Як ультрабуки кинули виклик MacBook Air - і виграли

Microsoft Surface Pro 2Влітку 2010 року я почав купувати новий ноутбук для Windows. Я був користувачем Windows назавжди, експериментуючи з Windows 1.0, а потім вирізав свої обчислювальні зуби в Windows 3.0. Але нещасний досвід роботи з Windows Vista у 2008 році змусив мене деякий час користуватися MacBook Pro. Врешті-решт стало зрозуміло, що Microsoft поставила фіаско Vista за її допомогою Windows 7, і, втомившись від OS X, я знав, що пора повертатися назад.

Однак на мій подив, досвід роботи з MacBook Pro мене зіпсував. Я не любив програмне забезпечення Apple, але мене захопила відмінна якість збірки та загалом надійна робота апаратного забезпечення Apple. На мій жаль, більшість ноутбуків для Windows просто не були в одному класі.

Давніші огляди добре перевірених ноутбуків Windows часто включали застереження MacBook.

Вони були майже рівномірно громіздкими, виготовлені з дешевого пластику і часто напрочуд важкими. Вони скрипіли, коли ви піднімали їх, клавіатури були губчастими і зануреними, коли ви натискали занадто сильно, а кришки часто були схильні до випадкового скручування. Незважаючи на те, що ноутбуки Windows, як правило, були товщі, вони все одно встигли постраждати від погіршення часу автономної роботи.

Я був, м’яко кажучи, трохи розчарований.

Після певного обдумування та віджимання рук я зупинився на HP Envy 14 Beats Edition. Він використовував трохи металу в шасі, мав приємний текстурний відтінок до зап’ястя, і здавалося, він пропонував відносно пристойну острівну клавіатуру з розумною гнучкістю. У той же час - і це дало мені справжній когнітивний дисонанс - машина все ще відчувала себе дешево, порівняно з MacBook Pro, трекпад був жорстоким, а час автономної роботи розчаровував.

Я мало що знав; Ноутбуки Windows збиралися набагато покращитися.

Ініціатива Ultrabook від Intel передбачала сьогоднішній ринок 2-в-1

У 2011 році Intel розпочала свою ініціативу Ultrabook у Computex. Вона була спрямована на створення нового покоління тонших, легших ноутбуків із покращеним часом автономної роботи. Intel реагувала на постійно зростаючу популярність смартфонів і планшетів на базі ARM, що, побоюючись, може відвести користувачів від громіздких ноутбуків. Компанія Intel потребувала виробників оригінального обладнання для Windows (OEM), щоб зробити портативні машини вищої якості та привабливішими.

Я поспілкувався з Джошем Ньюманом, менеджером продуктів Intel для групи ПК, який зосереджувався на високо мобільних пристроях, і він чітко дав зрозуміти, що зусилля Intel Ultrabook були спрямовані не лише на спонукання виробників оригінальних виробників робити більш тонкі та легкі ноутбуки. Натомість з самого початку Intel задумала новий клас надзвичайно тонких, легких і добре побудованих пристроїв Windows, які з часом перетворюються на конвертовані машини 2-в-1, які ми бачимо сьогодні.

як ультрабуки кинули виклик macbook air і виграли asus zenbook ux31 2як ультрабуки кинули виклик macbook air і виграли asus zenbook ux31 1 Asus Zenbook UX31

«Під час оригінальної подорожі Ultrabook наше бачення кінцевого стану насправді було таким, яким є 2-в-1 сьогодні. Ми дійшли висновку, що майбутній ноутбук повинен мати корисність планшета та повну функціональність ноутбука ”, - сказав Ньюмен.

Зусилля Intel охопили гаму від технічної до маркетингової. Intel розробила малопотужний чіпсет Ivy Bridge, поділилася своїм досвідом у створенні інтегральних мікросхем, сприяла розробці та інтеграції більш тонких компонентів, таких як жорсткі диски, та допомогла OEM-виробникам впровадити вдосконалені теплові конструкції. Intel також поділилася своїми обширними дослідженнями дотиків та інших звичок із виробниками обладнання.

