Як сфотографувати Місяць, не захопивши розмитого кулі

Хілларі Григоніс / Цифрові тенденції

Нічне небо є одним із найскладніших об’єктів для зйомки на камеру, і фотографування Місяця створює особливі технічні проблеми, з якими ви просто не зіткнетесь у повсякденній фотографії. Однак часто найскладніші кадри дають найбільш вражаючі результати, і це, безумовно, вірно в детальних крупних планах місячної поверхні. На щастя, отримання якісних результатів не обов’язково означає вкладення коштів у дорогу професійну екіпіровку (хоча наявність хорошого штатива, безумовно, допомагає). Ось як сфотографувати місяць.

Підготовка

Фотографії хорошого місяця починаються задовго до того, як місяць навіть зійде. Час, місце розташування та погода можуть зіграти значну роль на кінцевому зображенні. Почніть з визначення того, де саме на небі з’явиться місяць і коли. Під час своєї 28-денної орбіти Місяць сходить у різний час і в різні фази щодня. Коли і де ви бачите це залежить від вашого місцезнаходження на Землі, тож вам потрібно буде спланувати заздалегідь. Якщо ви думаєте про певний пейзаж, який ви хочете на фотографії, переконайтесь, що місяць насправді буде в потрібному положенні, щоб бути включеним до решти сцени. Ви можете перевірити, куди зійде місяць у вашому районі, за допомогою онлайн-пошуку або за допомогою додатків, таких як Photographer’s Emphemeris або SkyView.

Вам не потрібно найдорожче обладнання, щоб зробити хороші знімки Місяця.

Час також відіграє велику роль. Хоча місячні події збільшують видимий розмір Місяця, Місяць завжди здається найбільшим, коли він знаходиться найближче до горизонту через інші візуальні сигнали, які пропонує пейзаж. Знайдіть час сходу місяця в Інтернеті, перш ніж вирушати (додаток Photographer’s Emphemeris також деталізує час сходу місяця). Прибувайте рано і плануйте свою композицію до того, як місяць почне сходити; оскільки схід Місяця досить швидкий, ви, швидше за все, не отримаєте шансу перейти до кількох плям, принаймні, поки місяць не буде на горизонті.

Звичайно, вам потрібно чисте небо, щоб зробити хороший знімок Місяця, тому перевірте погоду, перш ніж вирушати стріляти на місяць, повністю вкритий хмарами. Хоча ясне небо є ідеальним, частковий хмарний покрив може створити похмурий настрій, якщо ви достатньо терплячі чекати, поки проникне місяць.

Механізм також відіграє значну роль, але вам не потрібно найдорожче обладнання, щоб отримати хороші знімки Місяця. Найголовніше? Штатив. Зйомка рухомого місяця з обертової землі вже додає багато рухів для боротьби, тому пропускання тремтіння ручної камери допоможе запобігти розмиванню деталей.

Хілларі Григоніс / Цифрові тенденції

Для камери вам знадобиться щось із ручним фокусуванням та гідним збільшенням. Дзеркальна дзеркальна або бездзеркальна камера з зум-об'єктивом добре працює, але так само може працювати і з наближеною фіксованою камерою. Наприклад, зображення вище було зроблено зі збільшенням 125x (еквівалент 3000 мм) на Nikon P1000. Дзеркальні дзеркальні фотокамери та дзеркальні камери теж можуть чудово працювати, але вам знадобиться довгий об’єктив. Щось у межах 300 мм (повнокадровий еквівалент) - це гарне місце для початку, але довше, мабуть, краще. Обов’язково перевірте коефіцієнт обрізання камери, щоб знати, яка фокусна відстань вам знадобиться.

