Як спостерігати за тестом на переривання в польоті SpaceX у суботу

SpaceX оголосила, що відкладає випробування на переривання в польоті через "стійкий вітер і бурхливе море в зоні відновлення". Він спробує запустити завтра, у неділю, 19 січня, у шестигодинному тестовому вікні, що розпочнеться о 5 ранку за тихоокеанським часом.

Запуск буде показаний у прямому ефірі через веб-трансляцію SpaceX.


На ці вихідні SpaceX планує драматичне випробування своєї капсули Crew Dragon, в рамках якої вона підірве ракету Falcon 9, щоб перевірити систему аварійного виходу капсули. Запуск відбудеться з пускового комплексу 39А в космічному центрі Кеннеді у Флориді НАСА, і ви можете спостерігати, як це відбувається в прямому ефірі.

Як спостерігати за запуском SpaceX

Висвітлення запуску розпочнеться в п’ятницю вранці о 10:00 за тихоокеанським часом, перед британським брифінгом від представника Програми комерційного екіпажу NASA, директора Управління місією екіпажу SpaceX та офіцера погоди для запуску.

Головна подія відбудеться рано вранці в суботу, 18 січня. Починаючи з 4:45 ранку за тихоокеанським часом, телеканал NASA показуватиме трансляцію до вильоту о 5 ранку за тихоокеанським часом. Після запуску відбудеться прес-конференція о 6:30 за тихоокеанським часом з адміністратором NASA Джимом Бріденстайн та представниками SpaceX та Програмою комерційного екіпажу NASA.

Метеорологи прогнозують 90% ймовірність гарної погоди для запуску, тому великі шанси, що він може продовжуватись, як і планувалося. Ви можете спостерігати за запуском та брифінгами в прямому ефірі на телеканалі NASA, використовуючи відео у програвачі у верхній частині цього допису.

Що буде під час тесту

Випробування змоделює, що могло б статися, якщо під час пілотованого старту щось пішло не так, і астронавтам довелося рятуватися від ракети, але цей тест буде безпілотним.

Капсула Crew Dragon буде прикріплена до ракети Falcon 9 і запускатиметься, як зазвичай. Через 90 секунд після вильоту інженери на землі спровокують вибух ракети. Перед розгортанням парашутів і безпечним посадкою в Атлантичному океані капсулу слід викинути подалі від вибуху та перемістити її на безпечну відстань.

Після випробування SpaceX збиратиме капсулу для її перевірки, а також для видалення залишків сміття, що плавають в океані.

Значимість цього тесту

Окрім драматичного перегляду, тест буде важливим кроком для американських космічних польотів. Однією з головних цілей НАСА в останні роки було знайти спосіб вивести американських астронавтів з американських грунтів за допомогою американських ракет. Цього не було зроблено з моменту закриття програми "Космічний човник" у 2011 році. В останні роки НАСА використовувало російські ракети "Союз", запущені з космодрому Байконур в Казахстані, щоб замість цього відправити своїх астронавтів на Міжнародну космічну станцію.

Якщо це випробування буде успішним, NASA незабаром зможе використовувати Drax Dragon від SpaceX для переправлення астронавтів на МКС в рамках своєї комерційної програми екіпажу. Пілотування людей може відбутися вже через кілька місяців.

Оновлено 18 січня: Додана інформація про затримку запуску.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found