Facebook підтримує вбудовані дописи, і це означає хороші речі для Інтернету

andy murray fb embed

Вчора Facebook приєднався до безлічі соціальних служб, що пропонують вбудований вміст - і з цим хвиля змінилася. Тепер Інстаграми, твіти та публікації на Facebook можна вбудовувати в сайти та блоги ... як і в плейлисти Spotify, відео YouTube та Карти Google. Майже будь-що, навіть інтерактивне, є зручним для вбудовування.

Кнопка зйомки екрану вже злякалася?

Це жива, дихаюча, мінлива річ, і це робить кращий, цікавіший вміст.

Вбудований Інтернет вже давно, і поступка Facebook сигналізує про те, що вона виграна. Тепер ви можете бути частковим власником частини вмісту, даючи йому життя десь в Інтернеті, крім того, звідки він походить. Як виробник контенту, я, очевидно, упереджений: можливість вставляти твіт чи публікації на Facebook означає, що замість мого колишнього статичного, «плоского» джерела - зображення, зняте на екрані, або моє власне набирання цитати - я я можу дати читачеві більше. Точка походження тепер існує в моїй копії, і ви можете бачити всі ці орфографічні помилки без "sic" поруч із ними, ви можете посилатися на позначку часу, можете натискати її, щоб повернутися на власну сторінку, і ви можете бачити, як інші взаємодіючи з ним там. Це жива, дихаюча, мінлива річ, і це робить кращий, цікавіший вміст.

І хоча ця здатність взяти з собою джерело для поїздки у всій його первісній славі змісту є кращим досвідом для мене та вас, це платне для платформ: ця вартість - це очні яблука на власних сторінках.

Facebook протримався так довго через ставлення до "огородженого саду". "У минулому Facebook, як відомо, відчував, що всі повинні пройти через них, щоб побачити будь-який його вміст", - говорить провідний розробник Embed Plus Тей Омойокун. "Єдина причина цього полягає в тому, що він може контролювати, скільки монетизації він може розміщувати навколо вмісту, на відміну від того, якщо його вміст вбудований на чужий сайт".

"Ми вважаємо, що нещодавня зміна цієї ідеї полягає в тому, що [Facebook] хоче" залучити ширшу мережу "до вмісту в Інтернеті в цілому, а не лише до власного сайту".

Facebook хоче бути більш “публічним”. Він бачить, як Twitter монетизує свої публічні бесіди, і знає, що наша схильність утримувати речі в тіснішому соціальному колі на своїй платформі може допомогти пропонованим оголошенням, але це не зробить Facebook більшим гравцем. Він не отримає місця в зв’язку з реакцією, не буде дискусій щодо того, що було «у тренді», це не можна вважати другою функцією екрану.

Але платформи не єдині, які жертвують, живучи поза межами власних доменів URL; користувачі теж.

"Twitter вже деякий час є провайдером вбудовування, і він зробив для них дві важливі речі: розповсюдження свого бренду та нарощування впливу", - говорить інженер програмного забезпечення Embedly Енді Пеллетт. Це компроміс для цих платформ, навіть для Twitter: вони дають нам інструменти для транспортування їх вмісту (який посилається на них) туди, куди ми хочемо. Хоча це означає, що за межами власного Facebook (www.facebook.com) буде більше "Facebook", це також означає, що ви не можете перейти за посиланням і повернутися назад. Чому б ви? Навіщо давати Facebook більше переглядів сторінок? Це жертва, яку приносять ці сайти.

Але платформи не єдині, які жертвують, живучи поза межами власних доменів URL; користувачі теж. Ваші публічні публікації у Facebook раніше були просто загальнодоступними у Facebook, а тепер вони можуть бути загальнодоступними де завгодно. Це не означає, що якщо б я здійснив пошук у Google для “людей, які роблять расистські оновлення статусу”, з’являвся ваш. Це означає, що якщо ви публікуєте расистські оновлення статусу публічно у Facebook, я можу їх знаходити (спасибі, пошук графіків та хештеги!) Та вставляти.

Звичайно, до введення цього інструменту я міг знайти ті самі оновлення стану, робити знімки екрану та завантажувати їх - але є причина, по якій ви бачите зв’язки реакцій Twitter на події. Оскільки вбудовування є кращим, цікавішим - і це справжнє (що також означає, що воно є "більш законним").

"Оскільки Інтернет переростає з кордону, зарезервованого для технічних людей, у мегаполіс для широких мас, з'являються нові очікування щодо зручності використання та презентації", - говорить Пеллетт. “Рідко легко або приємно пояснити технічні деталі, наприклад, чому біля відео, на яке ви посилаєтесь, є тіньова реклама. Не всіх ці деталі цікавлять, і не повинні ними бути. Вбудовування полягає в упорядкуванні взаємодії з користувачем ".

Так, деякі впливові на користувача наслідки підтримки вбудовування Facebook; головним чином, якщо ви берете участь в обговоренні, ви можете виявити, що оновлення вашого статусу живе десь в іншому місці (ви можете стверджувати, що оскільки воно було загальнодоступним, у вас мало підстав для скарги). Але креативні можливості, які виникають із вбудовуванням, незаперечні. "Кілька років тому змішані API стали величезними у спільноті розробників", - говорить Пеллетт. "Зараз вбудовування вмісту допускає подібний тип змішування агрегації вмісту."

"Подумайте про збільшення зацікавленості користувачів, яке ви бачите в своєму блозі, що поєднує відео YouTube, твіти, композиції Soundcloud, галереї Imgur, а тепер навіть публікації від художника у Facebook". Це кращий Інтернет, хоч і більш публічний - при цьому обидві сторони, користувачі та платформи, жертвують цим, щоб увімкнути його.

І разом із цим статичне зображення, зафіксоване на екрані, дихало своїм смертним брязканням. Це не можна пропустити.

Останні повідомлення