Qantas показує, як він впадає в сплячку своїх струменів під час пандемії

Авіакомпанія сильно постраждала від коронавірусу, незліченні комерційні літаки були заземлені до найгіршого з випадків пандемії.

Але що потрібно зробити, щоб підготувати комерційний літак до тривалої зимової сплячки, і які роботи по технічному обслуговуванню потрібно проводити, поки чекає, поки туристична індустрія знову зійде з місця?

Qantas, національний перевізник Австралії, нещодавно зібрав відео, на якому показано, як він управляє власним парком із понад 200 літаків, які в даний час припарковані в різних аеропортах країни. І це більше роботи, ніж ви можете подумати.

Перед тим, як укласти спати, кожна частина інтер’єру кожного літака отримує глибоку чистоту, тоді як зовнішня частина літака також отримує хороший шланг.

Авіаційні двигуни також вимагають особливої ​​уваги, якщо вони не працюють протягом тривалого періоду. Візьмемо A380, найбільший у світі пасажирський літак, якого на сьогодні у своєму флоті Qantas. Кожен двигун цих літаків коштує 25 мільйонів доларів, тому ретельне обслуговування є надзвичайно важливим.

Частина робіт передбачає захист внутрішньої частини двигунів від вологи. Це робиться шляхом вставки "гігантських версій пакетиків з поглинанням вологи з кремнезему", за словами Qantas, додавши, що "для одного A380 потрібно більше ста кілограм цих поглиначів вологи для підтримки рівня вологості в салоні та двигунах".

І ось щось, про що ви, можливо, не думали - коли реактивний літак не рухається протягом тривалого періоду часу, всі різні зазори та отвори на його фюзеляжі, такі як датчики Піто та статичні, незабаром можуть стати місцями для гніздування комах та птахів. Щоб ці небажані пасажири не залізли на борт, усі ці місця потрібно заблокувати.

Інші підготовчі роботи включають нанесення гідравлічної рідини на шасі, щоб захистити його від іржі.

Після завершення підготовчих робіт і припаркування літака ви не зможете просто піти геть і забути про це. Наприклад, його двигуни потрібно запускати щотижня або близько того, щоб підтримувати їх у верхній формі. В інший час вони вкриті капотами, щоб захистити їх від пилу та комах.

Колеса літака також потрібно обертати кожні сім - 14 днів, щоб запобігти деформації шин з так званими "рівними плямами". Це передбачає буксирування літака вздовж асфальтового покриття або використання домкрата, щоб підняти його в повітря, щоб обертати колеса, перш ніж знову класти.

Як бачите, це достатня робота, щоб підтримати літаки готовими до дії, оскільки авіакомпанії скрізь вживають подібні кроки для власного флоту.

"Інженери Qantas і Jetstar [дочірнього підприємства Qantas] спокійно доглядають цих сплячих красунь, і ми всі з нетерпінням чекаємо дня, коли вони зможуть прийняти пасажирів назад на борт і знову піднятися в небо", - заявила авіакомпанія.

Останні повідомлення