Як зробити довготривалу фотозйомку

Розмиття може бути як неприємним недоліком, так і хитрим інструментом для ілюстрації руху на нерухомій фотографії. Тривала експозиція перетворює розмиття на щось позитивне, згладжуючи хвилі, створюючи світлі картини, знищуючи натовп і роблячи рух справді привабливим.

Розуміння тривалої експозиції відкриває нескінченні творчі можливості, і, на щастя, це не дуже важко навчитися. Вам знадобиться штатив і, якщо ви плануєте робити фотографії з тривалою експозицією протягом дня, фільтри нейтральної щільності разом із камерою та об’єктивом.

Хілларі Григоніс / Цифрові тенденції

1. Передбачте рух і встановіть штатив.

Кожна фотографія починається з планування композиції. При роботі з тривалою витримкою найважливішою частиною планування того, як буде виглядати ця фотографія, є передбачення руху. Будь-який рух на зображенні відображатиметься у вигляді привидів. Передбачте, де відбуватиметься рух, щоб ви могли творчо використати розмиття.

З урахуванням композиції встановіть штатив. Будь-який рух стає розмитим на фотографії з довгою експозицією, тому, якщо камера рухається, вся фотографія стає розмитою. Переконайтесь, що ваш штатив стійкий; вітер, навіть на штативі, може спричинити розмиття.

2. Встановіть витримку.

Для тривалої експозиції потрібна велика витримка - але скільки саме? Це залежить від того, що ви фотографуєте, і від того, наскільки швидким є рух. Витримка в кілька секунд перетворить хвилясту воду в світловідбиваюче скло і створить світлові картини з міського руху, тоді як швидкість декількох хвилин необхідний для захоплення зоряних стежок на нічному небі.

Тривалі експозиції часто вимагають експериментів, щоб отримати витримку в самий раз, тому оцініть, знімайте, а потім регулюйте повільніше для більшої розмитості або швидшу для меншої розмитості.

Щоб встановити витримку затвора, переконайтеся, що ваша камера перебуває в режимі пріоритету затвора або в ручному режимі. Деякі камери можуть також мати сюжетний режим тривалої експозиції, хоча пріоритет затвора та ручна експозиція дадуть вам найбільший контроль.

Зверніть увагу, що камери мають обмеження щодо того, наскільки повільним може бути затвор. Це найчастіше 30 секунд, але деякі камери можуть знизитися до 15 хвилин. Яким би не було обмеження, ви можете обійти його, використовуючи режим «лампочки», де затвор залишатиметься відкритим до тих пір, поки ви натискаєте кнопку спуску затвора, або відкриватиметься одним натисканням, а закриватиметься другим.

Існують також як віддалені таймери, так і сторонні, які ви можете використовувати для отримання більшої витримки.

Хілларі Григоніс / Цифрові тенденції

3. Збалансуйте експозицію.

Якщо ви знімаєте вдень, використання повільної затвора може вийти за рамки можливостей камери, щоб компенсувати належну експозицію. Чутливість датчика (ISO) поки що може бути знижена, а діафрагма об'єктива (f-stop) може бути зменшена лише настільки. (Докладніше про використання ручної експозиції читайте в нашому пояснювачі.)

Тут вам знадобляться фільтри нейтральної щільності. В основному сонцезахисні окуляри для вашої камери, фільтри ND зменшують кількість світла, що потрапляє через об'єктив, дозволяючи зменшити витримку, не перевищуючи межі діафрагми та ISO.

Кілька вибраних камер пропонують вбудовані фільтри ND, але більшості камер потрібен скріплений скляний фільтр. На щастя, НД не є особливо дорогими.

4. Стріляти.

Коли штатив встановлений на місці та встановлена ​​витримка, останній крок - зробити знімок. Але навіть натискання кнопки спуску затвора може спричинити тремтіння камери та ненавмисне розмиття. Для отримання найбільш чітких результатів використовуйте автоматичний таймер і встановіть його на 2-секундну затримку. Або ви можете використовувати Bluetooth або Wi-Fi камери з мобільним додатком для віддаленого запуску пострілу, якщо ваша камера має цю функцію (більшість камер, випущених за останні кілька років).

Перевірте свій знімок і внесіть необхідні корективи. Занадто яскравий? Скоротіть витримку, зменште ISO або додайте фільтр нейтральної щільності. Занадто темно? Збільште ISO, використовуйте компенсацію експозиції або зробіть витримку ще довшою.

Хілларі Григоніс / Цифрові тенденції

Чи можете ви довго тримати витримку на смартфоні?

Технічно ні, але ви можете зробити фотографію, схожу на тривалу витримку. Дизайн камери смартфона обмежує пристрій меншою витримкою. Однак поєднання декількох фотографій створить подібне розмиття. Такі функції, як Slow Shutter Cam, Camera + 2 та мобільний додаток Lightroom, мають цю функцію.

Останні повідомлення