Дізнайтеся, як DxOMark оцінює камери для смартфонів, щоб знайти найкраще

дізнайтеся, як dxomark оцінює камери смартфонів fugem 7

Кажуть, найкраща камера - це та, яка є у вас із собою, і більшість з нас ніколи не буває без своїх телефонів.

Але як дізнатися, який смартфон має найкращу камеру? Кожен виробник стверджує, що має чудову камеру, він підраховує кількість мегапікселів і розміри діафрагми, але нічого з цього не говорить про те, наскільки якісними будуть ваші знімки в реальному світі.

Багато з нас звертаються до незалежної фотографівської лабораторії DxOMark для отримання поглиблених оглядів, які зводить якість камер кожного флагманського смартфона до одного числа зі 100. З тих пір, як паризька компанія почала тестувати камери мобільних телефонів у 2012 році, золотий стандарт. Оцінки, які вона виставляє, є достатньо довіреними, щоб їх можна було широко використовувати в технічній пресі.

"Коли Google домігся найвищих оцінок [за Pixel], вони висвітлювали Лондон у рекламі, бо пишалися ними", - сказав Клімент Віард, старший директор з оцінки якості зображення в DxOMark, Digital Trends.

дізнатися, як dxomark оцінює камери смартфонів fugem 6дізнатися, як dxomark оцінює камери смартфонів fugem 3дізнайтеся, як dxomark оцінює камери смартфонів fugem 1

Ми спільно передали близько 2,5 трильйонів фотографій в Інтернеті минулого року, і 90 відсотків із них були зроблені на смартфонах, повідомляється у звіті Deloitte. Ця кількість зростає щороку. Покоління Millennial особливо цікавиться мобільною фотографією: 24 відсотки заявили, що це найважливіша функція їхнього смартфона, а 57 відсотків вважають, що це дуже важливо, за даними Osterman Research.

Тож не дивно, що хороший DxOMark так бажаний. Але як фірма приходить до цих широко цитованих балів?

"Сьогодні розрізнення для телефону - це, мабуть, більше програмне забезпечення, ніж апаратне забезпечення",

«Для смартфонів ми завжди використовуємо автоматичний режим. Ми дістаємо телефон із коробки, вмикаємо його, запускаємо програму камери та робимо фотографії », - пояснює Віард. "Користувачі камер звикли налаштовувати налаштування, але користувачі смартфонів очікують, що зможуть просто натиснути кнопку, тому тестування має бути зовсім іншим".

Кожна камера смартфона проходить те саме тестування, розбите на розділи, які охоплюють такі речі, як експозиція та контраст, кольори та автофокус. Кожна камера ретельно протестована з використанням спеціалізованого обладнання в лабораторії.

“Нам також потрібно вийти з лабораторії та пройти тестування в реальному світі. Ми їдемо до тих самих місць навколо Парижа, приблизно в той самий час доби. Ми намагаємось знайти місця, де кольори завжди будуть однаковими, де є темно та світло, щоб побачити, як це справляється із затіненням ”.

Вони роблять 1500 фотографій за допомогою кожної перевіреної камери смартфона, а потім розбивають їх і оцінюють. Щоб врахувати зміни у світлі та погоді, вони також знімають знімки еталонним пристроєм для порівняння, щоб вони могли бути впевнені, що оцінюють телефон, а не погоду. Кожне фото переглядається принаймні двома експертами з 40-ти чоловік. Результат - 100-сторінковий звіт для кожного огляду, основні моменти якого опубліковані на веб-сайті DxOMark.

Віард каже, що вони, як правило, домовляються, але коли є розбіжність у думках, решта команди буде залучена на дебати. Безсумнівно, вони серйозно сприймають систему балів, але відокремити думку від об'єктивного факту може бути складно. Наприклад, ви часто бачите людей, які кажуть, що телефони Samsung від Samsung перенасичені, але деякі люди віддають перевагу тому, як вони виглядають. Де межа на якість?

«Було багато обговорень, намагаючись з’ясувати, який найкращий спосіб оцінити якість кольорів, - пояснює Віард. «Ми робимо фотографії сцени з кольорами і відображаємо кольори в кольоровий простір, який буде враховувати насиченість та упередженість. Ми виявили, що якщо відстань між реальним кольором і кольором від камери знаходиться в межах певної області, то це справді питання смаку. Різні люди можуть сперечатися тижнями, і вони не збираються прийти до одного висновку ".

Що DxOMark робить у цій ситуації, це перестати враховувати його в оцінку після певної точки. Те саме робить у нижньому кінці шкали. Існує така гранична точка, коли фотографія настільки погана, що ви все одно її відкинете.

Оскільки DxOMark також пропонує консалтингові послуги та спеціалізоване обладнання, щоб допомогти виробникам покращити роботу своїх камер, на нього випадково заявляли про упередження. Ідея полягає в тому, що виробники, які залучають його консалтингові послуги, отримають кращий бал.

