Зняти ракетну установку непросто. Ось як це робиться

Нещодавно адміністратор NASA Джим Бріденстайн попросив людей спостерігати за історичним запуском SpaceX наступного тижня з дому, а не з'являтись у Космічному центрі імені Кеннеді у Флориді, більше людей, ніж будь-коли, будуть брати участь у прямій трансляції НАСА в очікуваній місії.

Хоча ми звикли спостерігати за роками драматичні кадри запусків ракет, ці перші хвилини, що показують вибух ракети у космос з шаленою швидкістю, вимагають досить потужних технологій для досягнення цих чудових пострілів.

Налаштування включає відео- та кінокамери високої чіткості, які використовують масив фокусних відстаней для різних видів знімків. І ось найважливіша частина - камери працюють з відстежувальних кріплень Kineto, розміщених навколо місця запуску, які автоматично слідують за ракетою, знімаючи кадри без тремтіння, коли вона піднімається у космос. Спеціальне кріплення (внизу) спочатку було розроблено військовими для відстеження літаків і ракет.

Кріплення відстеження Kineto, що використовується у Космічному центрі Кеннеді у Флориді. NASA / Wikimedia

Це блискуче відео (нижче) від YouTuber Primal Space пропонує чітке пояснення процесу зйомок. Для трохи перспективи, відео починається з того, що вам потрібно налаштувати, якщо ви хочете отримати однотипні кадри за допомогою звичайної дзеркальної камери. Ось порада - не турбуйтеся. По-перше, вам доведеться побудувати собі 10-міліметрову лінзу, щоб забезпечити, щоб ракета заповнювала раму, прямуючи до неба. І при такій фокусній відстані картинка буде тремтіти до такої міри, що кожен, хто спостерігає, буде думати, що стався землетрус. Тож, краще залишити це професіоналам. З їх професійним обладнанням.

Наступного тижня новаторський запуск бачить, як астронавти - в даному випадку Боб Бенкен і Дуг Херлі - вперше зайняли своє місце в капсулі Crew Dragon SpaceX напередодні зустрічі з Міжнародною космічною станцією, яка знаходиться на відстані 250 миль над Землею. Це також буде перший запуск астронавта з американської землі з 2011 року, коли закінчилася програма "Космічний човник".

Ось як ви можете його переглянути - захоплене всім цим високотехнологічним обладнанням - у середу, 27 травня.

Останні повідомлення