Як Тесла винайшов автомобіль, яким ми його знаємо

Ілон Маск десятирічна історія моторів TeslaНезалежно від того, де хтось стоїть на темі електричних автомобілів, важко стверджувати, що Tesla Motors не порушила автомобільну промисловість. Каліфорнійська компанія більше не списується як просто стартап з похмурим майбутнім; його унікальна порода швидких, розкішних електромобілів привернула увагу розробників продуктів практично від кожного великого виробника автомобілів.

Ось так усе почалося.

Проста заява про місію

Названа на честь винахідника Ніколи Тесли, Tesla Motors була заснована в липні 2003 року Мартіном Еберхардом, Марком Тарпеннінгом, Ілоном Маск і Дж. Б. Штраубелем. Маск був призначений головою правління після того, як допоміг Tesla залучити 7,5 мільйона доларів під час першого раунду фінансування в лютому 2004 року. Через рік він очолив ще один раунд фінансування, який зібрав 13 мільйонів доларів. Маючи в банку ім’я та гроші, Tesla взявся розробляти свій перший автомобіль.

"Коли хтось купує Tesla Roadster, він фактично допомагає оплатити розробку недорогого сімейного автомобіля".

На початку Маск дав зрозуміти, що фінансує компанію Tesla, щоб допомогти відучити автомобілістів від викопного палива, забезпечуючи електричну мобільність до мас. Його так званий генеральний план передбачав запуск відносно дорогого, гучного електромобіля, щоб продемонструвати, на що здатна компанія. Тоді Tesla використала б доходи від спортивного автомобіля, щоб побудувати більш доступний автомобіль, і використати ці кошти, щоб рухатися далі вниз по ринку. План розміщений на офіційному веб-сайті Tesla з 2006 року.

«Відповідно до швидкозростаючої технологічної компанії, весь вільний грошовий потік повертається назад у НДДКР, щоб зменшити витрати та вивести наступну продукцію на ринок якомога швидше. Коли хтось купує спортивний автомобіль Tesla Roadster, він фактично допомагає оплатити розробку недорогого сімейного автомобіля », - писав Маск десять років тому.

Розробка спортивного автомобіля з нуля була надто витратною для вищого автовиробника, тому він шукав компанію, готову надати шасі та кузов. 11 липня 2005 року англійський виробник автомобілів Lotus погодився продати голі снаряди Tesla Elise. Тоді народився Tesla Roadster.

Пішохідна прогулянка

Свою першу модель Tesla представила 19 липня 2006 року на приватному заході в аеропорту Санта-Моніки в Каліфорнії. Перша партія з 100 автомобілів була розговорена менш ніж за місяць, але проект рано стикався з кількома невдачами, і виробництво затримувалося кілька разів.

Третій раунд фінансування залучив 40 мільйонів доларів у 2007 році. Маск знову став одним з найбільших інвесторів Tesla; співзасновник Paypal вклав у компанію сотні мільйонів власних статків. Він став топ-менеджером Тесли, коли в 2008 році замінив Зеєва Дрорі, який був за кермом менше року.

Первісникам сподобалася ідея електричного спортивного автомобіля з моментальним крутним моментом. У своїй найпотужнішій конфігурації Roadster пропонував 288 кінських сил, крутний момент 280 фунтів-футів, і він міг би досягти швидкості з місця з моменту за 3,7 секунди, що дозволило йому збентежити деякі найексклюзивніші машини на планеті. Ще краще, він запропонував пробіг у 245 миль без використання розширювача дальності на бензині. Roadster коштував 109 000 доларів до того, як були враховані стимули федерального та місцевого самоврядування.

2012 Tesla Roadster 2012 Tesla Roadster

У 2008 році вибухнули чутки про те, що Tesla активно працював над другою, більш орієнтованою на сім'ю моделлю під назвою Model S. Звіти стверджували, що Model S буде їздити на абсолютно новій платформі, а не на позиченій у іншого автовиробника, і це правда . Однак багато хто вважав, що він буде використовувати бортовий розширювач запасу бензину, такий як Chevrolet Volt, злощасна Fisker Karma та деякі варіанти BMW i3. Звичайно, ці чутки були абсолютно неправдивими.

