Дані відіграють роль у тому, як робот-пилосос очищує ефективніше

Роботизовані пилососи є ідеальним доповненням до щотижневого чи двотижневого прибирання будинку. Вони можуть застібатися на день протягом дня і підтримувати ваші підлоги значно чистішими, ніж вони були б в іншому випадку. Найкраще, що більшість роботів-пилососів налаштовані і забуті. Після того, як ви запрограмуєте графік прибирання, вони готові піти, з вашим незначним вкладом.

Деякі робочі пилососи вищого класу насправді вивчають план вашого будинку і представляють його вам за допомогою цифрової карти. Потім цю карту можна використовувати для позначення областей, які не підпадають під дію пристрою, вказівки областей для більш ретельного очищення та багато іншого.

Однак те, як робот-пилосос вивчає планування вашого будинку, включає не лише кілька датчиків. Величезна кількість даних поглинається та обробляється для того, щоб роботизований пилосос навчився і орієнтувався у плануванні вашого будинку. Digital Trends глибоко розглядає кулуарні обчислення, щоб пояснити, як саме працює робот-пилосос.

Датчики - це погляд у світ

Перш ніж пояснити алгоритми та обробку даних, спочатку потрібно зрозуміти, як пристрій використовує різні датчики. Стандартний пилосос-робот оснащений безліччю різних датчиків, які дозволяють йому "бачити" і "відчувати" навколишній світ. Хоча різні моделі мають різні способи обробки інформації, у цій статті буде розглянуто iRobot Roomba i7 +.

Roomba i7 + має набір із шести датчиків скелі, які постійно випромінюють пучок інфрачервоного світла. Це світло негайно повертається до пристрою, і якщо в будь-який момент воно не отримає миттєвої відповіді, Roomba зупиниться і змінить напрямок. Ці датчики розташовані по краях пристрою, щоб запобігти переходу Roomba через сходинку.

Іншим датчиком є ​​датчик відстеження підлоги, який знаходиться в нижній передній частині Roomba. Цей датчик працює так само, як датчик на звичайній комп’ютерній миші, і відстежує місце розташування пристрою.

Бампер на передній панелі Roomba теж є датчиком. Це датчик об’єкта. Коли він натикається на щось і втягується, Roomba знає, що дійшов до перешкоди (будь то предмет у підлозі чи стіні) і повинен змінити напрямок руху. Це працює разом із справжнім настінним датчиком, який дозволяє Roomba рухатися уздовж стіни, фактично не натрапляючи на неї.

Є й інші датчики - як ті, що внизу, які вирівнюють зарядну накладку на Roomba із зарядною накладкою на базовій станції. Хоча ці датчики безпосередньо не пов’язані з навігацією, вони необхідні для живлення пристрою. Завдяки цим різноманітним датчикам Roomba може орієнтуватися та чистити по всьому дому.

Розшифровка даних прирівнюється до ефективності

Можна подумати, що Roomba просто рухається по кімнаті, пилососячи сміття, поки щось не врізається. У деяких випадках ви малимете рацію. Ранні робототехнічні пилососи використовували випадкову схему, подібну до цієї, для більшої частини очищення, але вдосконалення останніх моделей насправді беруть усі дані, які вони збирають у процесі очищення, і намічають найбільш оптимальний маршрут по всьому будинку.

Наприклад, пристрої iRobot використовують систему під назвою iAdapt для навігації по всьому будинку. IRobot Roomba i7 + спеціально використовує навігацію iAdapt 3.0 з технологією vSLAM - або одночасне візуальне розташування та картографування - для більш ефективного очищення будинку, відстежуючи, де Roomba вже була і куди їй ще потрібно піти.

На практиці це означає, що Roomba може рухатися по кімнаті та помічати перешкоди в різних місцях. Однак це не робить це автоматично. Після налаштування пристрою вам потрібно буде ввімкнути функцію «Смарт-карти». Roomba потребуватиме чотирьох-п’яти пробіжок, щоб скласти точну карту будинку.

Додаток iRobot Roomba S9Додаток iRobot Roomba S9Додаток iRobot Roomba S9

Цю карту можна вчасно оновити. Якщо ви пересуваєте меблі, Roomba може помітити зміни в плануванні та відрегулювати свій шлях. Це також корисно, коли він стикається з предметом, наприклад дитячою іграшкою, яка залишилася на підлозі (або під краєм дивана).

Щось слід зазначити, це те, що різні компанії-вакуумні роботи використовують різні методи картографування простору. Деякі бренди, такі як пилососи Samsung Powerbot, використовують систему картографування на основі камери, тоді як інші марки, такі як серія Neato Botvac, використовують lidar (виявлення та вимірювання світла).

Після того, як ви намітили будинок, ви можете позначити різні частини карти як різні кімнати і сказати Roomba прибирати лише цей простір. Ви також можете встановити віртуальні стіни або межі, які сигналізують про те, що Roomba не рухається далі, не допускаючи його до тих місць, які можуть заплутати її або спричинити інші проблеми. IRobot Roomba i7 + використовує відстеження лідарів для навігації по кімнаті.

Перешкоди та перешкоди

Хоча сучасні роботи-пилососи використовують більш ефективні та інтелектуальні методи навігації, ніж попередні моделі, все ще існують перешкоди, які можуть ускладнити роботу пристроїв. Завдяки навігаційній системі iAdapt 3.0, Roomba i7 + не потребує світла в приміщенні для навігації, проте інші роботи-пилососи можуть. Наприклад, такі моделі, як Neato Botvac, можуть зіткнутися з труднощами навколо темних стін, що заважає роботі лідара, - а моделі, які покладаються на навігацію камерою, можуть не працювати в темній кімнаті.

Ваш робототехнічний вакуум іноді все одно може вимагати введення (наприклад, якщо вони заплутаються в шнурах або засмітиться всмоктувач), але пристрої в основному самодостатні.

Моделі, що використовують технологію картографування, будуть ефективнішими після кількох прогонів вашого будинку. Коли карта буде завершена, Roomba зможе краще орієнтуватися та ефективніше прибирати ваш простір.

Якщо ви хочете переконатися, що ви отримуєте максимально ефективне прибирання з робочого пилососа, обов’язково заздалегідь очистіть територію. Він буде рухатись навколо іграшок, але більші шматки сміття можуть перекрити всмоктування, а вільні дроти можуть заплутати колеса і спричинити застрягнення Roomba. Витрата 30 секунд на очищення території перед активацією Roomba може сильно змінити ефективність роботи.

Хочете отримати більше новин, оглядів, посібників та функцій від Digital Trends? Слідуйте за нами в Apple News, Google News та Flipboard.

Дивовижна техніка в робочих вакуумах

  • Чи вас повинні турбувати камери в робочих пилососах?
  • Ваш вакуум може зригувати пил по всьому будинку
  • Ці роботи-пилососи мають вбудовані камери
  • Роботи-швабри не можуть продезінфікувати ваші підлоги. Ось чому

Останні повідомлення