Круїз вважає, що кращі карти є ключем до самостійного керування автомобілями

Розробка самокерованих автомобілів - це більше, ніж навчання комп’ютерам, коли потрібно розганятись або гальмувати. Системи автономного водіння повинні бути запрограмовані з незліченною кількістю поведінкових ознак, які водії-люди сприймають як належне. Круїз, що належить General Motors, вважає, що ключовим фактором для покращення якості своїх водіїв є створення кращих цифрових карт для їх керування. Ось як це робить Круз.

Деякі компанії купують карти у сторонніх постачальників, але Cruise вирішив розробити всі свої карти власними силами. Це дає Круїзу повний контроль і полегшує постійне оновлення карт та впровадження змін, - написала Ерін Анткліфф, старший менеджер проектів з питань картографування Круїза, у дописі в блозі.

Самостійні автомобілі використовують карти з тієї ж причини, що і люди - щоб з’ясувати, де вони перебувають. У великих містах, таких як Сан-Франциско, де Круз тестує прототипи автономних автомобілів на громадських вулицях, високі будинки можуть блокувати сигнали GPS, зауважив Анткліф. Карти Круїзу також містять таку інформацію, як межі смуг руху, а також розташування світлофорів та бордюрів.

Коли машина їде вулицею, вона використовує lidar для порівняння навколишнього середовища з картою, дозволяючи йому визначити своє місце розташування до сантиметра, сказав Анткліф. Додавання більше інформації на карти звільняє обробну потужність для маневрів і дає машині можливість точно позиціонувати себе, додала вона. Це полегшує автомобілям боротьбу з непередбачуваними діями інших транспортних засобів, а також велосипедистів та пішоходів на переповнених міських вулицях.

Ці дані корисні, лише якщо вони точні. Не вдаючись до деталей, Анткліфф зазначив, що Круз має можливість швидко оновлювати свої карти з урахуванням таких змін, як будівництво або додавання нових велодоріжок. Анткліф назвав це "конкурентною перевагою".

Розробка карт йде паралельно з розвитком самих самохідних автомобілів, сказав Анткліф. Подібно до водіїв-людей, самокеровані машини працюють краще, коли вони більше знайомі з дорожнім середовищем. Круїз може закодувати це знайомство на своїх картах, додаючи інформацію на основі попереднього досвіду в певній області. Кілька версій певної функції карти можна протестувати одночасно, а ту, яка найкраще працює, можна швидко застосувати на автономному флоті Cruise.

Круз вважає, що кращі карти дадуть йому перевагу в гонці з комерціалізації самокерованих автомобілів, але ці плани нещодавно наклали перешкоду. Персональна компанія Cruise GM спочатку хотіла запустити пілотну службу спільного користування в 2019 році, але Cruise заявила, що не може дотримати цей термін. Тим часом Waymo запустив невелику комерційну послугу спільного користування автомобілями в Арізоні, а інші компанії проводять поїздки для населення в рамках пілотних програм.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found