Як захистити себе від порушення основних даних

Столиця фотографії використання однієї великої кредитної картки Натан Думлао / Unsplash

На сьогоднішній день ви, можливо, чули, що нещодавно Capital One оголосив про масштабне порушення даних, яке, як повідомляється, зачепило приблизно 100 мільйонів людей у ​​Сполучених Штатах та шість мільйонів у Канаді. Хоча ці новини цілком зрозуміло можуть викликати паніку, важливо пам’ятати, що існують способи захиститися у тому випадку, якщо ви та ваші облікові записи є одними із тих, хто постраждав від масових порушень даних, подібних до цього, або нещодавно вирішеного порушення Equifax.

Capital One видав власний набір рекомендацій та відповіді на поширені запитання щодо порушення та способи усунення. Це гарне місце для початку. Крім того, ми зібрали кілька інших порад, про які слід пам’ятати, щоб допомогти вам захистити свої облікові записи.

Не впевнені, чи вас це постраждало? Ось як це дізнатись

Відповідно до вказівок Capital One з цього питання, банківська холдингова компанія повідомлятиме тих, кого постраждало від порушення, "різними каналами". Крім того, Capital One порадив своїм клієнтам "реєструватися в попередженнях про рахунок", щоб краще допомогти їм переглянути свої рахунки та виявити підозрілу активність. Клієнтам Capital One також рекомендують зателефонувати за номером на звороті своїх карток, щоб повідомити про будь-які незвичні дії на рахунках їхніх кредитних карток.

Варто також згадати, що Capital One наголосив на тому, що, хоча вони будуть повідомляти тих, кого постраждало від порушення, вони не роблять цього, телефонуючи або надсилаючи електронні листи з запитом на особисту інформацію, включаючи інформацію про кредитну картку або інформацію про рахунок. Якщо ви підозрюєте, що отримали таке електронне повідомлення, клієнтам рекомендується просто переслати електронне повідомлення на адресу [email protected], а потім видалити його.

Як захиститися

Крок 1. Скористайтеся перевагами безкоштовного кредитного моніторингу, безкоштовного захисту особистості та безкоштовних кредитних звітів, якщо вони пропонуються.

Capital One заявив, що для тих, хто постраждав від порушення даних, він "забезпечить безкоштовний моніторинг кредиту та захист особистості". Окрім цього, вам також слід подати запит на безкоштовний кредитний звіт у кожного з трьох національних агентств з питань кредитної звітності (Equifax, TransUnion та Experian). Вам дозволяється один безкоштовний кредитний звіт від кожного з цих агентств кожні 12 місяців, і ви можете вимагати їх від AnnualCreditReport.com. Ці кредитні звіти можуть допомогти вам виявити підозрілу активність у ваших облікових записах, а також інші неточності, такі як рахунки, які ви насправді не відкривали самі. І коли ви помітите у своїх звітах незвичну активність, ви можете зв’язатися з бюро кредитних історій та оскаржити діяльність, щоб її видалити.

Крок 2: Підпишіться на послугу кредитного моніторингу.

Як ми вже згадували раніше, Capital One запропонує тим, хто постраждав від порушення даних, безкоштовні послуги моніторингу кредитування. Але якщо ви не хочете чекати, поки вони наберуть чинності, або ви не впевнені, чи будете ви претендувати на безкоштовний кредитний моніторинг від Capital One, ви все одно можете зареєструватися у власній послузі кредитного моніторингу. Насправді, якщо ви прив’язані до грошей, але все ще хочете стежити за своїми фінансами та рахунками, ви можете розглянути можливість підписатись на Credit Karma. Як зазначає The Balance, це абсолютно безкоштовна послуга моніторингу кредиту, яка дозволяє безкоштовно відстежувати інформацію про ваш кредитний звіт як з TransUnion, так і з Equifax. Крім того, для цих кредитних звітів Credit Karma також надає попередження про незвичні / підозрілі дії.

Крок 3: Налаштуйте попереднє або розширене попередження про шахрайство у своєму кредитному звіті.

У своїх керівних принципах Capital One також зазначає, що люди, які могли постраждати від порушення, можуть також створити попереднє або розширене попередження про шахрайство у своїх кредитних звітах як додатковий захист від наслідків порушення. Обидва типи оповіщення про шахрайство попередить вас і "потенційних кредиторів", коли хтось намагатиметься подати заявку на позику чи кредит, використовуючи вашу особу. Повідомлення про шахрайство залишатиметься у вашому звіті протягом 90 днів. Розширене попередження може залишатися у вашому звіті протягом семи років і, як правило, для тих, у кого викрали особисті дані. Ви можете отримати попередження про шахрайство, зателефонувавши в будь-яке з трьох основних кредитних бюро.

Крок 4: Ви можете заморозити свій кредит.

Як The New York Times, так і CNN рекомендують заморожувати кредит у таких ситуаціях. Замороження кредитів корисно, оскільки вони заважають іншим людям мати доступ до ваших кредитних звітів без вашої згоди. Вони також корисні, оскільки заморожування не дозволяє шахраям успішно претендувати на отримання кредиту від вашого імені, просто тому, що кредитори не можуть отримати доступ до вашого кредитного звіту, принаймні, якщо ви не вирішите заморозити кредит. І якщо позикодавці не можуть переглянути ваш кредит, вони не нададуть цій особі кредит. Але, як зазначає CNN, є одна завада: вам все одно доведеться розморозити кредит, якщо ви хочете подати заявку на позики та кредитні картки, і, можливо, вам доведеться почекати короткий час, поки вона розморозиться.

Останні повідомлення