Налаштування

Фотографування нічного неба - це робота для ручного режиму експозиції, оскільки автоекспозиція, швидше за все, спробує компенсувати темне небо, повністю переекспонуючи місяць. Встановлений на штативі, ви можете використовувати довгі витримки, щоб отримати хорошу експозицію, не турбуючись про тремтіння, так? Насправді ні. Місяць сходить досить швидко, і в поєднанні з обертанням землі, якщо ви використовуєте досить повільну витримку, ви розмиєте деталі в кратерах, з яких складається людина на Місяці.

Щоб отримати хороше зображення нічного неба, потрібно набагато більше, ніж швидке закріплення смартфона.

Точні налаштування експозиції будуть залежати від ряду різних сценаріїв, включаючи час доби, коли ви знімаєте. Марк Гі, фотограф, який отримав кілька нагород за свою астрофотографію, каже, що він зазвичай знімає з витримкою близько 1/125, даючи чи беручи. Для фотографів, які використовують повний ручний режим, використання вузької діафрагми, наприклад f / 8, зменшує можливість помилок ручного фокусування, збільшуючи кількість зображення у фокусі. ISO можна встановити для вирівнювання експозиції - зберігайте її якомога нижчою, але надайте пріоритет цій витримці, щоб не розмити ці деталі на Місяці.

Фотографам також потрібно вирішити, для якої частини зображення експонувати. Експозиція для Місяця за допомогою точкового вимірювання зберігає всі деталі незмінними, оскільки надмірне опромінення перетворює Місяць на білу сферу. Все, що перед місяцем, буде в силуеті, тому ви можете трохи відрегулювати експозицію, якщо хочете пропускати більше світла до хмар, дерев чи інших об’єктів у кадрі - однак, будьте обережні, щоб не пропускати надто багато світла.

Також хороша ідея знімати у форматі RAW, щоб отримати більший контроль у постпродукції, що може знадобитися для відновлення деталей з основних моментів.

Постріл

Помістивши штатив і встановивши експозицію, настав час зосередитись на Місяці. Камерам потрібне світло для використання автофокусу, однак це означає, що ручне фокусування може бути простішим. На щастя, використовувати ручне фокусування на нічному небі досить просто. Поверніть камеру на ручне фокусування, а потім поверніть кільце фокусування до упору до нескінченності. Перевірте видошукач або екран і поверніть кільце фокусування трохи назад, поки не побачите чітке зображення місяця. (Використання вужчої діафрагми в повному ручному режимі також допоможе полегшити отримання різко сфокусованого знімка).

Якщо у вас є камера з електронним видошукачем, наприклад, бездзеркальна камера або суперзум, як P1000, увімкніть підсилення фокусу - у цьому режимі електронний видошукач виділить все, що знаходиться у фокусі, в іншому кольорі, завдяки чому можна легко побачити, що різкий. Деякі дзеркальні дзеркальні фотокамери також мають цю опцію в режимі Live View на РК-екрані.

Штатив стояти на горі з місяцем на після заходу сонця. Таван Хайсом

Місяць, як правило, проводить біля горизонту лише кілька хвилин, перш ніж вирушати на шлях по небу, тож знімайте швидко, але перевірте свої знімки, щоб виправити помилки експозиції, фокусування чи композиції. Місяць виглядає найбільшим на горизонті, але захоплювати деякі знімки, коли він продовжує зростати, теж добре, особливо якщо у вас хороший масштаб.

Фінал

При хорошій експозиції та фокусі в камері дотик повинен бути мінімальним, але більшість знімків місяця зазвичай можуть отримати користь від декількох налаштувань. Використання чорного повзунка у Lightroom чи іншому редакторі RAW допоможе затемнити небо та виявити більше деталей на Місяці. Налаштування балансу білого може знадобитися для отримання більш точного кольору - або для імітації світіння місяця врожаю або створення настрою, додавши місяцю відтінок синього.

Тільки пам’ятайте: коли ви плануєте знімок, використовуєте штатив, а також експонуєте та фокусуєтесь вручну, ви набагато частіше знімаєте гідне зображення місяця.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found