить піктограми достатньо великими, щоб люди могли їх читати, але не очікуйте, що вони будуть виглядати чітко. Деякі браузери мають проблеми з масштабуванням навіть на настільному моніторі. Google Chrome особливо поганий.

Масштабування Windows 4K

Однак деякі люди можуть захотіти настільний монітор 4K. Кожен, хто хоче редагувати зображення чи відео надзвичайно високої роздільної здатності, сподобається додатковому простору. Хардкорні геймери з глибокими гаманцями також насолоджуватимуться вражаюче чіткими зображеннями Ultra HD. Хоча, як уже згадувалося раніше; дороге обладнання потрібне, щоб грати в найвибагливіші ігри з високою деталізацією.

Навіть якщо у вас є причина впасти на 4K, вам потрібно буде перевірити, чи комп’ютер може це підтримувати. Лише останні відеокарти можуть виводити з такою роздільною здатністю. Nvidia має сторінку продукту, яка може повідомити вам, чи сумісний ваш графічний процесор. AMD цього не робить, тому вам доведеться шукати свою конкретну карту, але, загалом кажучи, вам знадобиться карта Radeon 7000 середнього класу або вище. І лише серія Intel HD 4000/5000 може працювати з Ultra HD; всі попередні інтегровані графічні процесори Intel не можуть.

Висновок

Ми рекомендуємо зачекати, якщо у вас немає конкретного потрібно для більшої кількості пікселів. Якими б приголомшливими не були монітори 4K, ми очікуємо, що вони значно подешевшають протягом наступного року, а поточна підтримка програмного забезпечення ще недостатньо хороша, щоб поки виправдати відкриття вашого гаманця.

Останні повідомлення