Громадянська журналістика: розуміння трагедії через технології

громадянин журналіст Юлія Григор'єва / Shutterstock Абрахам Запрудер та Джордж Холлідей були двома нормальними громадянами США з домашніми відеокамерами. Лише двоє хлопців, які змінили характер того, як світ споживає новини.

Запрудер, виробник жіночого одягу, зафіксувала вбивство Джона Кеннеді в 1963 році і почала жорстоку війну за ці кадри. Холлідей, менеджер сантехнічної компанії, 3 березня 1991 року запустив свою камеру Sony Handycam, щоб записати, як четверо поліцейських Лос-Анджелеса жорстоко побили Родні Кінга. Обидва кліпи вразили планету.

Фейдін Сантана і Кевін Мур - двоє нормальних американських громадян з домашніми відеокамерами, ще двоє хлопців, які повинні змінити світ. 4 квітня Сантана зафіксував колишнього поліцейського Південної Кароліни, який стріляв і вбив беззбройного Майкла Скотта. Мур записав, як Фредді Грей звертався за медичною допомогою в середині квітня під час перебування під вартою в міліції - і за кілька годин до того, як він загинув під вартою в поліції Балтімора, його ігнорували.

Потрібні були дні, щоб кліпи Zapruder та Holliday були оприлюднені для громадськості через новини. Сьогодні ця затримка по суті дорівнює нулю.

У світі, де камери всюди, правда доступна більшій кількості людей. Чи сучасне інформаційне агентство інформує громадян, покладаючись на громадян-журналістів?

Трансформація технологій

"Немає нічого подібного до відео в прямому ефірі, яке вказує людям момент, коли справа доходить до останніх новин". -Джош Стернс, який стежить за громадянською журналістикою у Фонді Джеральдін Р. Додж

Громадянська журналістика бере свій початок у 18 столітті, коли Олександр Гамільтон, Джеймс Медісон та Джон Джей розповсюджували інформацію про Конституцію США уФедералістські документи. Потім з’явилася ця річ, яка називається Інтернет, і тепер кожен, хто має мобільний телефон, може передавати прямі трансляції новинних подій так само просто, як робити селфі. Для поширення новин про незареєстровані зникнення людей в Іраку в 2003 році архітекторові, який називав себе «Салам Пакс», був потрібен лише блог. Додайте YouTube до міксу, і громадянські журналісти мають щось унікально сучасне: саморозповсюдження мільйонам із повним контролем вмісту.

У світі, де камери всюди, правда доступна більшій кількості людей.

Ця основна зміна має величезні наслідки для редакцій. У травні минулого року Chicago Sun-Times звільнила весь штат штатних фотографів, заявивши в прес-релізі, що аудиторія газети "шукає більше відеоконтенту зі своїми новинами". Вже наступного дня газета зобов’язала своїх репортерів взяти участь в «основах фотографії iPhone». Лорейн Бранхам, декан нагородженої нагородами школи комунікацій Університету Сіракуз, заявила Digital Trends, що цей зсув у галузі відображається на навчанні майбутніх журналістів.

"Зараз соціальні медіа є частиною журналістського ландшафту", - сказав Бранхам. "Ми навчаємо наших студентів, як використовувати соціальні медіа, як використовувати Facebook для збору інформації, як отримувати джерела, як твітувати інформацію". Повільно професійні журналісти застосовують ту саму тактику збору фактів, що і підлітки.

Переваги громадянської журналістики

Новини в прямому ефірі затримуються, щоб цензурувати лайку, але загальновідома таємниця новин полягає в тому, що існує більш природна затримка для телевізійних передач. "Хлопці з мережі дістаються подій пізніше, ніж відбуваються", - сказав Форд Фішер, співзасновник незалежної новинної організації News2Share, Digital Trends. "Тож [громадяни] знімають, коли перед ними відбувається щось божевільне". News2Share розпочали наприкінці серпня 2013 року Фішер та однокласник з Американського університету Трей Йінгст, випускник журналістської програми. Пара приймає відео від громадян, а нещодавно через Facebook отримала бойові кадри армії Пешмерга, яка бореться з ІДІЛ в Іраці та по якій стріляють курдські солдати.

