Чому Intel створює ARM-процесори і кому це вигідно?

процесори Intel arm чому чому як хто інларма

Наприкінці жовтня сталося немислиме. Intel виявила, що збирається будувати ARM-процесори.

Потім послідувало багато криків, криків і хвастощів, очолюваних статтею "Форбс", в якій зазначається, що розробка "розігнала хвилю через технологічну галузь". Це, безсумнівно, трохи перебільшує, хоча б тому, що масштаби виробництва, на які погодилася компанія Intel, досить малі.

Однак цей крок викликає очевидні питання; на перший погляд здається, що Intel виробляє чіпи, які би конкурували з власною продукцією. Однак при детальному розгляді виявляється, що ситуація є більш складною, і цей крок вигідний як для Intel, так і для споживачів.

Що з цього виходять дизайнери ARM-процесорів?

Intel відома виробництвом найдосконаліших у світі споживчих процесорів, і це можливо багато в чому тому, що компанія також володіє деякими найсучаснішими у світі виробничими потужностями. Компанія виробляє свої новітні мікросхеми на 22-нанометровій виробничій лінії "три ворота", яка використовує тривимірні транзистори для підвищення ефективності. Інші виробничі компанії, такі як GlobalFoundries (створені, коли AMD виділила свій виробничий підрозділ) та TMSC, намагаються не відставати від темпів Intel.

альтераарм

Оскільки виробництво безпосередньо пов’язане з тим, наскільки маленьким і ефективним може бути чіп, кожен, хто має до нього доступ, має перевагу. Один із чіпів, 64-розрядний процесор Cortex-A53, розроблений компанією Altera, яка створює спеціальне обладнання для спеціалізованих пристроїв, буде виготовлений за останнім 14-нм процесом, який Intel навіть не використовуватиме до свого 5-го покоління Випущено основні процесори. Конкуренти не зможуть встигати, якщо вони теж не підпишуться на Intel, оскільки (за винятком великих, несподіваних затримок) ніхто інший не буде виробляти 14-нанометрові чіпи до того моменту, коли Intel відправить ці чіпи за двері.

Що з цього виходить Intel?

Зниження продажів ПК призвело до того, що у Intel залишились невикористані виробничі потужності та очевидне бажання диверсифікуватися. Протягом останнього року представники Intel висловлювали випадкові неофіційні зауваження щодо переговорів з дизайнерами мікросхем ARM (особливо Apple). Тепер, коли такі переговори стали реальністю, очевидно, що метою Intel є збереження своєї знаменитої високої норми прибутку.

Це важливо для Intel (і, зрештою, для споживачів), оскільки компанія покладається на дослідження нових технологій, щоб випередити своїх конкурентів. Нові процесори Pentium, тоді Core, випускаються в середньому приблизно кожні два роки. Це стало величезною вигодою для ПК, оскільки продуктивність Intel, яка за останні п’ять років приблизно подвоїлася. Але дослідження та розробка нової архітектури процесора недешеві, тому Intel повинна переконатися, що його прибуток має велику кількість заповнення.

Будівництво заводу Intel у Хіллсборо, штат Орегон Будівництво заводу Intel у Хіллсборо, штат Орегон

Найновіші також можуть пам’ятати, що Intel не відчиняє ворота своїх виробничих потужностей і не приймає всіх. Єдині два розкриті контракти на сьогодні стосуються чіпів, які мають дуже конкретну роботу. Вражаючий 14-нм 64-розрядний чіп Cortex-A53 виробництва Altera не скоро з’явиться на планшеті Android і не суттєво конкурує з процесорами x86. Intel висловила бажання укласти більше контрактів, але, безсумнівно, буде вимоглива до того, з ким матиме справу.

Що ви отримаєте з цього?

Безпосередньо, не багато. Якщо Intel не бажає укладати угоди з виробниками ARM-процесорів споживчого класу, що, мабуть, і є, то нова угода не матиме великого впливу на смартфони та планшети, принаймні безпосередньо.

Побічно, ці події можуть насправді зміцнювати Intel, зробивши більш імовірним, що на наступному мобільному пристрої ви побачите процесори Intel x86. Чому? По-перше, продаж виробничих потужностей неконкурентоспроможним розробникам мікросхем просто вкладає більше грошей у і без того грізний військовий скринька Intel. По-друге, виготовлення чіпів ARM зробить інженерів Intel ще більш обізнаними як з конкуренцією ARM, так і з виробництвом невеликих, ефективних процесорів. Згода на створення 14-нм чіпа ARM поряд із власними продуктами x86 може здатися дивним на перший погляд, але його ефект буде надати компанії реальний досвід виробництва процесорної архітектури, що використовується конкурентами.

intelinsidephone

І тоді є менш вірогідне (але можливе) альтернативне майбутнє, коли Intel вирішить розробити власні чіпи ARM. Якщо Intel коли-небудь вирішила, що для вашого наступного смартфона найкраще використовувати ARM-чіп - до тих пір, поки це буде Intel, - тоді виробничий досвід з архітектурою не зашкодить.

Якою б не була довгострокова стратегія Intel, для споживачів може бути корисно, якби її мобільні чіпи стали більш конкурентоспроможними. Коли Apple і Samsung розробляють власні пристрої, кількість компаній, що виробляють обладнання верхнього рівня для сторонніх виробників, досить мала. Новий сильний конкурент у цьому сегменті - особливо такий великий, як Intel - може допомогти стороннім виробникам не відставати від фантастичних чіпів, що виходять з лабораторій Apple та Samsung та (виключно) у продукти кожної компанії.

Висновок

Рішення Intel створити ARM-архітектури не є визнанням поразки. Компанія не лягає в ліжко з конкурентами, не стріляє собі в ногу і не вставляє сюди ділове кліше. Насправді це просте рішення, яке підтримує роботу виробничих потужностей Intel, що, безсумнівно, добре для всіх. Тим більше, якщо ти плануєш придбати новий комп’ютер у найближчі п’ять років.

Протягом останніх кількох років покупці ПК насолоджувались подвоєним часом автономної роботи, поряд із значними вдосконаленнями як процесора, так і графічної продуктивності, все люб’язно надано звіром під назвою Intel. Щоб продовжувати насолоджуватися цими привілеями, звіра потрібно годувати. Виробництво чіпів ARM на процесорах Intel - це лише новий спосіб засунути більше грошей у постійно голодні щелепи досліджень та розробок.

Останні повідомлення