Астронавти NASA повертаються на Землю на екіпажі Dragon від SpaceX: Дивіться в прямому ефірі

У суботу, 1 серпня, NASA та SpaceX планують завершити свою історичну місію Demo-2, перший тестовий політ нової капсули Crew Dragon, який буде переправляти астронавтів між Землею та Міжнародною космічною станцією (МКС). Космічний корабель відчепиться від станції, де він знаходився з моменту прибуття 31 травня, і відправиться назад на Землю з астронавтами НАСА Бобом Бенкеном та Дугом Херлі на борту.

Ми отримали всі подробиці щодо того, чого очікувати від зворотного рейсу та як дивитися подію в прямому ефірі в Інтернеті.

Поки що місія Crew Dragon

Запуск SpaceX Demo-2 Ракета SpaceX Falcon 9, на якій знаходився космічний корабель Crew Dragon компанії, видно в цьому фальшивому кольоровому інфрачервоному опроміненні, коли вона запускається в рамках місії SpaceA Demo-2 до Міжнародної космічної станції з астронавтами NASA Робертом Бенкеном і Дугласом Херлі на борту, в суботу, 30 травня, 2020 р. У Космічному центрі Кеннеді НАСА у Флориді. NASA / Білл Інгалс

Наприкінці травня капсула Crew Dragon з астронавтами Бенкеном і Херлі була випущена на вертоліт ракети Falcon 9 з Космічного центру Кеннеді у Флориді. Після плавної та бездоганної 19-годинної подорожі астронавти благополучно прибули на Міжнародну космічну станцію з капсулою.

Потім астронавти провели два місяці на борту МКС, де вони допомагали екіпажу в наукових операціях, а також перевіряли стан здоров'я екіпажного дракона. Зараз NASA і SpaceX впевнені, що капсула Crew Dragon виконала роботу за необхідності і не зазнала жодних проблем під час запуску або під час стикування, вони готові до зворотного етапу подорожі, щоб виконати цю тестову політну місію.

Що буде далі

Астронавти NASA (зліва) Боб Бенкен та Даг Херлі Два найновіші члени екіпажу Міжнародної космічної станції, астронавти NASA (зліва) Боб Бенкен і Дуг Херлі, зображені на фото, які щойно увійшли в орбітальну лабораторію незабаром після прибуття на борт космічного корабля SpaceX Crew Dragon. NASA

У день зворотного польоту, в суботу, 1 серпня, Бенкен і Херлі попрощаються з колегами з МКС і повернуться з космічної станції назад в капсулу Crew Dragon. Потім капсула обережно від’єднається від станції та здійснить маневр на безпечну відстань.

Капсула виконає чотири опіки двигуна, щоб повернутись назад до Землі і розпочати зворотний шлях. Ця подорож триває від шести до 30 годин, залежно від того, коли саме відбудеться виліт. Ця велика різниця пов’язана з тим, що МКС рухається навколо Землі, тому її положення щодо зони посадки змінюється протягом дня.

Після того, як капсула наблизиться до земної атмосфери, вона скине свій стовбур або циліндр, в якому вона сидить, і згорить в атмосфері. Маленька капсула буде продовжувати рух і потрапляти в атмосферу Землі, рухаючись зі швидкістю приблизно 17 500 миль на годину, на якій швидкість тертя призведе до того, що температура в ній буде досягати 3500 градусів за Фаренгейтом.

Коли він рухатиметься через атмосферу, капсула розгорне два набори парашутів, щоб уповільнити його спуск, перш ніж приземлитися в океані. Перший комплект розгортається на висоті 18000 футів, а другий - на 6000 футів, сповільнюючи екіпаж Дракона з 350 миль в год до 119 миль / год до безпечної швидкості посадки.

Капсула виплеснеться в Атлантичний океан біля узбережжя Флориди. Є сім потенційних місць викидів, в тому числі поблизу Пенсаколи, Тампи, Таллахассі, Панама-Сіті, мису Канаверал, Дайтони та Джексонвіля. Яке місце буде використано, залежить від того, коли саме судно покине МКС, і від погодних умов у кожному місці.

Потім членів екіпажу буде вилучено командою співробітників SpaceX та NASA за допомогою одного з двох кораблів для відновлення - Go Searcher та Go Navigator. Їх відвезуть на медичне обстеження, щоб перевірити, чи добре вони в стані, а потім поїдуть назад у суху землю, де сядуть на літак, який доставить їх на базу Еллінгтон-Філд у Х'юстоні.

Як спостерігати, як астронавти НАСА повертаються на екіпажі Дракона в прямому ефірі

концепція художника SpaceX Crew Dragon, що стикується з Міжнародною космічною станцією Концепція цього художника демонструє стикування SpaceX Crew Dragon з Міжнародною космічною станцією. SpaceX

Телеканал NASA буде демонструвати повне висвітлення зворотного польоту, включаючи церемонію прощання з МКС для астронавтів, відчеплення судна від космічної станції та вибух в Атлантичному океані. Також відбудеться прес-конференція після виплеску з представниками NASA та SpaceX, щоб поговорити про те, як пройшов зворотний рейс, а через пару днів часу відновлення астронавти, які подорожують у Екіпажному Драконі, Бенкен та Херлі, поговорять про свій досвід на прес-конференції.

У день польоту, в суботу, 1 серпня, прощальна церемонія починається о 6:10 ранку за північноамериканським часом / 9: 10 ранку за північноєвропейським часом, а потім висвітлення відключення починається о 14:15 PT / 5: 15 вечора ET, фактичне відв’язування планується на 16:34. PT / 7: 34 вечора ET.

Повітряне судно повернеться на Землю в ніч на суботу та неділю вранці, а виплеск запланований на 23:42. PT / 2: 42 вечора ET у неділю, 2 серпня. Після цього о 14:00 відбудеться прес-конференція після виплеску. ПТ / 17:00 ET.

Ви можете переглядати всі ці події за допомогою телеканалу NASA, використовуючи вбудоване відео у верхній частині цієї сторінки або переходячи на телевізійну сторінку NASA в прямому ефірі.

Останні повідомлення