Як Метт Деймон взяв на себе провідну роль у програмі китайських блокбастерів

Попередня Наступна 1 з 17 Велика стінаВелика стінаВелика стінаВелика стінаВелика стінаВелика стінаВелика стінаВелика стінаВелика стінаВелика стінаВелика стінаВелика стінаВелика стінаВелика стінаВелика стінаВелика стінаВелика стіна

Майбутній фантастичний епос Метта Деймона Велика стіна рекламується як найбільше виробництво в історії кінофільмів Китаю. Орієнтовний бюджет 160 мільйонів доларів, який міг би скласти конкуренцію голлівудському намету, Велика стіна цілком може стати носієм очікуваного напливу спільних китайсько-американських країн. копродукції.

Перший англомовний фільм Чжана Імоу - відомого китайського авторського мистецтва Герой і Будинок літаючих кинджалів Велика стіна є змішуванням між насиченими барвистими епосами режисера і тим, що Деймон описав як "особливість істоти". З того небагатого, що ми зібрали з дражнилок фільму, фантастичного оповідання в Велика стіна передбачає, що титульний пам'ятник був побудований, щоб утримати орду монстрів, що вторглися.

Деймон, чия зоряна сила розглядається як невід’ємна частина закордонного успіху фільму, був у центрі уваги публіки за межами Китаю - і не всім хорошим. Вибір Деймона неминуче породив неабияку кількість суперечок із звинуваченнями у відбілюванні (та критиці сприйнятого фільмом увічнення білої рятівної тропи). Велика стіна в США.

Фільм та його зірка ілюструють нестабільний характер зростаючих відносин між Китаєм та Голлівудом, що змінює виробництво фільмів - і створює нову породу міжнародних зірок.

Метс Марсіанин

Американські кінозірки несуть у Китаї ще більше влади, ніж у Голлівуді. Китайські відвідувачі кіно майже врятували внутрішні бомби, такі як Термінатор Genisys і Останній мисливець на відьом завдяки тяговій силі зірок Арнольда Шварценеггера та Він Дізеля.

Деймон також скористався адаптацією китайської аудиторії, яка зросла більш досконалою завдяки збільшенню розповсюдження фільмів. У минулому році ринок кінотеатрів на материку виріс на вражаючі 48,7 відсотка і досяг рекордних 6,8 млрд. Доларів (44 млрд. Юанів). Для задоволення попиту будується більше театрів у приміських та сільських районах; у 2015 році в Китаї щодня відкривалося 15 нових екранів. До кінця 2017 року країна передбачає перегнати США і стати найбільшим кіноринком у світі.

Бурхливі стосунки між Китаєм та Голлівудом змінюють виробництво фільмів та створюють нову породу міжнародних зірок.

Цей рік мав осічки. Були внутрішні невдачі, і ряд місцевих фільмів намагалися знайти аудиторію. Тим часом, доморощений рекордний хіт Китаю Русалка стала останньою жертвою апатії дистрибуторів у США

Щоб подолати цю тенденцію, Китай орієнтується на Голлівуд, постановки якого в даний час займають п’ять місць у списку 10 найкращих касових фільмів цього року в китайському прокаті - включаючи глобальних фанатиків Зоотопія і Капітан Америка: Громадянська війна. Успіх Голлівуду тим більш вражаючий у світлі квоти Китаю на іноземні фільми (в даний час обмежена лише 34 релізами на рік).

Голлівуд вже давно відмовляють у зловживаннях Китаю, чи то різання сцен в обхід суворої цензури, чи - у випадку Трансформери: Вік вимирання - зйомка великих сегментів в країні. Зараз Китай прийняв стратегію з акцентом на наймі американських акторських талантів. Ця форма розміщення була виставлена ​​в Лезо дракона, історичний бойовик, який бачив, як Адріен Броуді та Джон Кьюсак брали участь разом з Джекі Чаном та у фільмі Імоу Квіти війни, широка мелодрама з Крістіаном Бейлом у головній ролі. Поява Деймона в Велика Стіна є останній приклад використання Китаєм голлівудських талантів, щоб закріпитися за кордоном.

Майже тихий поворот Деймона як однойменного героя цього літа Джейсон Борн перегукувалися з китайською аудиторією, яка звикла бачити зірок усіх дій, таких як Шварценеггер та Дизель, у своєму місцевому мультиплексі. Однак це була його роль самотнього космонавта минулої осені Марсіанин що напрочуд справило тривале враження.