Проста математика. Цивільного населення більше, ніж журналістів. Більше цивільних журналістів означає більше очей, які шукають історію.

Від Родні Кінга наприкінці 80-х до Вальтера Скотта на початку цього року, громадянська журналістика допомогла викрити жорстокість міліції. Як результат, прозорість поліції стала центральним центром в адміністрації Обами, оскільки вони, як і Міністерство юстиції, оголосили окремі плани щодо фінансування придбання численними департаментами поліції десятків тисяч фотокамер. TASER International - постачальник телекамер для 98 відсотків відділів міліції, що використовують цю технологію - повідомив Digital Trends, що урядові долари насправді можуть надійти лише до 2016 року. "Гроші повинні бути новими грошима, і це завжди є складним завданням - особливо, оскільки правоохоронці гранти постійно зменшуються на інше необхідне обладнання ". Камери на корпусі можуть покращити чіткість у деяких ситуаціях, але вони принципово не виключають дезінформації; публічне оприлюднення кадру залежить від кожного окремого відділу поліції. Наприклад, мер округу Колумбія Мюріель Боузер запропонувала звільнити кадри з телекамер із Закону про свободу інформації, а поліція округу Колумбія вже планує обмежити, хто бачить кадри.

Громадянські журналісти не просто потрапляють туди, куди не можуть піти професійні журналісти, вони потрапляють туди, куди не підуть професійні журналісти.

З огляду на невизначеність, пов’язану з кадрами з телекамер, громадянські журналісти можуть стати необхідним обходом такої політики, оскільки вони можуть отримати доступ до місць, які більшість журналістів не можуть. "Хлопці з великими камерами мережевого типу, зокрема, коли [протестуючі] можуть бачити, якого вони бренду - CNN, Fox або що завгодно, - ці хлопці, як правило, зазнають нападу", - сказав Фішер. Пересічному громадянину може бути дещо простіше поєднатися з натовпом, ніж Дон Лемон.

Громадянські журналісти не просто потрапляють туди, куди не можуть піти професійні журналісти, вони потрапляють туди, куди не підуть професійні журналісти. Бранхам приписує скорочення та скорочення штатів тому, що інформаційні організації не висвітлюють місцеві громади так, як це було раніше. "Частина критики, яку ви чуєте стосовно засобів масової інформації від деяких із цих спільнот, полягає в тому, що" ви не розповідаєте наших історій "або" ви повідомляєте лише про негативні речі "", - сказала вона.

Ешлі Кан, випускниця Newhouse, є директором громадської газети Стійка який поєднує членів громади Сіракуз зі студентами коледжів для роботи над звітуванням про новини. "Коли ми поєднуємо жителів зі студентами, жителі знають околиці", - зауважив Кан. "Вони знають усіх людей, з якими вам слід поговорити, і тоді студент може швидко дістати інформацію".

Підводні камені громадянської журналістики

Поширення правди за допомогою неправдивих перископерів може виявитися ефективним, але дорогим у великій схемі.

Кан говорить, що нові громадянські журналісти в Стійка мали проблеми з опитуванням суб’єктів та реалізацією ідей; їм потрібні належні настанови. Дін Бранхам вважає, що це головна проблема ідеї називати людей "журналістами" просто тому, що вони зняли подію.

"Зазвичай, коли люди там захоплюють щось на відео, вони фіксують момент часу того, що сталося, і не намагаються ввести це в контекст", - пояснила вона. Хтось може транслювати в прямому ефірі спробу самогубства і не має засобів редагування облич невинних присутніх, або у них можуть не виникати сумнівів щодо захоплення справжнього самогубства - заходів, вжитих професійними журналістами.

громадянин-журналіст-2

JPL Designs / Shutterstock

У кожного є якесь упередження, але професійних журналістів вчать відмовлятися від цього і за будь-яких обставин забезпечувати об'єктивність. Помічник, який хоче швидко заробити на зйомках арештів поліцейських, не має стимулу чи навчання дотримуватися етики. "Компанія може направити власну особу [на захід], яка намагається просувати товар", - теоретизує Кан. Зменшення кількості редакцій залишає менше часу, приділеного редакційному нагляду, зловживання системою, яка бере найсоковитіші статті від непідготовлених журналістів, може бути досить легкою та нестримною. Якщо такий шановний журналіст, як Брайан Вільямс, може видавати помилкові спогади про боротьбу як істину, вразливий громадянин міг би зробити гірше без належних вказівок і структури.

