Тепловізування може показати, наскільки сильно працює ваш мозок

тепловізійне зображення Аніта Ван Ден Брук / 123RF Наскільки ви зосереджені, читаючи цю статтю? Існує один не дуже очевидний спосіб дізнатись: прочитайте свої приховані рівні пізнання, використовуючи свій особистий тепловий підпис, люб’язно завдяки інтелектуальній технології тепловізійних зображень. Саме це задумав новий дослідницький проект групи міжнародних інженерів з Австралії, Німеччини та Японії - з вражаючими результатами.

"Ми дослідили новий спосіб оцінки когнітивного навантаження, тобто скільки розумових зусиль докладає користувач до певного завдання", - сказав Едуардо Веллосо, викладач Школи обчислювальних та інформаційних систем Університету Мельбурна, Digital Trends. . «Для цього ми використовуємо теплову камеру. Тоді як на зображенні, знятому звичайною камерою, кожен піксель відповідає кольору, на зображенні, знятому тепловою камерою, кожен піксель відповідає значенню температури. У нашій системі ми фіксуємо температуру обличчя користувача за допомогою теплової камери ".

Програмне забезпечення дослідників автоматично аналізує розподіл температури на обличчі людини та надає оцінку когнітивного навантаження. Це з’ясовується, дивлячись на те, як кров протікає по тілу в різних когнітивних та емоційних станах. «Коли ми боїмося, кров тече до наших ніг, щоб допомогти нам бігти; а коли ми збентежені, кров тече до нашого обличчя, змушуючи червоніти, - продовжував Веллосо. "Подібним чином, коли ми стикаємося з важким завданням, це спричиняє зміну в тому, як кров розподіляється на нашому обличчі, а отже, і на характеристиці температури на обличчі".

Довгостроково, Velloso сказав, що ця технологія може використовуватися в різних сферах, таких як освіта. Наприклад, веб-камера, обладнана тепловізією, може стежити за учнями під час навчання та допомогти виявити, коли вони стикаються з труднощами або ж знайти свою роботу занадто легко.

"У майбутньому ми також будемо поєднувати тепловізійні зображення з іншими показниками", - продовжив Веллосо. «Наразі ми включаємо відстеження очей у суміш. Одним з недоліків нашої метрики є те, що вона дає нам натяк на те, як важко думає користувач, але вона не говорить нам багато про те, що спричинило збільшення когнітивного навантаження. Також відстежуючи, куди дивиться користувач, ми матимемо повну картину того, куди саме дивився користувач, коли ми побачили збільшення когнітивного навантаження. Наразі ми досліджували це застосування лише в контрольованих експериментах. Наступними кроками буде виведення нашої системи в дику природу та доопрацювання наших алгоритмів, щоб вони були стійкими до інших незрозумілих ситуацій, таких як зміна температури навколишнього середовища та інші емоції ".

Стаття з описом роботи нещодавно була опублікована в журналі Proceedings of the ACM on Interactive, Mobile, Wearable, and Ubiquitous Technologies.

Останні повідомлення