Практично всі OEM-виробники Windows прийняли концепцію Ultrabook, і майже за одну ніч MacBook Air склав конкуренцію.

Практично всі OEM-виробники Windows прийняли концепцію Ultrabook, і майже за одну ніч до MacBook Air приєднався безліч тонких, легких та відносно довговічних варіантів ноутбуків для Windows. Asus Zenbook UX31 був першим випущеним Ultrabook - насправді він дебютував на Computex, поряд із самою специфікацією Ultrabook.

Незабаром після цього приєднались інші виробники. Dell представила перший XPS 13 як Ultrabook - лінійку, яка перетворилася на один із найкращих ноутбуків Windows 10 на сьогоднішній день. Першим ультрабуком HP став Folio 13, і згодом HP повністю охопить специфікації Ultrabook лініями Envy та Spectre. Acer представила Aspire S3 як свою первинну пропозицію Ultrabook, яка залучена до нової, чудової серії Acer Swift. І Lenovo зробила ідею на крок далі завдяки серії Yoga, яка зараз представлена ​​широким розмаїттям систем, включаючи такі електростанції, як Lenovo Yoga 910.

Нові ультрабуки були значно покращені порівняно з попередніми машинами Windows іншими способами, окрім того, що стали просто тоншими та легшими. Їх найчастіше виготовляли з металу, а не з пластику, зазвичай вони мали вдосконалені клавіатури та трекпади, а також пропонували значно покращений час автономної роботи. Коротше кажучи, ініціатива Intel повністю змінила ландшафт ноутбуків Windows, і на краще.

Microsoft Surface - показує виробникам OEM, як правильно робити нову Windows

Перехід вперед до червня 2012 року. Microsoft готувалася до випуску Windows 8 пізніше того ж року, у своїй шаленій реакції на смартфони та планшети. Потім у червні 2012 року Microsoft провела захід, на якому зробила немислиме - оголосила власну лінійку обладнання для Windows.

Поверхня була сміливим кроком, але також необхідним. Windows 8 справді відрізнявся від попередніх версій Windows, представляючи непросту реакцію на зростаючу популярність смартфонів та планшетів. Поверхня була легкою, виконана твердим магнієм, виглядала чудово і навіть мала вбудовану підставку, щоб зробити її корисною на робочому столі. Не випадково Surface також була однією з перших машин, яка представила оригінальне бачення Intel 2-в-1 ультрабуком, яке пропонувало найкраще як з планшетів, так і з ноутбуків.

Я попросив Майкрософт про відгуки, і компанія відповіла досить загально. «З самого початку в Surface DNA є найкращі пристрої для виконання робіт. З самого початку ми натискали конверт на те, яким може бути пристрій із нашим планшетом, який може замінити ваш ноутбук. Послідовні покоління Surface отримали резонанс серед клієнтів, оскільки вони розроблені настільки потужними та універсальними, що дозволяють виконувати серйозну роботу та розкривати дивовижну творчість "

З часом Surface став для мене несподіванкою, я думаю, навіть для Microsoft. Лінія Surface зачепила і стала власним добросовісним прибутковим бізнесом для Microsoft. Загалом Surface до цього часу захопила власну не незначну частку ринку високотехнологічних ПК для Windows, і вона служить носієм банерів для сучасних пристроїв Windows 10 2-in1.

Surface захопила власну, значну частку ринку ПК високого класу для Windows.

Попри все своє бурчання, OEM-виробники відповіли на це. Подібно до ініціативи Intel Ultrabook, Surface змусив ще один раунд інновацій на ринку Windows. Очолюючи лінію Surface, OEM-виробники почали випускати власні привабливі, добре побудовані, сенсорні або, принаймні, зручні пристрої Windows 10 2-в-1.

