Як PS4 та Xbox підвищили системні вимоги до ПК

як ps4 та xbox підняли системні вимоги до ПК За 550 доларів Alpha Steam Machine від Alienware намагається грати в деякі ігри, якими користуються консольні гравці, на Xbox One за 350 доларів. Прочитайте мою відповідь на суперечку щодо цієї статті

Розрив між геймерами на ПК та консольними геймерами заповнений фанатами та вогняними приманками, але зіткнення трапляються не лише у людей, у яких занадто багато вільного часу. Те, що відбувається в консольних іграх, може кардинально вплинути на індустрію ПК, спричиняючи раптові та небажані зміни в системних вимогах.

Одним із таких змін є охоплення ПК-ігор. Останні назви, як Середзем'я: Тінь Мордора, Far Cry 4, і Assassin’s Creed: Unity мають великі вимоги до відеопам’яті, покладаються на чотирьохядерні процесори та мають багато інших технічних проблем. Це погана новина для геймерів на ПК.

Огляд сучасної консольної архітектури

Xbox One та PlayStation 4 дуже схожі. Обидва мають процесори, засновані на архітектурі процесора AMD “Jaguar” x86, і обидва мають графічні чіпи, отримані від продуктів AMD Radeon. Хоча деякі технічні деталі відрізняються, вони набагато більше схожі між собою, ніж будь-які конкуруючі консолі в минулому.

Вони також більше схожі на ПК, ніж будь-яка консоль раніше (за аргументованим винятком оригінального Xbox, який використовував процесор Pentium). І в Xbox 360, і в PlayStation 3 використовувались спеціальні процесори, що значно відрізнялися від процесорів x86 у ПК, що спричинило перенесення роботи. Ось чому порти з однієї консолі на іншу, або з консолі на ПК, часто затримувались або глючили.

плита тепер надходить xbox one microsoft огляд макросу логотип 2 1500x1000як ps4 та xbox підвищили вимоги до ПК до Sony Playstation 4 кутовий кут 1500x1000

Ви можете подумати, що схожість нового покоління з ПК буде благом, і в деяких аспектах це правда. Практично всі крос-платформні ігри одночасно вражають комп'ютери та консолі, а технічні проблеми зустрічаються рідше, ніж у ранніх портах 360 / PS3. Але вдосконалене обладнання Xbox One та PlayStation 4 призводить до ігор, які кидають виклик ПК середнього класу.

Два слова: Вісім концертів

Найбільш серйозне занепокоєння викликає обсяг доступної спільної системної пам'яті. Обидві консолі мають вісім гігабайт оперативної пам'яті для всіх системних функцій, включаючи графіку. Комп’ютери можуть пропонувати більше необробленої пам’яті, але специфічне обладнання призначене системі (DDR3 або DDR4 RAM на материнській платі) та графіці (GDDR3 або GDDR5 на відеокарті).

Це означає, що ігри, розроблені для нових консолей, мають доступ до значно більшої відеопам’яті, ніж комп’ютер середнього класу, і це починає створювати проблеми для ПК. Середзем’я: Тінь Мордора приголомшила ентузіастів випуском, вимагаючи неймовірних шести гігабайт відеопам’яті для “ультра” текстур. Навіть “високий” вимагає до трьох гігабайт, що більше, ніж пропонується на найбільш доступних відеокартах.

Пам'ять є особливо непростим питанням, оскільки вона, як правило, спричиняє різкі зрушення в продуктивності гри.

І це не самотньо. Assassin’s Creed: Unity’s рекомендовані специфікації вимагають трьох гігабайт відеопам’яті і вісім концертів системної оперативної пам'яті. Call of Duty: Advanced Warfare рекомендує чотири гігабайти відеопам'яті та вісім гігабайт системної оперативної пам'яті. Far Cry 4 прощає, з’їдаючи лише дві гігабайти відеопам’яті, але це все ще чотири рази більше рекомендацій для Far Cry 3.

Усі перераховані ігри мають значно кращі текстури, ніж будь-який реліз останнього покоління, і три з чотирьох - титули відкритого світу з надзвичайно великими дистанціями розіграшу. Хочете побачити, як використовується додаткова пам’ять? Завантажте одну з цих нових крос-платформних ігор і переконайтесь самі.