Невдовзі Tesla підтвердила чутки, представивши концепцію, близьку до виробництва, яка представила модель S. Хоча Roadster був помітно заснований на Lotus, нова концепція компанії виділилася дизайном, що повертає голову, і гладким купе -подібна лінія даху. Багато автомобілістів кладуть депозит на машину до того, як була представлена ​​остаточна серійна версія, явище, яке згодом стане рівним курсу для автовиробника.

Все-таки все було недобре під поверхнею. У жовтні 2008 року інсайдери Tesla заявили, що в банку залишилося всього 9 мільйонів доларів, що є дуже невеликою сумою для автовиробника з повним розширенням. Багато хто сумнівався у довгостроковому виживанні компанії.

Струмливого запуску більше немає

Перший крок до рентабельності Tesla відбувся в 2009 році, коли він оголосив, що уклав угоду продати 1000 акумуляторних батарей материнській компанії Mercedes-Benz Daimler. Тоді керівники пояснили, що хочуть створити електричну версію Smart Fortwo для збору даних про електромобілі. Одноразова угода вилилася у повноцінний союз, коли Daimler придбав 10-відсотковий пакет акцій Tesla у травні 2009 року на суму 50 мільйонів доларів.

Tesla стала першою американською автомобільною компанією, яка стала публічною після того, як Ford провів IPO у 1956 році.

У січні 2010 року Tesla з гордістю оголосила значну позику в 465 мільйонів доларів від Міністерства енергетики США (DOT). Тоді Маск підтвердив, що гроші допоможуть його компанії побудувати два виробничі потужності в Каліфорнії. Однак керівник передумав і через кілька місяців придбав закритий завод Toyota New United Motor Manufacturing Inc. (NUMMI) у Фремонті, штат Каліфорнія.

Toyota інвестувала в Tesla 50 мільйонів доларів, нібито після того, як керівник Акіо Тойода закрутився в особистому Родстере Маска. ЗМІ припускали, що японський бренд отримає власну версію Model S в обмін на значні інвестиції. Ці чутки так і не здійснилися, хоча Tesla надала компоненти трансмісії для повністю електричної версії останнього покоління RAV4.

У червні 2010 року Tesla стала першою американською автомобільною компанією, яка вийшла на біржу після того, як Ford провів первинне публічне розміщення акцій (IPO) в 1956 році. Торгівля розпочалася з $ 17 за акцію і закрилася на рівні $ 23,89, що становить 40,5-відсотковий стрибок за перший повний день торгівлі. Тесла залучила 226 мільйонів доларів, вийшовши на біржу, значно більше, ніж 185 мільйонів доларів, на які сподівалися забезпечити.

Створення лінійки з декількома автомобілями

Модель X була представлена ​​в концептуальній формі в лютому 2012 року, а Tesla отримала 40 мільйонів доларів на замовлення менш ніж за тиждень. Трафік на веб-сайті компанії збільшився на 2800 відсотків у ніч, коли було представлено X, тоді як "Модель X" стала третім найбільш часто шуканим терміном у Google. Тоді Маск очікував, що X вийде на ринок наприкінці 2013 року.

Виробництво Roadster закінчилося в 2012 році після побудови понад 2400 примірників, а перша модель S була поставлена ​​в червні того ж року. Це було несхоже ні на що інше на дорозі: розкішний, просторий, повністю електричний та швидший за Porsche 911. Tesla перетворилася від амбіційного вискочку до сили, з якою слід рахуватися, показавши свою здатність побудувати бажаний об’ємно орієнтований седан .

2014 Tesla Model S з автопілотом2015 Tesla Model X2016 Tesla Model S P100D2016 Tesla Model 3
  • 1. 2014 Tesla Model S з автопілотом
  • 2. 2015 Tesla Model X
  • 4. 2016 Tesla Model 3

Тесла заспокоїв скептиків, які нарікали на відсутність інфраструктури для зарядки електромобілів, побудувавши першу з понад 200 станцій Supercharger. І, він підтвердив своє зобов'язання обійти традиційних дилерів та продавати машини безпосередньо споживачам, рішення, яке він відстоював у суді раз у раз.

Позика DOT була повністю виплачена в 2013 році, дев'ять років раніше терміну. Того ж року Маск використав свій особистий акаунт у Twitter для найму інженерів, здатних розробляти напівавтономні технології. Керівник також пояснив, що його компанія хоче розвивати власну технологію, що закінчило давні чутки про співпрацю з Google.