"Точний розрахунок балів є конфіденційним, і тому ми зберігаємо його конфіденційним через те, що ми не хочемо, щоб виробники намагалися оптимізувати оцінку", - говорить Віард. "Ми прекрасно усвідомлюємо, що спосіб, яким ми розробляємо формулу оцінки, може вплинути на вибір компаній, але протокол тестування буде абсолютно однаковим для кожного телефону з однаковими об'єктивними показниками, результатами реального світу та оцінкою людей".

DxOMark нещодавно вперше оновив свій протокол тестування, щоб додати до кожної оцінки дві нові категорії: масштабування та боке. Новий протокол також робить більший акцент на умовах недостатнього освітлення, і DxOMark ввів більше тесту в своє тестування, щоб побачити, як працюють камери, коли об'єкт і фотограф рухаються. Все це призначено для кращого відображення того, чого хочуть споживачі, та реальних умов, в яких ми робимо фотографії.

Новий протокол тестування розроблявся давно. DxOMark прагне забезпечити тестування лише тих функцій, які дійсно важливі для людей. Кілька років тому він розглядав вплив можливостей 3D, але вирішив, що це примха. Це вже тестування фронтальних камер із зростанням популярності селфі, і дуже уважно спостерігає за технологією 360-градусних камер, але пройде деякий час, якщо взагалі колись, перш ніж вони ввійдуть в рахунок.

"Ми завжди намагаємось зосередитись на використанні, а не на технологіях", - говорить Віард.

Яскравим прикладом є ефект боке iPhone 7 Plus від Apple, де об’єкт сфокусовано, а фон розмитий, оскільки він викликав попит на боке і змусив усіх говорити про нього.

"Є багато способів створити ефект боке", - пояснив Етьєн Кнауер, старший віце-президент з продажів та маркетингу, бізнес-рішень, DxOMark для Digital Trends. "Але вам потрібні принаймні два різних зображення, тому з однією камерою ви цього не знаєте, але насправді ви берете кілька зображень, навіть якщо це від одного датчика, або вони використовують подвійну камеру. Вам потрібно двоє, щоб оцінити глибину, а потім програмне забезпечення поєднує їх ».

За старим тестовим протоколом не було різниці між однооб'єктивним iPhone 7 і подвійним об'єктивом iPhone 7 Plus, але введення масштабування та боке дозволило 7 Plus підніматися вгору по графіку з оцінкою 88, тоді як iPhone 7 набрав 85. Відремонтованому Google Pixel вдалося досягти 90 за новою шкалою, поставивши його спільно з HTC U11, але на горизонті є дуже великі телефони, які можуть кинути виклик нинішнім чемпіонам.

"Ми тестуємо лише флагмани та найкращі телефони", - говорить Віард. "Ми розглядаємо специфікації та те, що каже виробник, щоб знайти телефон там, де вони зробили найбільший акцент на фотографії, і саме його ми оберемо".

На жаль, DxOMark не вистачає ресурсів, щоб протестувати кожен телефон, що виходить, хоча Viard каже, що вони хотіли б. Немає сумнівів, що поле розширилося за останні пару років.

«Перші кілька років Apple, Nokia, Sony або Samsung завжди були найкращими. Сьогодні всі роблять акцент на камеру. HTC, Huawei, OnePlus та Google внесли величезні вдосконалення в камеру, тому кількість компаній, які ми тестуємо, зросла ".

Якщо ви любите камери для смартфонів, ви будете знати, що Sony виробляє більшість датчиків, якими користуються флагмани, проте її власні телефони, як правило, не мають таких високих показників, як інші телефони з таким же датчиком.

"Сьогодні розрізнення для телефону - це, мабуть, більше програмне забезпечення, ніж апаратне забезпечення", - говорить Віард. «Налаштування камери має таку велику різницю. Ви можете мати двох виробників з абсолютно однаковим обладнанням, навіть однаковими чіпсетами, але якість зображення дуже відрізняється через алгоритм ».

Навіть маючи величезну обчислювальну потужність, яку зараз мають камери смартфонів, і всі розумні програмні хитрощі, є деякі речі, які DSLR робить краще. Наприклад, тест на боке від DxOMark розроблений, щоб зрозуміти ці фокуси. Це обличчя з трикутниками, які виходять до тонкої точки, дроти на тій самій рівнині та безліч деталей та ламаних зображень у фоновому режимі, щоб побачити, чи камера не заплутається та розмиє неправильні частини, що незмінно і робиться.

"На дзеркальній камері, якщо вона на тій самій рівнині, вона матиме однакову різкість", - говорить Віард. "Смартфонним камерам доведеться пройти довгий шлях, перш ніж вони досягнуть рівня дзеркальних дзеркальних фотокамер, але я думаю, що розрив скорочується, прогрес був величезним за останні п'ять років".

Усі основні виробники вкладають серйозні ресурси у вдосконалення технології камер, намагаючись полегшити середнім людям зйомку ідеальних знімків. Це чудова новина для нас, адже зрештою, мобільна фотографія - це лише захоплення дорогоцінних спогадів. Якщо ви хочете знати, які смартфони дадуть вам найкращий шанс вловити ці спонтанні моменти, тоді завжди варто перевірити, що має сказати DxOMark.

Останні повідомлення