The-Martian-Movie-0014 Лис 20 століття Велика стінаВелика стінаВелика стіна

Під час нещодавньої поїздки до США Ван оголосив про 40-відсоткову субсидію, пов'язану із виробничими витратами для закордонних кінематографістів, спільно з регіональним урядом Циндао. Звертаючись до кімнати, заповненої голлівудськими меценатами, китайський підприємець закликав продюсерів йти слідами Велика стіна і знімати свої фільми в його студії на східному узбережжі Китаю вартістю 8 мільярдів доларів. "Це можливість для Голлівуду, а не змагання", - заявив Ван. Деймон виконує роль свого роду посла для цієї нової ери співпраці, навіть розповідаючи супровідне рекламне відео, показане на заході.

Фінансові партнерські відносини, які Ванг створює - разом із його інвестиціями в інфраструктуру, яка стане фундаментом глобалізованої галузі, - вже мають вплив. Universal та Lionsgate підтверджують зйомки низки майбутніх фільмів на студії Wang’s Movie Metropolis, зокрема Тихоокеанський край 2 і Годзілла 2.

Кіно-ремесло

Не всіх радують інтереси Китаю в Голлівуді.

Раніше цього року 16 американських конгресменів підписали лист, в якому закликають до більш пильного контролю за інвестиціями Китаю в американську кіноіндустрію. Законодавці стурбовані тим, що посилення китайського впливу через пов'язані з державою компанії, такі як "Ванда", призведе до модифікованих американських виробництв, що відповідають інтересам Китаю.

До цього часу вважалося, що Китай матиме практичний підхід до фільмів, що випускаються в країні (або співфінансуються китайськими конгломератами ЗМІ), але це може змінитися. Під час нещодавньої поїздки до США Ван запропонував голлівудським режисерам деякі рекомендації: "Ви не можете намагатися заробляти гроші на китайському ринку і нехтувати китайськими смаками", - сказав підприємець.

Китай-США Можливо, партнерство може призвести до більшої різноманітності на екрані, не втрачаючи своєї масової привабливості.

Wanda’s Legendary Entertainment - перша голлівудська студія, яка прислухалася до керівництва Ванга, формуючи його важкі постановки на CGI, щоб привернути увагу світової аудиторії. Загалом ця стратегія виявилася популярною (Світ юрського періоду і Годзілла обидва були головними хітами для компанії), але далеко не знищимо. Для доказу дивіться не далі, ніж Warcraft - адаптація відеоігор, яка побила рекорди в Китаї (завдяки популярності гри в країні) і стала восьмим найкасовішим фільмом країни за весь час.

США мали зовсім іншу історію, де, за більшістю відомостей, Warcraft був великим провалом.

Мета - створити те, що китайський бізнес-магнат та інший інвестор з Голлівуду Джек Ма називає "преміальним глобальним контентом". Це ризикована стратегія, яка в гіршому випадку може створити однорідний вміст, який ухиляється від культурного плюралізму. Якщо це справді виявиться так, американська аудиторія просто не з’явиться.

На щастя, кабельні мережі та послуги цифрового потокового передавання вже пропонують безліч альтернатив - тобто, якщо відвідувачам кінотеатрів США не сподобається те, що їм пропонують, вони залишаться вдома.

Питання різноманітності додатково ілюструє розбіжність між США та Китаєм. Незважаючи на те, що в Америці з’явилося багато дискусій - за допомогою таких кампаній у соціальних мережах, як #OscarsSoWhite та #WhitewashedOut, китайська аудиторія не дивилася на кастинг Деймона в Велика стіна.

Теоретично немає жодної причини, що різноманітність не може бути частиною глобальної моделі створення фільмів. Фільм, як Велика стіна - завдяки своєму величезному маркетинговому бюджету та широкомасштабному розповсюдженню - може збільшити різноманітність, піддаючи американську аудиторію більшій кількості китайських ієрогліфів. У разі успіху це може призвести до того, що більше учасників, як з китайської, так і з американської сторони, отримають статус кросовера.

Ван стверджує, що Ванда прагне «повчитися» у Голлівуду до того, як вона буде активно брати участь у творчому процесі. Якщо це так, він не може ігнорувати (і, ймовірно, моніторинг) формулу Діснея.

Найбільша студія у світі - справжній хітмейкер завдяки своїм властивостям "Зоряні війни", "Марвел" та "Піксар". Шифер компанії також стає дедалі різноманітнішим, з наближенням виходу Marvel Чорна пантера похвалившись переважно чорним акторським складом і чорним режисером за камерою у Райана Куглера. Також нещодавно вийшов Дісней Королева Катве - фільм, навмисно знятий з акторами, які мають прямий зв'язок з регіоном, який він представляє: Африкою.

Якщо з ними поводитись обережно, Китай-США партнерство може призвести до більшої різноманітності на екрані, не втрачаючи своєї масової привабливості.

Китай вже прийняв американський талант у Росії Велика стіна. Тепер треба почекати і подивитися, чи робить Голлівуд те саме. Наявність Деймона в його кутку, безумовно, є переконливим аргументом.

Останні повідомлення