Процес розробки йшов набагато швидше, ніж очікувалося: Випуск автомобілів, готових до роботи з автопілотом, розпочався в листопаді 2014 року, а програмне забезпечення було ввімкнено в жовтні наступного року. Використовуючи найсучасніші технології, автопілот дав автомобілю можливість аналізувати місцевість безпосередньо перед ним. Радари великої дальності та 360-градусний ультразвуковий ехолот доповнили бортову камеру, що дозволило ідентифікувати як тверді, так і м’які предмети перед автомобілем та навколо нього.

Модель P85D була здатна досягти швидкості до 60 миль / год із зупинки за 3,2 секунди.

Задіяний автопілот, модель S могла змінювати смугу руху, коли водій активує сигнал повороту та зчитує знаки обмеження швидкості. З тих пір були додані інші функції - включаючи попередження сліпих зон, екстрене гальмування та, нещодавно, функцію, яка дозволяє машині напівавтономно рухатись по автостраді поза межами пандусів.

Tesla оголосила про плани відкрити новий складальний завод під назвою Gigafactory, який знаходиться за межами міста Ріно, штат Невада. Будівельні роботи розпочалися в 2014 році, а виробництво розпочалося в 2016 році. Тесла та партнер Panasonic прогнозують, що в кінцевому підсумку на об'єкті буде будуватися літій-іонні акумуляторні батареї для півмільйона електромобілів щороку.

Daimler продав свою частку в Tesla в кінці 2014 року, хоча компанія продовжувала поставляти Mercedes акумуляторні батареї для B-Class Electric Drive. Toyota продала більшість своїх акцій Tesla приблизно в той же час.

Новий варіант моделі S з позначками D був представлений у січні 2015 року з двомоторним повним приводом. Модель P85D була здатна зіткнути швидкість зі швидкістю 60 км / год за 3,2 секунди, підірвавши повз високопродуктивні машини, побудовані такими відомими брендами, як AMG та BMW M. Ефективність була випущена ще однією ступенем з випуском надмірного оновлення програмного забезпечення в ефірі, яке додало “божевільний” режим прискорення. Якщо цього було недостатньо, режим Ludicrous, який з’явився невдовзі, знизив час автомобіля від 0 до 60 до 2,8 секунди.

Модель X була нарешті представлена ​​в кінці вересня 2015 року. Її точніше налаштувати було простіше, ніж зробити, але серійній моделі вдалося зберегти радикальні двері сокола, що характеризували концепцію. Як і Model S, X пропонувався з двомоторним повним приводом і смішним режимом.

Попередня Наступна 1 з 5 2016 Сонячний дах Тесла Сонячний дах Тесла 2016 Tesla Powerwall 2 Tesla Powerwall 2 Tesla Gigafactory Tesla Gigafactory 2016 Tesla Powerpack 2 Tesla Powerpack 2 Станції Tesla Supercharger Станції Tesla Supercharger

Модель 3, яку Tesla пообіцяла кілька років тому, була попередньо представлена ​​31 березня 2016 року. Те, що було показано під час запуску, все ще було прототипом, але це дало автомобілістам гарне уявлення про те, чого чекати від найдоступнішої Tesla ще. Примітно, що це коштуватиме 35 000 доларів до того, як будуть враховані варіанти та заохочення, він буде готовий до напівавтономного водіння та може мати до 250 миль пробігу. Початок виробництва не планується до 2017 року, що не завадило майже 400 000 автомобілістів з усього світу вносити депозит за автомобіль.

Квітень 2016 року представив модернізовану Model S з новим інтерфейсом, який відповідав мові дизайну, представленій Model X. Версія Model S під назвою P100D була додана до модельного ряду в листопаді. Він міг бити швидкість зі швидкістю 60 миль / год із зупинки за 2,5 секунди, що закріпило своє місце як один з найшвидших вулично-законних автомобілів, коли-небудь побудованих. Новий прогрес у технології акумуляторів дав йому радіус дії 315 миль.

Tesla також розгалужилася на інші сегменти енергетичного ринку. Він представив Powerwall - по суті акумуляторну батарею, призначену для домашнього використання - у квітні 2014 року, а в 2016 році придбав дочірню компанію Solar City. Це означає, що покупці можуть встановити сонячні батареї на даху свого будинку, направляти енергію до Powerwall і використовують електроенергію для поповнення своїх Tesla. Вертикальна інтеграція робить нас набагато ближчими до звільнення від іноземної нафти, а в місцях, де є достатньо сонця, комунальної компанії.

Останні повідомлення