Цукерберг зачепив містифікації щодо коронавірусу Facebook на Слуханні техніки

Депутат Девід Сіцилін (D-RI) звинуватив генерального директора Марка Цукерберга у тому, що він дозволив поширювати фальсифікації та дезінформацію у Facebook, оскільки це "привабливо" та "добре для бізнесу" під час інтенсивної сутички на антимонопольному слуханні Комітету палат юстиції щодо Big Tech.

"Чим більше буде залучення, тим більше грошей ви заробляєте", - сказала Цисілін, яка очолює антимонопольний комітет Судового комітету, на тему стимулу Facebook залишати вміст, який може бути шкідливим - наприклад, швидке розповсюдження дезінформації про коронавірус через платформу соціальних медіа.

Цицилін перерахував деякі найпопулярніші публікації у Facebook цього року, зокрема цитату президента Дональда Трампа, який стверджував, що введення дезінфікуючого засобу може очистити легені та те, що пандемія коронавірусу є політичною обманом. Він також посилався на широко розповсюджене відео теорії змови, в якому помилково стверджується, що гідроксихлорохін є ефективним ліками від коронавірусу і що маски для обличчя не зупиняють поширення COVID-19. Відео набрало понад 20 мільйонів переглядів до того, як Facebook його зняв.

"Під час найбільшої в нашому житті кризи охорони здоров'я, чи не згодні ви з тим, що ці статті, які мільйони переглядають на вашій платформі, будуть коштувати життя?" - спитала Цицилін. "Хіба це не передбачає, пане Цукерберг, що ваша платформа настільки велика, що навіть з правильною політикою ви не можете містити смертельний вміст?"

"Ну, конгресмен, багато людей поділилися цим", - сказав Цукерберг про відео. "Я думаю, що ми несемо відповідальність за обмеження поширення вмісту, який, на нашу думку, буде шкідливим".

Слухання в середу мали бути зосереджені на питаннях антимонопольного законодавства в рамках Big Tech, але історичний підхід Facebook, що стосується модерування вмісту, мав значний час на екрані. Як відомо, Facebook захищає свою позицію, залишаючи дописи, які поширюють дезінформацію або провокують насильство. У червні Facebook потрапив під обстріли критиків за те, що він залишив пост президента Трампа, який прославив насильство проти протестуючих Black Lives Matter, що захистив Цукерберг, що призвело до великого рекламного бойкоту протягом липня.

Цукерберг заявив у середу, що він вважає, що Facebook робить хорошу роботу з модерування дезінформації на платформі під час поширення COVID-19, піднімаючи авторитетні ресурси, такі як направлення людей до Центрів контролю та профілактики захворювань, а також до Всесвітньої організації охорони здоров'я, для отримання додаткової інформації.

Однак останнім часом дезінформація про коронавірус постійно поширюється на цій платформі завдяки групам теорії змови, таким як QAnon. У травні дезінформаційний документальний фільм під назвою "Plandemic" вирушив на Facebook, і пройшов майже тиждень, перш ніж платформа соціальних медіа його зняла.

Останні повідомлення