Намагання допомогти та працювати з громадянською журналістикою

MediaQ є однією з небагатьох ініціатив з інфраструктурою щодо зменшення зловживань до системи журналістів / новин для громадян. MediaQ - це платформа управління мережею в Інтернеті, започаткована Центром інтегрованих медіасистем Університету Південної Каліфорнії (USC); він збирає створений користувачем вміст для обміну між зареєстрованими членами. Коли громадянин записує та завантажує відео на MediaQ, місце та напрямок перегляду відео автоматично додаються. Інформаційна організація також може надіслати запит на MediaQ на кадри певної події. Наприклад, NBC може надіслати попередження про кадри пограбування, про яке вони можуть не мати репортера поблизу. MediaQ та будь-який громадянин-журналіст, зареєстрований у системі поблизу зазначеного місця, отримають це повідомлення.

Існують навчальні посібники YouTube та путівники-ідіоти, щоб навчитися бути журналістом, але люди все ще є найкращим навчальним ресурсом. Кан і Стійка проводити цілоденні наставницькі семінари, де члени громади поєднуються зі студентами аспірантури журналістики, які допомагають їм створювати, брати інтерв’ю та редагувати свої статті. Студенти закінчують день своєю статтею, розміщеною в Інтернеті. Цей крок Кан визнає, що "люди мотивовані більше, зацікавили їх". Коли Стійка започаткований наприкінці 2009 року, ранньою метою було те, щоб він був достатньо фінансово стабільним, щоб ним могли керувати виключно жителі громади. Кан сказав Digital Trends, що члени правління The Stand розпочали обговорення цієї пропозиції та прагнуть забезпечити більше грантів та рекламодавців на початку цього року.

В епоху, коли майже третина дорослих американців отримує свої новини від Facebook, газета є останнім місцем, де ми шукаємо своєчасну інформацію.

Балтімор Сонце створив інтерактивну хронологію інцидентів, що призвели до смерті Фредді Грея. Кожен момент часу супроводжується описом подій, описаних у звітах поліції та офіційних заявах, а також відео показаннями та аматорськими кадрами жителів Балтимору, які стали свідками випробувань. NBC News присвятив частину своїх новин громадянській журналістиці в 2005 році. Через вісім років компанія придбала створену користувачем послугу відео в прямому ефірі Stringwire, а минулого року використовувала цю послугу для розміщення ексклюзивних кадрів протестів у Фергюсоні, створених користувачами. Зі співробітниками міліції на плівці підробляють місця злочинів як свідчить стрілянина з Вальтером Скоттом, АНБ незаконно збирала всі наші телефонні дані та основні новини, які, здавалося б, обмежувались своєю близькістю та доступом, зараз так само добре, як будь-коли, щоб розширити охоплення журналістики.

YouTube та інформаційне агентство соціальних мереж Storyful нещодавно виступили партнером YouTube Newswire, каналу YouTube із підтверджених відео очевидців. Відео відокремлюються захопленими новинами та являють собою поєднання аматорських та професійно знятих відео. Частини Оклахоми та Техасу в середу потрапили від восьми до дев'яти дюймів дощів та повені, і протягом кількох годин YouTube Newswire організував колекцію аматорських відео про затоплення зсередини автомобілів, будинків і навіть дахів. YouTube також запустив First Draft Coalition, групу "лідерів думок та піонерів журналістики соціальних медіа", що надають журналістам поради щодо етики та практики поводження з кадрами, розстріляними громадянами. Ми дійшли до точки, коли журналістика повинна вчитися у людей, про яких вона повідомляє.

Новини рухаються швидко. В епоху, коли майже третина дорослих американців отримує свої новини від Facebook, газета є останнім місцем, де ми шукаємо своєчасну інформацію. Ви Фейдін Сантана. Ви CNN. Ви NBC. Ви Кевін Мур.

Ви новина. Відповідально відповідайте.

Останні повідомлення