Сучасний ринок 2-в-1 розподілений між двома основними видами машин. Існує різноманітний варіант, коли дисплей можна повернути на 360 градусів, щоб підкріпити до клавіатури, одночасно подаючи в режимі намету та презентації. Видатні приклади цього стилю включають Lenovo Yoga 910, інноваційну книгу Yoga Book від Lenovo та чудовий Spectre x360 від HP.

Інший основний стиль Windows 10 2-в-1 є рознімним, Surface Pro від Microsoft, мабуть, є найбільш знаковим прикладом. Ці машини в першу чергу є планшетами, а потім приймають знімні клавіатури, щоб перетворити їх на заміну ноутбуків. Деякі, знову ж таки, як Surface Pro 4, підтримують активні ручки для оцифровки, які забезпечують точне управління рукописним введенням та малюванням на екрані.

Пов’язані: Asus Transformer Pro 3 - майже ідентичний Surface Pro 4

У багатьох випадках виробники OEM копіюють Microsoft більш відверто, ніж виробники Ultrabook колись копіювали MacBook Air. Наприклад, серія Lenovo Miix виглядає майже однаково на відстані 10 футів. Очевидно, що Microsoft не проти - очевидно, що він більш ніж радий бачити, як його виробники виробляють чудові пристрої 2-в-1 під управлінням Windows 10, навіть якщо для цього їм потрібно красти у Surface.

книга леново йоги Книга йоги Lenovo

Лінія Surface Pro стала для мене особливо важливою. На початку 2012 року я зробив черговий набіг на ринок, щоб знайти машину, яка замінить HP Envy 14. Я був роздратований деякими проблемами з продуктивністю та клавіатурою машини, і тому я витратив деякий час, вибираючи доступні опції Ultrabook. Я не найкращий приклад раннього успіху ініціативи Ultrabook, тому що я все ще не міг знайти ноутбук для Windows із клавіатурою, яка була б настільки ж хорошою, як MacBook Air від Apple, і тому саме туди я поклав свої гроші.

Однак Surface Pro 3 ще раз повернув мене до Windows, і, мабуть, назавжди. Його поєднання співвідношення 3: 2, дисплея з високою роздільною здатністю і значно вдосконаленого Type Cover переконало мене, що Windows 2-в-1 - це майбутнє, і я відклав свій MacBook Air в сторону і взяв Surface Pro 3 як як тільки один з’явиться у моєму місцевому магазині Microsoft. Саме тоді трансформація ноутбуків для Windows стала для мене повним колом.

Навіть Apple знову робить інновації

Суть для виробників ПК полягає в тому, що ніхто не може дозволити собі робити неякісні машини. Ринок ПК продовжує скорочуватися, і кожен квартал приносить переважно погані новини з точки зору все меншої кількості проданих одиниць. Смартфони та планшети справді скоротили продажі ПК, і, схоже, може пройти деякий час, перш ніж ринок покращиться, якщо взагалі станеться.

Незрозуміло, чи зробили Ultrabook і Surface щось для уповільнення занепаду ПК, але я схильний так думати. Я припускаю, що ринок ПК виявиться маршем до застаріння, якби ті самі громіздкі, неякісні машини Windows все ще конкурували з сучасними планшетами. Ultrabook і Surface зробили саме те, що їм було призначено. Вони поставили високу оцінку якості, яку всі інші повинні були стрибнути.

Пов’язані: HP Spectre x360 - це, мабуть, найкращий ноутбук для Windows 10 2-в-1 і в цілому

Розмірковуючи над пошуком ноутбука для Windows у 2010 році, а потім оглядаючи сьогодні ринок, я відверто вражений кількістю чудових доступних машин для Windows 10. Вам не потрібно відмовлятися від рук і ніг, щоб отримати дуже хороший ноутбук для Windows, і якщо ви готові витратити понад 1000 доларів, у вас є вибір машин світового класу, які можуть прослужити цілий день за одну зарядку .

Виробники виробників заслуговують на те, що зробили так багато чудових опцій, але ми маємо подякувати Intel і Microsoft за підтримку.

Останні повідомлення