Як вибоїни формують і пошкоджують ваш автомобіль (і як їх уникнути)

як нам вибоїни коштують 3 мільярди щороку дорожні рейви 3012 Джефф Цуршмайде / Цифрові тенденції Небезпеки зимового водіння добре відомі, але сезон ожеледиці та снігу не просто призводить до слизьких доріг та солі, щоб іржавіла. Той самий лід, який тріскає вам лобове скло, також руйнує дороги, якими ви користуєтеся щодня. Коли сніг розтане, у вас залишаються зяючі кратери руйнувань, ідеально розроблені для пошкодження вашого автомобіля і вашої великої грошової оплати. Але ви можете звести до мінімуму небезпеку вибоїн за допомогою трохи здорового глузду.

За даними AAA, вибоїни коштували водіям США 15 мільярдів доларів за останні п’ять років, що складає близько 3 мільярдів доларів щороку.

Часто пошкоджена ямкою шина матиме опуклість у боковині.

Ми провели деякий час із експертом, щоб глибше заглибитися у збитки, завдані вибоїнами, та з’ясувати, як можна мінімізувати ці небезпеки. Абіліо Толедо - менеджер по роботі з Bridgestone, і розуміння пошкоджень шин та підвіски - його справа.

"Внаслідок суворої зими та існуючої інфраструктури в більшості міст вибоїни будуть переважати", - сказав Толедо Digital Trends. "Особливо в екстремально холодних районах, на дорогах сніг та ожеледиця".

Зараз ви думаєте: "Скажи мені те, чого я не знаю". Тож давайте розглянемо трохи уважніше, що відбувається.

Анатомія вибоїни

Лід може зруйнувати дорогу так само, як він ламає вам лобове скло. Вода вливається в крихітні кам’яні тріски у склянці, а потім розширюється, коли замерзає, розсовуючи обидві сторони. З іншого боку, ваше лобове скло стискається, коли температура падає. Комбінована дія розбиває скло.

Проїжджа частина така сама. Вода потрапляє в щілини дорожнього покриття, а потім замерзає, розкладаючи асфальт. Після того, як шматок дороги перетворено в яму, заповнену завалами, шини забирають шматки і кидають їх у наступну машину по черзі, продовжуючи цикл пошкодження лобового скла і ще глибше риючи вибоїну. Коли діра досить глибока, щоб ви її помітили, вона, як правило, досить глибока, щоб пошкодити вашу машину, якщо ви їдете через неї.

Попадання вибоїни в уповільненому русі

Толедо також розповів нам, що відбувається за частку секунди, коли ваша машина потрапляє у вибоїну.

"На гладкому покритті дороги шина котиться і стикається з дорогою", - пояснив Толедо. "Виникає коливання, але ви цього не відчуваєте, оскільки стійка або амортизатор гасять вібрацію і утримують шину в контакті з поверхнею дороги".

Коли сніг розтане, у вас залишаються зяючі кратери руйнування, ідеально розроблені для пошкодження вашого автомобіля.

“Коли ви заходите у вибоїну, стійка повністю висувається, штовхаючи шину у вибоїну. Це не нормальний стан водіння для розпірки. Тоді весь удар і тяжкість удару падають, і стійка не призначена для цього, і вона пошкоджується. У цей момент це не поглинаючий удар, а просто передаючи удар вниз, і пошкодження відбудеться або на шині, або на ободі », - сказав Толедо.

Що ще гірше, сучасні конструкції шин не прощають вибоїн, як раніше.

"Сьогодні у більшості транспортних засобів шини нижчого профілю, тому в боковині менше поглинання", - зазначив Толедо. “Тож ободок візьме шкоду; ти зламаєш ободок. Деякі шини мають посилені боковини і можуть не сприймати удар. Наприклад, шини Run-flat мають міцні боковини, тому ви можете їздити на них без будь-якого тиску повітря. Вони призначені для того, щоб доставити вас туди, куди ви їдете, або до ремонтного об’єкту ".

Як виявити пошкодження ям

Якщо вам не пощастило вдаритись у вибоїну (і це майже всі ми), як ви можете визначити, чи пошкоджена ваша машина?

