Як і чому електромобілі змінять вигляд автомобілів

Одного разу новинка, електромобілі (EV) увійшли в загальнодоступне середовище завдяки таким гучним компаніям, як Tesla, та бестселерам, як Nissan Leaf. Ці машини мають багато функцій і важкі технології, але внутрішні частини не єдина частина машини, яка змінюється. Ці автомобілі зовні виглядають по-різному.

Зміни у внутрішній частині ведуть до того, що зроблено до зовнішнього вигляду. Електроенергія вимагає менше рухомих механічних деталей, але вимагає більше електронних деталей. Щоб врахувати ці зміни, дизайнери автомобілів переосмислюють, як виглядає автомобіль, і що може зробити автомобіль. Хоча багато з цих змін є еволюційними, деякі також є досить революційними.

Фасади без решіток, "валики" та бампери з покриттям сенсора

Ullstein Bild / Getty Images

Легко помітити на дорозі електромобіль, який наближається до вас, тому що передній кінець електромобілів зовні відрізняється від автомобілів на бензиновому двигуні. У електромобілі потрібно менше рухомих механічних деталей - і в більшості автомобілів більшість цих деталей знаходяться спереду в моторному відсіку. Все, що звільнилося за передніми колесами, можна використовувати деінде. "Завдяки додатковій свободі за відсутності двигуна спереду, ми можемо очікувати, що виробники стануть по-справжньому креативними у повній реконструкції передньої частини", - говорить директор з підготовки продуктів CARiD та колишній автомобільний інженер Річард Рейна.

Однією з найбільш помітних відмінностей між електричними транспортними засобами та двигунами внутрішнього згоряння є усунення решітки радіатора. Електричні машини потребують значно меншої вентиляції, ніж це зазвичай потрібно для радіатора. Хоча ці машини все ще повинні провітрювати тепло, це ніде не так сильно, як це виробляється традиційним двигуном внутрішнього згоряння. Це також не вимагає мастила, що означає, що дизайнери можуть також усунути велику частину мастильних систем.

Рейна вважає, що це може призвести до того, що більша частина виробників електромобілів додасть "смужку" та забезпечить додатковий простір для зберігання спереду автомобіля. Але чи могли машини взагалі втратити свої передні частини? Деякі можуть. Подивіться на прототип автобуса Volkswagen. Інші компанії, такі як Toyota, також планують електромобілі з меншими передніми кінцями.

Зміниться і сам бампер, і його значення для автомобіля. З більш поширеними функціями автономного водіння передні бампери (і задній бампер) будуть позитивно викладені датчиками. Дзеркала бокового огляду також зникнуть або значно зменшаться, замінивши їх замість камер (якщо це нарешті дозволить закон. З вдосконаленням технології світлодіодного освітлення, великі фари минулого також перетворюються на невеликі щілини або крапки, можливо, вбудовані в капот або спереду бампер.

З внутрішньої сторони: Місткий та технічно важкий

Mercedes-Benz

Усунення рухомих частин також дозволить виробникам електромобілів збільшити розмір салону автомобіля без необхідності збільшувати його загальні розміри. Це буде означати рясне місце для ніг для всіх пасажирів, а також великий багажник.

З огляду на автономне водіння протягом наступного десятиліття, стандартного розташування сидінь, що стоять спереду, цілком не може бути. Оскільки машина їде сама, водій та пасажири можуть вільно взаємодіяти. Ви зможете рухатись, повертати та знімати сидіння залежно від ваших потреб. Консолі також можуть спростити - і повністю цифрові. "На приладовій панелі більше не потрібні лічильник газу чи інші загальні попереджувальні ліхтарі щодо температури та рівня масла, що створює більш спрощений дисплей, який включає індикатори дальності руху акумулятора", - каже Рейна. Замість цього ці консолі працюватимуть більше як розважально-інформаційні центри, з’єднуючи вас із вашим розумним будинком, навколишнім світом та автомобілями в дорозі з вами.

Певним чином машина може стати швидше продовженням вашого будинку, а не просто способом транспортування. Це те, що футуристи уявляли собі давно-довго - але дуже ймовірно, що це стане реальністю в не дуже віддаленому майбутньому.

Нульовий рівень викидів означає відсутність вихлопної системи

NurPhoto / Getty Images

Електричні транспортні засоби не виробляють вихлопних газів, тому всюдисуща вихлопна труба стане справою минулого. Викиди надходять від палива, і, коли паливна система більше не має бака, щоб займати простір у задній частині автомобіля, дизайнери автомобілів зможуть спроектувати ще більші багажники. Цілком ймовірно, що ваш EV матиме досить багато місця для зберігання.

Інші зміни можуть бути більш революційними

Мекканіка

Незважаючи на те, що ми обговорили безліч поступових змін у загальному дизайні автомобіля, деякі експерти думають про це. Джеррі Кролл є генеральним директором та засновником Electra Meccanica. Хоча компанія Кролла розробляє електромобілі, які за сучасними стандартами дизайну виглядають досить пішохідними, він прогнозує майбутнє електромобілів, яке виглядає кардинально інакше, ніж ми бачили.

Він стверджує, що лобове скло не потрібно в повністю автономному транспортному засобі. "Електричні транспортні засоби є ідеальною трансмісією для автономних автомобілів, і коли транспортний засіб рухається сам, немає необхідності класти на автомобіль небезпечний і дорогий шматок скла", - сказав Кролл DigitalTrends.

EV чи ні, дизайн автомобіля змінюється

Оскільки значно менше проданих номерів, дизайнери автомобілів EV можуть ризикувати більше, ніж традиційний автовиробник. Водій гоночного автомобіля Ferrari Challenge Series та колекціонер екзотичних автомобілів Денні Бейкер вважає, що це так. "Сучасні галузеві тенденції, такі як тонкі світлодіодні ліхтарі та чіткіші дизайнерські лінії, виявилися лише на електричних моделях виробника, але насправді це були природні технологічні прогреси, які торкнулися всіх марок та моделей того часу", - стверджує він.

Просто порівняйте сьогоднішні машини з такими, як десять років тому. Вони не всі такі різні. Однак через десять років наші машини будуть виглядати значно інакше, кидаючи виклик нашим переконанням у тому, якою може бути і якою повинна бути машина. Це захоплююче майбутнє, і буде захоплююче подивитися, що придумає галузь.

Останні повідомлення