Пам'ять є особливо непростим питанням, оскільки вона, як правило, спричиняє різкі зрушення в продуктивності гри. Здається, на деякий час все буде добре, тоді ви повернете за кут, у пам’ять з’явиться більше текстур, ніж може витримати ваша картка, і виникає серйозне заїкання.

Загибель подвійних ядер

Не лише пам’ять приходить у вісімках. Нові консолі також мають вісім процесорних ядер x86. Кожен з них менш потужний, ніж навіть процесор для ноутбуків середнього класу від AMD або Intel, але вони грізні в поєднанні, і кодування восьми повільних ядер не схоже на кодування двох надзвичайно швидких ядер.

На відміну від проблем із відеопам’яттю, яких до цього року було майже нечувано, основна проблема має прецедент. У Xbox 360 було три ядра, а у PlayStation 3 у своєму роді вісім (процесор Cell був досить складний), тому порти останнього покоління зрідка спрацьовували на ПК середнього класу. Гарний приклад тому Grand Theft Auto IV. Однак здебільшого швидкість обробленого процесора склала менше ядер.

Far Cry 4 Far Cry 4

Зараз питання гостріше. Far Cry 4 перераховано чотириядерний процесор як мінімальну вимогу, і багато власників двоядерних процесорів повідомили, що гра навіть не запускається. Assassin’s Creed: Unity, Call of Duty: AdvancedВійна, і Середзем'я: Тіні Мордора також перелічіть чотириядерні ядра як мінімум. Ці ігри запускатимуться, але користувачі бачитимуть випадкові проблеми із частотою кадрів, які неможливо вирішити за допомогою швидшої відеокарти, і вони можуть зберігатися навіть при встановленні відео на найнижчому рівні.

Важко вказати на одну конкретну причину, чому нові ігри потребують декількох ядер. На відміну від текстур, які можна оцінити з першого погляду, механіка ігрового процесу, яка напружує процесор, є тонкою. Вони включають штучний інтелект, фізичне моделювання та позаекранні взаємодії. Тіні Мордора, наприклад, включає "систему Немезиди", яка відстежує ворожих персонажів, навіть коли вони не поруч із програвачем. Ця функція настільки вибаглива, що повністю вимкнена у випуску гри 360 / PS3.

Ігри на ПК просто стали дорожчими

Консольні порти змінили очікування геймерів на ПК лише за кілька місяців. На початку 2014 року власник будь-якої установки середнього класу з двома гігабайтами оперативної пам’яті та швидким двоядерним або посереднім чотирикутником був забезпечений надійною продуктивністю в більшості консольних портів. Проблеми, коли вони виникали, були результатом недостатньої оптимізації, а не браком сировини.

Це вже неправда. Нові кроссплатформенні заголовки випробовують комп’ютери, оскільки вони розроблені для консолей, які певним чином є принципово кращими для ігор, ніж середній ПК. Двогігабайтна відеокарта тепер у кращому випадку посередня, а гідний чотирьохядерний процес майже обов’язковий.

Нові кроссплатформенні назви ставлять комп'ютери на випробування.

Це змусить ентузіастів оновити устаріле обладнання. У березні минулого року ми зібрали бюджетну парову машину за 500 доларів. У той час це було чудово, але і процесор, і відеокарта зараз жахливо застаріли.

Загрожують також нові, недорогі системи. Базова ціна 550 доларів Alienware Alpha має лише двоядерний процесор; чотириядерний починається з 900 доларів. Геймери, які купують дешевшу модель, можуть здивуватися, дізнавшись, що вона не може грати в ігрові консолі, якими користуються Xbox One за 350 доларів. Постраждають і ноутбуки. Двоядерні процесори залишаються поширеними, і лише ігрові ноутбуки верхнього рівня мають більше двох гігабайт відеопам'яті.

У короткостроковій перспективі ці зміни ускладнять ігри на ПК для гравців з обмеженим бюджетом. Оновлення старої системи буде коштувати щонайменше кілька сотень доларів, і це лише для процесора та відеокарти.

Срібна підкладка, хоч і невтішна, полягає в тому, що ці зміни заохотять виробників обладнання виробляти все можливе в найближчі рік-два. Очікуйте побачити особливо швидкі досягнення на арені відеокарт, де AMD і Nvidia залишаються на очах. Необхідність сприяє інноваціям, і багато геймерів ПК зараз потребують нового обладнання.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found