Джефф Цуршмайде / Цифрові тенденції Джефф Цуршмайде / Цифрові тенденції

"Якщо це катастрофічна невдача, ви це відчуєте негайно", - сказав Толедо. “Автомобіль потягнеться вбік або почне хитатися. Але я бачив дуже мало катастрофічних несправностей транспортного засобу. В крайньому випадку можуть бути пошкодження опорних опор, і тоді транспортний засіб не підлягає ремонту. Пошкодження вибоїни може означати, що вам доведеться замінити шини, колеса, підкоси, деталі рульового управління та підвіски, тому це може бути дуже дорогим ”.

Але не всі пошкодження вибоїн виявляються відразу. Іноді це більш тонко, порушуючи цілісність конструкції ваших коліс та шин, призводить до спуску шини пізніше або вибивання вашої підвіски та рульового керування з положення.

Дотримуйтесь безпечної відстані від машин попереду, щоб ви могли бачити дорогу, і спробуйте запам’ятати, де знаходяться вибоїни.

"Довгострокові наслідки для економії палива, довгострокові наслідки для ваших шин, а також для безпеки та відстані зупинки автомобіля все впливає на вирівнювання, навіть якщо ви не відчуваєте пошкодження відразу", - сказав Толедо.

Часто пошкоджена ямкою шина матиме опуклість у боковині. Якщо ви побачили опуклість або пухир, вам потрібно звернутися до центру шин і негайно замінити цю шину. Це може задути в будь-який час.

Але, мабуть, найпідступнішим у пошкодженій ямі шини є те, що ви не завжди можете побачити, що сталося.

"Часто шкода невидима", - сказав Толедо Digital Trends. «Шина зафіксує внутрішню обшивку. Він все ще тримає повітря, але там міхур. Якщо вона не продується, шина все ще порушена і може вибухнути в будь-який момент. Отже, ви думаєте, що пройшли через вибоїну, і з вами все гаразд, але ні. Найкраще зробити так, щоб ви перевірили свою машину. Ви хочете, щоб транспортний засіб був придатним для експлуатації ".

І як взагалі уникнути вибоїн

Тепер, коли ми розглянули все погане, що може статися, як можна уникнути витрати сотень чи навіть тисяч доларів на виправлення непотрібної шкоди? Не потрапити в діри, про які ви знаєте, - це перший крок.

"Люди здебільшого їдуть одними і тими ж дорогами, тому що більшість водінь трапляються на роботі та з роботи", - нагадав нам Толедо. “Тож перше, що потрібно знати про свої дороги. Крім того, дотримуйтесь безпечної відстані від машин попереду, щоб ви могли бачити дорогу, і спробуйте запам’ятати, де знаходяться вибоїни. Якщо ви їдете одними і тими ж дорогами день за днем, ви повинні знати вибоїни, які ви вже бачили ".

Світ обладнання Світ світу

Ви також можете подбати про те, щоб мінімізувати вплив дір, які ви не можете побачити заздалегідь.

"Найкраще, що ви можете зробити, це підготувати свій транспортний засіб до цих умов водіння", - сказав Толедо. «Найголовніше - це переконатися, що тиск повітря у ваших шинах встановлений належним чином. Це допомагає поглинути частину удару. Тоді якість ваших шин дуже важлива, і ви повинні мати відповідні шини для сезону та відповідні вашому транспортному засобу ".

Це означає зимові шини взимку та шини рекомендованого розміру для вашого автомобіля в інші сезони. Я знаю, що низькопрофільні шини виглядають чудово, і якщо ви живете там, де у вас немає вибоїн, це добре. Якщо ви все-таки хочете низькопрофільні шини, просто переконайтесь, що вони належним чином надуті.

"Як би важко це не здавалося, просто намагайтеся уникати їх і готуйте свій автомобіль", - сказав Толедо

Виправлення вибоїн

Зрештою, потрібна роздільна здатність - це виправити вибоїни. Допоможе якесь старомодне скрипуче колесо. Не бійтеся зателефонувати у свої міські, повітові та державні дорожні управління та розповісти їм про вибоїни, які вас мучать. Обов’язково зазначте вулицю та перекрийте, де вони знаходяться. Запропонуйте це зробити і своїм сусідам, друзям та колегам. Ви можете перемістити вибоїни вгору за списком пріоритетів за допомогою кількох телефонних дзвінків та електронних листів.

Останні повідомлення